fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu

Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/18:30

Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu Hakkında

İstanbul Pendik de bulunan Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu yalnızca bilgi aktaran ve çocukların bakımlarını gerçekleştiren bir okul değil, çocuklarımızın gelişimini en üst noktaya taşımayı amaçlayan bir okuldur. Eğitim programımızdaki hedefimiz ise ilköğretim ve sonrasındaki eğitim yolculuklarına sağlam ve emin bir adımla başlamalarına destek olmaktır.
Özel Minişler Çocuk Akademisinde güzel ülkemizin geleceğine ışık tutan profesyonel eğitim kadromuzla kendine güvenen sorumluluk sahibi, mutlu, huzurlu, soru sorabilen, doğayı koruyan, çevresine karşı duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu'nda kodlama eğitimi SCAMPER VE MONTESSORİ eğitimi uygulanmaktadır. Yaparak- yaşayarak eğitim modelleri sayesinde deyimleyerek ve keşfederek öğretmenin keyfi ile öğrencilerimizin yorulmadan ve sıkılmadan ezberci eğitimden uzak eğitimler vermekteyiz. Kodlama eğitimi çocukların soyut kavramları görselleştirmelerini sağlar. Kodlamadaki düşünme tarzı mantıksal yaklaşımı verileri analiz ve organize etmeyi sorunları küçük ve yönetilebilir parçalara bölerek çözmeyi, gerektirir. Diğer bir deyişle kodlama matematiksel düşünmenin gerçek hayatta öğretilme yoludur. Okul öncesi eğitimin amaçlarından biri çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektir. SCAMPER eğitimi ise yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulaması kolay eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir.
Montessori eğitimi ise çocukların kendi yönettikleri etkinlikleri yaşayarak öğrenmeyi ve işbirliğine dayalı oyunu temele alan bir eğitim sistemidir. Çocuklar montessori eğitiminde kendi öğrenimleri için yaratıcı seçimler yaparken sınıf ve öğretmen ise yaşlarına uygun faliyetler sunarak süreci yönlendirir. Okulumuzda sınıflar her yaş grubuna göre ayrılmaktadır.
Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu'nda Yabancı dil eğitiminde çocuklara ingilizce dil eğitimi verilmektedir. Erken yaşta çocuların yabancı dil öğrenmeleri ana dil ve sosyal bilgiler alanında başarılı olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. English Kids Academy ile anlaşmalı olup koordinatörler ve eğitim danışmanlarınca belirlenen özel ingilizce programları uygulanmaktadır. Haftanın her günü şarkılar oyunlar ve etkinliklerle özel olarak desteklenen ingilizce eğitimlerimiz özel ingilizce setleri sayesinde de takip edilmektedir. Özel Minişler Çocuk Akademisin de aynı zamanda Yaratıcı Drama, Yoga , Satranç, Müzik, Mutfak Atölyesi gibi çeşitli branş derslerimiz mevcuttur. Satranç, çocuklara, periyodik olarak parçadan bütüne gitme gibi büyük resmi görmeyi öğretir. Aynı zamandamodeller arası ilişki kurmaya yardımcı olur.
Tüm bunların yanı sıra çocukların farklı düşüncelere eşzamanlı ve planlı olarak ulaşmasına yardımcı olur. Herhangi bir durumda birden fazla seçeneği değerlendirmeyi öğrenirler. Riskli durumlarda pozitif düşünme, sorunları değerlendirme , daha iyi problem çözme, bağımsız ve doğru karar verme yeteneği kazanır ve geliştirirler.
Arkadaşlıkların gelişmesi paylaşmak ,riskleri değerlemdirmek, stratejik düşünmek ve bireysel mücadele etme becerisi kazandırmasının yanı sıra takım müsabakalarında ekip çalışmasının, işbirliğinin ve birlik duygusunun gelişmesine de yardımcı olur. Kazanmak veya kaybetmek düşüncesine karşı gelişimi hedeflemektedir. Satranç çocuklarda motivasyonu oluşturan, davranışların düzelmesine ve mücadeleye yardımcı olan, özgüveni yüksek ve katılımcılığı arttırmayı hedefler.
Yaratıcı drama ile çocuklarımızın oyun yoluyla bütün kişisel becerilerini ya da hayal güçlerini geliştirmeyi hedifliyoruz. Yaratıcı drama, ses nefes ve beden kontrolleriyle ilgili ayrıntılı eğitim çalışmaları içermektedir. Okul öncesi dönemde okulumuz çocuklara yapabilecekleri en yararları aktiviteler arası yer alan çocuk yogasının sunduğu faydaları ön plana çıkarmayı hedeflemekteyiz. Çocuk yogası ile çocuklarımızın vücut esnekliğini denge ve koordinasyonunu, konsantrasyonunu, arttırarak beden ve zihin bağını güçlendirmeyi amaçlayarakfiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemekteyiz.. Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu 18 kişilik sınıfları olan ve çocukları bu sınıflara yaş gruplarına göre yerleştiren, her sınıfa yaş grubuna göre eğitim sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı okul öncesi bir eğitim kurumudur. Anaokulunun iç ve dış dizaynı çocukların eğitimine göre tasarlanmıştır. 3-6 yaş grubu çocuklara eğitim veren okulumuz İstanbul Pendik Güzelyalı'da bulunuyor. Psikolojik danışmanlık desteği ile eğitim veren kurumun uyku odası, reviri, bahçesi ve oyun alanı ve çocuk park alanları mevcuttur. Okulun psikolojik danışmanı her yaş grubuna göre testler ve envanterler uygulamaktadır. Uygulanan envanter ve testlere göre çocukların gelişim ve kazanımları düzenli olarak kontrol edilmekte ve bireysel veli görüşmeleri ile düzenli olarak bilgiler verilmektedir. Eğitim ve öğretim veren öğretmenlere de uygulanan testlerle ilgili düzenli olarak bilgi verilerek öğretmenlerin çocuklara olan yaklaşımlarında farkındalık kazandırılır. Alanlarında tecrübeli ve ilgili bölümlerden mezun profesyonel kadrodan oluşmaktadır. Sabah Kahvaltısı, Öğlen Yemeği ve İkindi Kahvaltısı şeklinde üç öğün beslenmesi mevcuttur. Minişler Çocuk Akademisi Anaokulunda yemek listeleri uzman diyetisyen tarafından hazırlanarak, çocukların günlük alması gereken kalori miktarları hesaplanarak yapılmaktadır. Okulda organik ve günlük taze gıdalar, mevsime uygun kaliteli ürünler tercih ediliyor. Türkçe dil çalışmaları ile çocukların konuşmalarında akıcılık kazanması sağlanıyor. Okul öncesi okuma yazmaya hazırlık etkinlikleri ile ilkokul hazırlık grubu öğrencilerimize katkılar sağlamaktayız.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  18
 • Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:00 - 18:30 şeklindedir.
 • Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu Yorumları (29)

 • MU

  Güler yüzlü ve özverililer, okulun kapısından girdiğiniz andan itibaren nekadar değerli olduğunuzu hissedeceksiniz. Başarılı, tecrübeli ve anlayışlı bir eğitim kadrosu ile çocuklarınız için aradığınızı bulduğunuzu göreceksiniz. Oradaykende söylemiştim, Çocuklarımızın Geleceği İçin MinişlerÇocukAkademisi ❤️Elbette bütün okulların gelişmeye ihtiyacı vardır ama bu okul bambaşka ❤️

 • TK

  Kolej tecrübesi olan işinde uzman bir müdüre sahip. Öğretmenleri çok bilgili ve ilgililer. Okulun hijyeni ve güvenliği çok iyi heryerde kameralar vardı.

 • Sk

  Kizimin okuldan mutlu ve ozguvenli gelmesi paha biçilemez. Miniklerimizin gelisimine önemli ölçüde katki sagladiginiz ve güven verdiğiniz için tesekkur ederim.

 • NG

  Samimi,sıcak bir iletişim içinde olduğumuz için çok memnunum.kızım severek gidiyor okuluna.Umarım başarılı bir yıl olacak.

 • Ua

  Bende geçen sene zor şartlarda oğlumu başka okula gönderiyordum çalışan aile olarak gerçekten zorlaniyorduk kaygılarımız vardı açıkçası...ama minisler çocuk akedemisine kaydettikten sonra gözüm arkada kalmadı hem eğitim hemde kişisel olarak çocuğumuz emin ellerde farkı çocuğunuzun gözlerinde bile görebilirsiniz oğluma bugün ne yaptınız diye sorduğumda anlatiyo da anlatiyo ... buda bana fazlasıyla yetiyo teşekkürler minisler çocuk akademisi...

 • YT

  Minişler Çocuk Akademisi ile yaklaşık 1 ay önce tanıştık.Alanında deneyimli,akademik başarılarıyla kendini kanıtlamış,gelişime ve yeniliklere açık Atatürkçü modern eğitimin her anlamda uygulandığı okulumuzda başta Figen Hocam olmak üzere tüm ekibini ve değerli meslektaşlarımı tebrik ve takdir ediyorum...Sayenizde kızım sabahları uçarak geliyor okula ve haftasonu olsun istemiyor. Ben de çalışan bir veli olarak gönül rahatlığıyla gözüm arkada kalmadan işime gelebiliyorum.İyiki varsınız iyiki sizin gibi bu işe gerçekten gönül vermiş insalarla kesişmiş yollarımız.Çocuklarımızın yüreklerine bıraktığınız her güzel dokunuş için ilgi ve alakanıza,sevgiyle işlediğiniz emeklerinize çoook teşekkür ediyorum birlikte nice güzel anılar biriktirmemiz dileğiyle...Tüm Ekibe Sevgilerimle...Drama ve İngilizce ders saatlerimiz artırılabilir.

 • AA

  Oturduğum muhitte en güvenilir bulduğum okul olduğu İçin kızıma bu okulu tercih ettim. Kızım okula başladıktan sonra da yaptığım tercihin ne derece doğru olduğunu anladım. Kızımın eve geldiğinde öğretmenimi çok özledim demesi bile herşeyi anlatıyordu benim için. İlgi ve alakaları İçin çok teşekkür ediyorum.

 • Aa

  Oğlum anaokuluna giderken hevesli gidiyor öğretmenleri gayet ilgili yemek ve temizlik konusunda çok iyiler gönül rahatliyla emanet edebilirsiniz .

 • Ek

  Eğitim ve kurum olarak Güler yüzlü çok güzel bir Minişler çocuk akademesi .Yok

 • Öğretmenimiz Merve hanım ve yöneticimiz Figen hanımdan çok memnunuz. Kızım öğretmenini çok seviyor ve okula güle oynaya gidiyor. Okulumuzda pedegojik olarak çocuğun ayına uygun eğitim ve destek veriliyor, ne fazlası ne eksiği. Kızım bu okula başladığından beri öz becerisi ve özgüveni arttı. Yemekler ve hijyen anlayışından gayet memnunuz. Şuana kadar herşey mükemmel :)Şimdilik bir eksiklik gozlemlemedim. Geliştirilmesi gereken bir durum bence yok. Bana kalırsa herşey olması gereken ölçüde düşünülmüş ve o şekilde uygulanıyor.

 • ta

  çocuğunuzu gönül rahatlığı ile emanet edebileceğiniz bir okul. benimde oğlum gidiyor çok memnunuz. çocuklar için her şey titizlikle düşünülerek yapılmış, öğretmen kadrosu , yemek listesi, okuldaki temizlik hepsinden çok memnunuz. tüm ekip çok güler yüzlü hepsi işini severek yapıyor. hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. okul müdürü Figen hanımı güzel enerjisi ve güler yüzü için ayrıca tebrik ediyorum. sevgiler

 • t

  çocuğunuzu gönül rahatlığı ile gönderebileceğiniz bir okul. tam anlamı ile aile sevgisi sunuluyor. Benimde oğlum gidiyor , her şey çocukların sağlığı için titizlikle düşünülmüş. hijyen kurallarına uyulmuş, yemek listeleri özenle hazırlanmış. tüm öğretmenler iyi eğitimli ve güler yüzlü. okul müdürü Figen hanım'ı güzel enerjisi ve güler yüzü için ayrıca tebrik ediyorum. emeği geçen tüm ekibe sevgiler

 • Ta

  Çocuklarımız için faydalı ve güvenilir bir okul çocuğumu gözüm arkada kalmadan emanet ediyorum okulumuzun müdür ve öğretmenlerinden tutun tüm çalışanlarından çok memnun kaldık tüm sevecenlikleriyle ve frofesyonellikle çalışıyorlar Yeni açılmasına rağmen eksiksiz buluyorum

 • EG

  Minişler Çocuk Akademisinin kaliteli bir kadro ile çocukların her türlü bilgi,beceri ve yeteneklerinin geliştirileceğinden ve güvenli ortamın sağlanacağından emin olduğum için kızımı kayıt yaptırdım. Satranç ile beyin gelişiminin desteklenmesi açısından çok fayda sağlayacağını düşünüyorum. İngilizce derslerinin olması ayrıca bir avantaj küçük yaşlardan eğitimini alması ilerideki okul dönemi için büyük kolaylık sağlar. Sonsuz güvenle tavsiye ediyorum.

 • Ki

  Kreşe yeni kaydettirdik çocuklarımızı. Eğitim kadrosunun tamamının kolejli olduğunu öğrendik. Vaadedilen iyi bir eğitim ve çocuk gelişimi. Bu sene göreceğiz inşallah. Görebildiğim kısmı ise okul temiz, yemekleri listeye bakacak olursak çocukların hem seveceği hemde ihtiyacı olan besinler. Benim için önemli noktalardan biri çocukların kendine zarar verebileceği ihtimaller düşünülmüş ve önlem alınmış görünüyor.

 • Eb

  Ilk dakikadan itibaren ilgi alaka ve guven duygusu verdi bize .. figen hanima cok tesekkur ederiz.

 • DT

  Sevgi dolu sevkatli guler yuzlu bir yuvasınız . Tüm ekibinizle uyum ,şefkat içinde duygusal ve zihinsel olarak en doğru şekilde evladımızı besleyen bir ailemizsiniz . Bir başka örneği olduğunu görmediğim bu doğru adresin uzun yıllar boyunca ülkemiz fidanlarının hayatında olmasını canı gönülden diliyorum.

 • Çocuklarınızı güvenle teslim edeceğiniz sıcacık bir anaokulu. Gerek yabancı dil ve native speaker'ının olması gerekse fiziksel gelişim ve zihinsel dinginlik için yoga- pilates -drama gibi derslerinin olması, bunun yanısıra robotik kodlama gibi günümüz derslerini genç yaştaki öğrencilere vermesi açısından değerlendirilecek tatlı bir anaokulu.Minişler çocuk akademisi aynı zamanda çocukların bireysel farklılıklarını ve gözetimini ele alan nadir eğitim kurumlarından.

 • HT

  Okul çok kapsamlı çoçuklar deneneyerek keşfederek öğreniyorlar. Ben veli olarak çok memnunum çok güvenli 24 saat kayıtlı kamera sistemi var çocuğumu gönül rahatlığıyla okula yolluyorum.

 • S

  2 yıldır çocuğumu yolluyorum bu kadar ilgili başka bir yer görmedim başka anaokulunda yaşadığım sıkıntıların hiçbirini burada yaşamadım çok şükür ki buraya yollamışım diyorum tüm velilere önerim haline geldi arkadaşlarım da çocuklarını yolluyorlar artık gönül rahatlığıyla buraya bu yazıyı yazabiliyorum.

 • mg

  Gün içinde herhangi bir saatte okula gidiyorum kızımı oyun esnasında, yemek yerken rahatlıkla izleyebiliyorum öğretmenlerin çocuklara karşı tavırlarını okul içinde çalışanların güler yüzlülüğünü görebiliyorum ve çocuğumu içim rahat bir şekilde okula gönderiyorum. Bu olanakları bize sağladığınız için çok teşekkür ederiz. Tereddüt etmeden çocuklarınızı emanet edebileceğiniz bir yer.

 • EA

  Güven konusunda gözünüzün arkada kalmayacağı, çalışanların güler yüzlülüğü, aşçısından temizlikçisine kadar öğrenci davranışlarında mükemmeller. Çocuğum gelişimini çok verimli bir şekilde bu okul sayesinde tamamladı. Bütün kadroya teşekkür ediyorum

 • E

  Deneyimli kadrosuyla oğlumu resmen baştan aşağı değiştirdiler. Uyku düzeni, yemek alışkanlığı, oyuncaklarla oynayabilme, yaşıtlarıyla anlaşmada çok büyük değişiklikler gördük. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Şiddetle tavsiye ederim!!!

 • Oi

  Kızımı 3hafta once verdim bu kısa surede bu kadar gelisme beklemiyordum uyku ve yemek düzeni kazandı hırcınlıgını atmaya çalışıyo dinlemeye basladı beni gülüşü bile bi baska güzelleşti kısacası gamze hocamız kızımı adete mükemmellestirmeye basladı iyiki tercihimiz siz olsunuz :)

 • GE

  ÇOCUĞUMUN EVE MUTLU DÖNMESİNİ EĞİTİM SİSTEMİ VE ÇOCUKLARA SAĞLADIKLARI OLANAKLARDAN KAYNAKLI TÜM ÖĞRETMENLER VE ÇALIŞANLARA TESSEKÜR EDERİM

 • tk

  iyi bir eğitim sistemine sahip öğrencileri eğlendirerek öğretmeyi yaşayarak öğretmeyi amaçlayan mükkemel bir anaokulu idari kadrodan öğretmenlerine kadar güler yüzlü ve ilgili bir personel grubuna ait bir anaokulu gözünüz kapalı öğrencinizi gönderebilirsiniz

 • rb

  kendini kanıtlamış bir okul okula kayıt yaptırdığımızda ne söylendiyse harfi harfine yerine getirdiler allah razı olsun gözünüz kapalı kayıt yaptırabilirsizin

 • MG

  Çocuğumu içim rahat bir şekilde emanet edebildiğim bir yer adeta kendi çocukları gibi ilgileniyorlar çünkü. Ders çeşitliliği çok sosyal etkinliklere önem veriyorlar çocuğum öğrenirken sosyalleşiyor ve iyi vakit geçiriyor okulda

 • CK

  Okul etkinlikleri içinde mutfak faaliyetleri de var kızım çok seviyor bu etkinlikleri bir çok şey öğreniyor ve eğleniyor. Sadece etkinlikler değil branş derslerinde de yaşayarak görerek eğlenerek işleniyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu İletişim Bilgileri

Güzeyali Mah.yaban Sok. No:16 Pendi̇k/İstanbul
0 216 706 6916
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum