fb
Özel Etiler Koleji Anaokulu

Özel Etiler Koleji Anaokulu

0 212 963 2082
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Etiler Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Beşiktaş 'ta bulunan Özel Etiler Koleji Anaokulu iNGİLİZCE ağırlıklı eğitim veren bir anaokuludur. Yoğun olarak kullanılan bir İngilizce etkinlik programı ve paralelinde yürütülen bir Türkçe etkinlik programı uygulanmaktadır. Her iki çalışmada da standart eğitim programları ve kaynaklar kullanılmaktadır. Günlük eğitim sürecimizde çocuklarımız High Scope yaklaşımı ile kendi etkinliklerini planlayarak uygulayabilmekte ve öğretmen liderliğinde değerlendirme yapabilmektedirler. Çocuğun etkin olduğu bir eğitim modelidir. Montessori yaklaşımı ile uygulanan etkinliklerde temel yaşam becerileri kazanılır, bu yönde gelişimleri desteklenir. Gems materyalleri ile matematik ve temel kavramlarla ilgili deneyimler etkinlik ve oyunlarla kazanılır. Scamper uygulamaları ile çocuklar özgün fikirler üretebilirler. Özgün fikir üretebilmenin ve fikirlerinin değerini kavrarlar. Aynı zamanda birbirlernin fikirlerine saygı duyma konusunda farkındalık geliştiririrler. Okulumuz; çocukların yeteneklerini geliştirmelerine imkan sağlayan, değer veren, çocukların bilişsel, fiziksel, duygusal, sosyal ve dil gelişimini amaçlayan, çocukların keşfetme, araştırma ve yaşayarak öğrenme becerilerini arttırıcı çalışmalar yapan ve güven dolu bir ortamda okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Okulda verilen eğitimler ile değerlerini bilen, saygılı, yetenekli, becerilere sahip, okulunu seven, başarılı, ahlaklı, etkili iletişim kurabilen, çevreyi koruyan ve kendine güvenen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. 2-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veren Özel Etiler Koleji Anaokulu akademik eğitim dönemine Haziran-Ağustos ayları arasında yaz döneminde de devam etmektedir. Okulda çocukların ezber yoluyla değil eğlenerek, deneyerek, görerek ve tecrübe ederek daha kalıcı bilgiler elde etmeleri sağlanmaktadır. Özel Etiler Koleji Anaokulu 'nda çocukların sürat, denge, kuvvet, koordinasyon ve esneklik gibi motor becerilerini ve gelişimlerini desteklemeye yönelik jimnastik, süratli, doğru, çabuk düşünme, analiz yapma ve problem çözme becerilerini kazandırmaya yönelik zeka oyunları, bedenlerini tanıma hareketler ile duygularını ifade edebilmelerini sağlamaya yönelik bale-modern dans ve ritim duygularını geliştirmeye yönelik müzik aktiviteleri yapılmaktadır. Bunların yanında çocuklarla birlikte yoga, sanat, gezi, mutfak atölyesi, orff, drama ve ingilizce drama aktiviteleri de yapılmaktadır. Ayrıca okulda çocuklara yabancı dil eğitimi olarak İngilizcenin yanında seçmeli olarak Almanca veya Fransızca dil eğitimi etkinliklerine yer verilmektedir. Haftalık programda yer alan Almanca ve Fransızca etkinlik saati ile çocuklar native öğretmenler eşliğinde bu dilleri etkin bir şekilde öğrenme şansına sahiptir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu

Dil Olanakları

Fransızca
Almanca
İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Kaya Tırmanışı
Seramik Kulübü
Robotik ve Kodlama
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Gems ve High Scope

- Çoklu Zeka Modeli

- (PYP) Primary Years Program - İlk Yıllar Programı

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

Yorumlar

 • L. g.

  Etilere yeni taşınmış ve detaylı bir şekilde tüm okulları dolaşıp bilgi almış bir ikiz annesi olarak söylemeliyim ki içime en çok sinen ve kızlarım için ev ortamı gibi güvenilir bir yuva sunan etiler anaokuluna çok teşekkür ederim. O kadar ilgililerki değerli eğitim kadrosuna çok minnettarım! Tane tane herkesle ilgilenip tüm sorunları en iyi şekilde çözmelerine hayran kaldığım gerek okul düzeni gerekse okul tasarımı çok hoşuma gitti! Yabancı dil konusundaki hassasiyetime en iyi şekilde cevap veren canım okulumuz ingilizcenin yanı sıra almanca ve fransızca sunmalarıda beni çok heyecanlandırdı! Kızlarım ilk günden okuldan çıkmamak için ağladılar! Bu kadar hemen adapte olmaları bana ne kadar sevgi dolu bir kadronun içerde olmasını gösteriyor açıkcası! Tekrar herkese çok teşekkür ederim

 • D. T.

  Etiler Koleji, her açıdan cocuklara sagladığı imkanlar,egitim,disiplin ile tam anlamıyla gelecekleri icin donanım ve verimlilik sağladığını dusunuyorum. Gerek egitim kadrosu gerek kullandıkları egitim arac gereçleriyle tam anlamıyla harika. Okul arayışındaysanız mutlaka gorusmenizi tavsiye ederim. Sagladıkları tum imkanlar icin tesekkur ederiz :)

 • S. A.

  Bölgeye yeni taşımdığım için civar okullarla hiç bir bilgim yoktu.Detaylı bir şekilde birçok okulla görüştüm. Okul için ne kadar referans alsanız da her ailenin okul öncelik beklentileri farklı olabiliyor.Dikkat ettğim eğitiminin yanı sıra sıcak bir aile ortamı yaşatışırsa çocuğumun daha mutlu bir birey olarak yetişiceğini düşünüyorum. Okulla görüşmeye gittiğimde gerek çocuğum gerek biz o sıcaklığı aldık tabiki okul yeni açıldğı için tedirginliğimiz vardı fakat kısa sürede eğitim ve ilgileri bizde bu algıyı yıktı. Okulun iç dizaynı,mimarisi, materyalleri göze oldukça hitap ediyor buda çocugumun eglenceli ve kaliteli vakit geçirmesi için güzel bir olgu. Çocugumun motor, işitsel, duyusal gelişimine katkı sağlıcak öğretmen kadrosuna ve donanıma sahip bir okul. Dil egitiminde ingilizcenin yanı sıra tercihen Fransızca ve Almanca olması çok güzel. Evhamalı bir yapıya sahip anne olarak etiler lolejinin en sevdiğim yanlarından biri aplikasyon üzerinden çocuğumun bilgilendirme,değerlendirme ve uyguladığı etkinlik faaliyetleri görsel olarak disiplinli bir şekilde gün içinde bir kaç defa gönderiliyor çocugumdan haberdar olmak beni oldukça mutlu ediyor. Emekleriniz için tesekkürler verimli ve başarılı yıl diliyorum.

 • S. A.

  Etiler koleji, 3 yaş sonrası eğitim alan çocuklar için adeta bir şans. Uyguladıkları programlar ve sağlam eğitim kadroları ile çocukların dünyalarına sevgiyle dokunuyorlar. Eğitime verdikleri önemin yanısıra, çocuklara renkli bir dünya sünüyorlar. Bir veli olarak ben bile bazen ayrılmak istemiyorum. Yaklaşık üç aydır beraberiz, oğlumda çok önemli değişiklikler gözlemledik. Gönül rahatlığı ile yavruların emanet edilebileceği bir kurum, yönetici ve öğretmenlere teşekkür ediyorum..

 • C.

  Kızımın ilk okul senesi olduğu için okul seçiminde fazlaca dikkatli davrandık. Kızımın aynı zamanda bize fazlaca bağlı olması bizi biraz ürkütüyordu fakat okul personeli o kadar güzel bir bağlanma kurdu ki kızım iki gün içinde bana sadece kapıdan el sallamaya başladı. Okulun dekoru özellikle bahçesi çok güzel. Yeni bir okul olması bir yandan bizi tedirgin etse de kullanılacak ürünleri hijyen açısından düşündüğümüzde ve personelin kızımla olan ilişkisini de gördüğümde bütün bu soru işaretlerimiz yok oldu. Bizim evimizde ödül ceza sistemi yoktur okulda da bu disiplin sisteminin uygulanmaması bizi çok memnun etti. Servis ve vale hizmetleri de bu İstanbul trafiğinde en önemli noktalardandı ve bu konuda da çok memnunuz. Umarım çok güzel bir yıl olur hepimiz için. Etiler Koleji Anaokulu ailesine teşekkürler.

 • K. E.

  Güzel bi okul ben oğlumu kayıt yaptırdım yemekleri bol çeşitli sınıflar temiz eğitim programı dolu dolu öğretmenleri ilgili beni en çok cezbeden kısmı fransızca ve almanca dersleri ek ücret talep edilmeden yoga ve orf eğitimleri birde tam zamanlı psikolokları derslere giriyor .

 • S. A.

  Okula ilk girdiğinizde güler yüzlü ve son derece saygılı bir güvenlik görevlisi karşılıyor sizleri ve aracınızın park edilmesinde vale görevi yapıyor. Estetik ve görsel olarak hoş bir mekan olması çocuğumun tüm gününün geçeceğini düşününce beni mutlu etti. İngilizce eğitimi için kullanılan program ve kaynakların iyi seçilmiş olduğunu gördüm. Sınıf kontenjanları gayet uygun. Montessori eğitimini gerçek standart materyalleri ile yapıyorlar.Bu hoşumuza gitti. personelin güler yüzlü ve sıcak olması, deneyimli olması güven verdi bize. beslenme konusundaki hassasiyetlerinden memnuniyet duydum,bu konuda hassas bir anne olarak. Çocuklara kendi etkinliklerini planlama fırsatı verilmesini de çok olumlu buldum.Güzel bir yıl diliyorum. Tek kaygım ilk yıllarının olması ancak ,başarılı olduklarına ikna oldum.

 • Y. p.

  Bizim kızımız başladı dün oryantasyona öğretmenleri nekadar sevdirdilerse kendilerini çocuk akşam eve dönmemek için ağladı. İlk defa başladığı için ve zorluk yaşamadıgından dolayı biz çok mutlu olduk. Çok teşekkür ederiz etiler koleji ailesine

 • A. y.

  Okul gerek kadrosuyla gerek atmosferi ile mükemmel, yeni bir kurum olması beni tereddüt'te bırakmış olsada gittiğimize değdi ve oğlumun kaydını verdim. 10-20 kez gidip her seferinde canlarina okumama rağmen hep sıcak karşılandım :)

 • D. ç.

  Okul tek kelimeyle mükemmel ama kurucuları çok şeker. Daima güler yüzlü ve sabırla tüm sorularımı eksiksiz yanıtladıkları için nur hanım ve sueda hanıma tabiki müdüre derya hanıma çok teşekkür ederiz! İyiki tanıdık sizi

 • S. d.

  Okul inanılmaz güzel dekore edilmiş her detayına kadar düşünülmüş. Beşiktaş civarında tüm okulları gezdim ama dekor olarak en çok sizi beğendim. Ayrıca ingilizce dilini zaten olması gereken olarak benimsemiş ve yanına zengil çeşit dil koymuş bir okul olarak sizi tebrik ediyorum. Süpersini!

"Özel Etiler Koleji Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Etiler Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Akat Mah. Hare Sk. 2. Söltaş Evleri Sitesi, No:15, Beşiktaş/istanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum