fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

İzmir Karşıyaka Özel Liseleri

Karşıyaka özel liseleri, Karşıyaka’nın farklı mahallelerine konumlandırılmış olup, öğrencilerine kaliteli ve nitelikli eğitim vermektedir. İzmir’in aydın ilçelerinden biri olan Karşıyaka, okul açısından zengin bir yapıya sahiptir. Okullar, verdiği bu eğitimle öğrencilerinin daima başarılı bir hayat sürmelerini öngörmektedir. Karşıyaka, anadolu ve fen liseleriyle öne çıkmaktadır. Anadolu ve fen liselerinde öğrenciler 9. Sınıftan itibaren yoğun bir çalışma döneminde olmaktadır. Üniversite hazırlık aşamasında öğrencilere destek olmak ve problemlerini çözmek amacıyla okullarda psikolojik danışmanlar ve rehberlik öğretmenleri bulunmaktadır.

Özel Karşıyaka liseleri, yetkin idari kadrosu ve tecrübeli akademik kadrolarıyla bilinmektedir. Buradaki kurumlar öğrencilerini yetiştirirken, çağdaş, Atatürk'ün izinde, cumhuriyetin laik düzenini benimsemiş, özgün fikir üretebilen, yaratıcı ve üretken olarak yetişmelerine özen göstermektedir. Aynı zamanda özel Karşıyaka liselerinin asıl amacı; geleceğe mesleğinde uzman, 21. yüzyıl becerilerine sahip, ahlaklı ve kültürlü bireyler yetiştirirken, teknolojiyi takip eden ve doğru kullanan bireyleri geleceğe taşımaktır. Bu kurumlar, üniversite sınavlarında büyük başarılara imza atmakta ve öğrencilerini Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yerleştirmek amacıyla eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. 9. sınıfta başlayan hazırlık programında takviye kursu ve etütler ile öğrencilere eksiksiz bir hazırlık süreci sunmakta, sınav bilinci oluşturmaktadır. Karşıyaka özel fen ve anadolu liselerinde düzenli yapılan deneme sınavları ve öğrenci değerlendirme testleriyle öğrencilerin gelişimi düzenli olarak takip edilmektedir. Böylece 12. sınıfa akademik altyapısı sağlam öğrenciler hazırlamaktadır.

Sınava hazırlık sürecinde yoğun bir tempoda olan öğrenciler, psikolojik problemlerle karşılaşabilmektedir. Sınav heyecanı, gelecek kaygısı ve kararsızlık gibi birçok sorunla karşılaşan öğrenciler Karşıyaka özel liselerinin psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerine danışabilmektedir. Karşıyaka kolejlerinde ise rehberlik ve kariyer ofisleriyle lise alan seçiminden üniversite bölüm tercihi ve meslek seçimine kadar tüm kariyer yolunda öğrencilere her konuda destek olunmaktadır.

Özel Karşıyaka anadolu liseleri, çeşitli eğitim programlarıyla öğrencilere öğrendikleri bilgileri güncel hayatla ilişkilendirebilme becerisi kazandırarak tam ve kalıcı öğrenmeyi sağlamaktadır. Bunun yanı sıra okuldaki atölyelerle beraber öğrenciler sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı yakalamaktadır.

Özel Karşıyaka fen liseleri, yabancı dil ağırlıklı, laboratuvar uygulama derslerinin yoğun olarak verildiği, proje tabanlı, yabancı dilde sunum gösterileri ve makaleler hazırlayarak bunları karşı tarafa sunma yetisi kazandıran kurumlardır. Bu bağlamda, bilgiyi üretecek düzeyde bilim ve fen insanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Karşıyaka özel fen liseleri, ağırlıklı olarak matematik ve fen bilimleri konusunda eğitim vermektedir. Bilimsel düşünme becerilerine sahip akademisyenler yetiştirmek adına okullar pek çok proje programına katılmaktadır. Birer bilim insanı olarak yetiştirilen öğrenciler küresel alanlarda da başarılı olabilmektedir.

Özel Karşıyaka liselerinde öğrencilere toplumsal sorumluluk bilincini, kurumsal ve uygulamalı olarak kazandırmak ve öğrencilere yardımlaşma, işbirliği, dayanışma, etkili iletişim ve öz değerlendirme yeteneklerini geliştirmek adına okulların müfredatına dayalı olarak eğitsel programlar düzenlenmekte ve öğrenci gelişimi için oldukça önemli yer tutmaktadır. öğrenciler, yerel ve evrensel sorunlara karşı duyarlı çözüm üreten ve çözümde aktif rol alan, projeler geliştiren, ekip çalışması içerisinde çalışabilen ve yaratıcı düşünme becerisi gelişmiş bireyler olmaktadır.

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti olan özel Karşıyaka liseleri bu hizmetleriyle öne çıkmaktadır. Lise, öğrencilerin hayatlarını büyük ölçüde belirleyecek olan üniversite sınavına hazırlandıkları dönemdir. Bu açıdan lise hayatının verimli geçmesi çok önemlidir. Okulların rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri de bu noktada öğrencilere yardımcı olmaktadır. Öğrencilerle birebir ilgilenerek onların ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda öğrencilere en uygun bölümü, hedefi belirlemektedirler. Sonrasında da öğrencilerin bu hedefe ulaşabilmesi adına yol göstermektediler. Danışmanları eşliğinde kendilerine uygun çalışma programları oluşturan öğrenciler, hedeflerine ulaşmak noktasında başarılı olmaktadır.

Özel Karşıyaka anadolu liselerinde, iyi insan yetiştirme felsefesinde öğrencilerin edindiği tüm becerilerle hayata doğrudan yarar sağlayan bir ortam oluşturmaktadır. Gençlerin hayallerinin, yeteneklerinin geliştirilmesi ve girişimcilik yönlerinin desteklenmesi adına birçok proje yürütülmektedir. Öğretmenlerin öğrencilere samimi ve özel yaklaşımlarıyla, öğrencilere hayatın sınavdan veya bir iş mülakatından ibaret olmadığı göstermektedir.

Özel Karşıyaka fen liseleri öğrencilerini üniversite lisans seviyesine en doğru biçimde hazırlamak adına pek çok çalışma yapmaktadır. Mesleğe ve hayata dair temel bilgileri etkili çalışmalarla öğrencilere aktarmak liselerin amaçlarından birisidir. Ortaokul seviyesinden çıkan öğrencilerin akademik alanda donanımlara sahip olmasını sunduğu eğitimle sağlamaktadır. Hazırlanan eğitim programları öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre çeşitliliğini sürdürmektedir.

Özel Karşıyaka fen ve anadolu liseleri, güçlü akademik kadrosu ile öğrencilerin doğru bilgi edinimini kolaylaştırmaktadır. Yoğun bir programda ilerletilen eğitim öğrencilere katkı sağlamaktadır. Öğrencilerin bu yoğun tempodan zarar görmemeleri adına çeşitli etkinlik ve faaliyet programları oluşturulmaktadır. Modüler setler halinde hazırlanan çalışma programları öğrencilerin geleceğine doğrudan etki etmektedir. Kapsamlı şekilde ilerletilen eğitim onların nitelikli bireyler olmalarının altını çizmektedir. Öğrencilerin bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak ek dersler ve etütler uygulanmaktadır. Okul içerisinde çeşitli deneme sınavları düzenlenerek öğrencilerin kendi başarısını analiz etmeleri sağlanmaktadır. Sınava giren öğrencilerin eksiklikleri belirlenerek buna uygun ders programları oluşturulmaktadır. Özel rehberlik saatleri ve etkin seminerler düzenlenerek başarının sürekliliği sağlanmaktadır. Öğrencilerin edindikleri bilgileri pekiştirebilecekleri grup ve bireysel etütler Karşıyaka özel liselerinde düzenlenmektedir. Sınav başarısının sağlanması adına etkili eğitim faaliyetleri oluşturarak öğrencilerin geleceğine yatırım yapması desteklenmektedir.

Karşıyaka özel liseleri taban puanları, lisenin türüne ve başarı oranına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Öğrenciler liseye giriş sınavında gösterdikleri başarıya bağlı olarak Karşıyaka özel liselerini tercih edebilmektedir. Okulların belirlediği taban puanının üzerinde başarı gösteren öğrenciler okullar tarafından çeşitli yüzdelerde burslar kazanabilmektedir. Liseye giriş sınavlarına göre belirlenen burslar dışında da özel okullar kendi bünyelerinde düzenledikleri sınavlarla öğrencilere burslu okuma imkanı sunmaktadırlar. Bu burslar %100’e kadar ulaşabilmektedir.

Karşıyaka özel liseleri fiyatları, okulun sağladığı imkanlara ve şartlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Karşıyaka bölgesinin sosyoekonomik durumuyla alakalı olarak okulların fiyatları da değişiklik göstermektedir. Karşıyaka lisesi fiyatları 4000 TL-6000 TL aralığında seyretmektedir.

Karşıyaka özel liselerinde, binalar ve kullanım alanları; öğrencilerin güvenliği ve konforu göz önünde tutularak inşaa edilmiştir. Bu okullarda, öğrenciler boş zamanlarını spor ve oyun alanlarında değerlendirerek arkadaşlarıyla sosyal iletişimlerini dinamik tutabilmektedir. Bununla beraber öğrenciler, modern dans, halk oyunları, çeşitli müzik aleti eğitimleri, spor müsabakaları gibi çeşitli etkinliklere de katılarak çok yönlü gelişimlerine destek olabilmektedir. Aynı zamanda öğrenciler için yemekhane ve servis hizmeti verilmektedir. Yemekhane hizmetleri gıda mühendisleri tarafından denetlenirken servisler, kolluk kuvvetleri tarafından denetlenmektedir. Böylece öğrencilerin sağlığı ve güvenliği sağlanmış olmaktadır.

9 okul bulundu.
Özel Eraslan Anadolu Lisesi Özel Okul
Karşıyaka / Mavişehir Mah.
Özel Eraslan Anadolu Lisesi

Özel Eraslan Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

  • Okul Saatleri:
    09:15 - 16:30
Özel Karşıyaka Ayyıldız Çarşı Anadolu Lisesi Özel Okul
Karşıyaka / Cumhuriyet Mah.
Özel Karşıyaka Ayyıldız Çarşı Anadolu Lisesi

Özel Karşıyaka Ayyıldız Çarşı Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İSTEK İzmir Fen Lisesi Özel Okul
Karşıyaka / Mavişehir Mah.
Özel İSTEK İzmir Fen Lisesi

Özel İSTEK İzmir Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Mavişehir 1 Doğa Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Karşıyaka / Yalı Mah.
Özel Mavişehir 1 Doğa Koleji Anadolu Lisesi

Özel Mavişehir 1 Doğa Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İlgi Fen Lisesi Özel Okul
Karşıyaka / Bostanlı Mah.
Özel İlgi Fen Lisesi

Özel İlgi Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Mavişehir Sınav Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Karşıyaka / Yalı Mah.
Özel Mavişehir Sınav Koleji Anadolu Lisesi

Özel Mavişehir Sınav Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

  • Okul Saatleri:
    09:00 - 16:30
Özel İSTEK İzmir Anadolu Lisesi Özel Okul
Karşıyaka / Mavişehir Mah.
Özel İSTEK İzmir Anadolu Lisesi

Özel İSTEK İzmir Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Mavişehir Okyanus Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Karşıyaka / Şemikler Mah.
Özel Mavişehir Okyanus Koleji Anadolu Lisesi

Özel Mavişehir Okyanus Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

  • Okul Saatleri:
    07:30 - 18:00
Özel Karşıyaka Çarşı Anadolu Lisesi Özel Okul
Karşıyaka / Donanmacı Mah.
Özel Karşıyaka Çarşı Anadolu Lisesi

Özel Karşıyaka Çarşı Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

İzmir Karşıyaka Özel Liseleri

Karşıyaka özel liseleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere kolaylıkla ulaşın. Karşıyaka özel lise fiyatları, bursluluk bilgileri ve erken kayıt indirimlerini inceleyerek avantajlardan faydalanın.

Karşıyaka Özel Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum