fb
Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Ali Kuşçu Şubesi

Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Ali Kuşçu Şubesi

0 212 963 2084
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 0-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Ali Kuşçu Şubesi Hakkında

İnsanlara faydalı olacak ve milli bir eğitim sistemi ortaya çıkarmak isteyen Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Ali Kuşçu Şubesi çocukların içlerinde bir keşif duygusu olduğunu düşünerek öğrenme sisteminde keşfetme temeli üzerinden ilerlemektedir. Okulda öğrencilerin kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamak amacı ile 15 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Okul 07.30 ve 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Okulda uyku odası, yemekhane, bahçe, oyun alanı bulunmaktadır. Bütün güvenlik önlemleri alınan okulda servis hizmeti mevcuttur. Çocuklar için tam zamanlı hizmet veren rehberlik servisi bulunmaktadır. Okulda İngilizce, Türkçe dil eğitimi, jimnastik, dans, müzik, drama, el sanatları, görsel sanatlar, okuma-yazma etkinlikleri eğitimi verilmektedir ve satranç, gezi, müzik, akıl ve zeka oyunları kulübü bulunmaktadır. Okulda öğrencilerin hangi öğrenme tipine sahip olduğu kültürel, bilimsel ve sosyal alanlardan çocuğa uygun olanın seçilmesine rehberlik edilmektedir. Sene boyunca dört defa çocuklara bilim, sanat, keşif ve tutum geliştirmesi karnesi verilen okulda, anaokulu eğitimi bittiğinde mezuniyet belgesi verilmektedir. Eğitim 3 basamaklı bir şemadan oluşmaktadır. Okul öncesi eğitim sürecince öğrenci bilgi, beceri ve davranışlarda istenilen yönde değişim olması beklenir. Bu konuda Kâşif Çocuk Akademisinin anlayış ve metotları şu şekildedir. Doğayı ve çevreyi sevdirir, Dil ve Düşünme beceriler geliştirilir. Milli Değerler ile Duyarlılıklar öğretilmektedir, El becerileri ve Estetik becerilerini harmanlayan, Etik değerleri Eğitimin merkezine yerleştiren bir programdır, Bilim ve Bilgi’yi Bütünleşik eğitim anlayışıyla öğretilir, İrfan ve İnsan merkezli tutum geliştirmeye odaklanılır. Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Ali Kuşçu Şubesi'nin kendine özgü eğitim değerleriyle çocuklara insanoğlunun dünyadaki varlık sebebi, kendinden başlayarak tüm evreni keşfetmesidir. Bu nedenle tüm eğitim öğretim esasları insanın bu yürüyüşüne eşlik edecek şekilde tasarlanmalıdır. İnsanoğlu dünyada mutluluğu bulmaya çalışır. Eğitim kişinin huzur ve mutluluğuna katkı sağlayacak içerik ve yöntemlere haiz olmalıdır. İnsanı analitik yöntemlerle anlamlandırmak mümkün değildir. Eğitim insanı bütünüyle kapsamalı, bir bütün olarak değerlendirmelidir. (Duygu, akıl, beden) anlayışları öğretilmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta
Hayvanat Bahçesi
Sera

Hizmetler

Güvenlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme

Sanatsal

Bale
Drama
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Yorumlar

 • A. K.

  İlgi, İnanç, Sevgi ve doğru eğitimin verildiği gerçek bir eğitim irfan yuvası. Çocuğunuzu gönlünüz rahat bir şekilde emanet edebileceğiniz düzgün insanlar hepsi çalışanların.

 • N. A.

  Çocuğumun burada olduğunu bilmek gün içinde sürekli içimi rahatlatıyor. Aile ortamı sağlanabildiği için çözüm ve öğrenci odaklı onların güzel ve doğru yetişmesi odaklı çalışmalar yapılıyor.

 • Y. D.

  Özellikle ilkokulda faydasını görüyorsunuz böyle bir okulun. Verilen eğitim gösterilen ilgi ve şefkatin önemli olduğunu başarıyı da beraberinde getirdiğinde anlıyorsunuz gerçekten.

"Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Ali Kuşçu Şubesi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Ali Kuşçu Şubesi İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mahallesi Talatpaşa Caddesi No:5 Kat:1-2-3 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Sevgi Pınarı Eğitim Kurumları Anaokulu Özel Okul
Özel Sevgi Pınarı Eğitim Kurumları Anaokulu

Biz sevgi pınarı anaokulu ile 3 yıl önce tanustık ve basladık ve bu sene anasınıfında oglum bu yuzden son senemiz o kada...

Özel Altın İzler Anaokulu Özel Okul
Özel Altın İzler Anaokulu

Her anlamda Harika bir okul. Teknolojik sınıflar ve atölye Sistemi çocuklara çok şey katıyor. Temizlik ve hijyen 1 numar...

Özel Badem Şekeri Anaokulu Özel Okul
Özel Badem Şekeri Anaokulu

İŞ YERİMDE GÖZÜM HİÇ AMA HİÇ ARKADA KALMIYOR İYİKİ ESENGÜL HANIMI TANIDIM OGLUM İÇİN ŞUAN EVİMİZDEN FARKI YOK HERGÜN SE...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum