fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Arzu Anne Anaokulu

Özel Arzu Anne Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 10:30/16:30

Özel Arzu Anne Anaokulu Hakkında

İstanbul Maltepe'de bulunan Özel Arzu Anne Anaokulu ''her çocuk özeldir'' ilkesi ile problem çözebilen, araştırma yapan, özgüveni yüksek, zamanı iyi kullanabilen,hedefleri olan, başarılı, yaratıcı, zeki, topluma karşı duyarlı ve çevresini koruyan bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur. Anaokulu, 3-6 yaş arasında ki çocuklara okul öncesi eğitimi vermektedir.Aynı zamanda 24 aydan itibaren çocuklarımızın katılabileceği oyun grubu mevcuttur. Özel Arzu Anne Anaokulu 'nda , etkin öğrenme (high-scope) eğitim modeli uygulanmaktadır. Etkin öğrenme yöntemi ile çocukların yeni bir kavramı deneyimleri sonucunda öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bu sayede çocuk deneyim kazanırken duyularını aktif olarak kullanır; keşfederek yeni bilgiler üretir; problemlerini çözer. İkinci dil olarak İngilizce eğitim verilmektedir. Çocuklara verilen İngilizce eğitimi yanı sıra seçmeli olarak Fransızca veya İspanyolca dil eğitimi de verilmektedir. Küçük yaşta edinilen çift dil eğitimi ilerideki akademik başarıyı arttırmaktadır. Çocuklar çift dil eğitimini oyun ve drama yoluyla yaşayarak öğrenme fırsatı yakalamaktadırlar. İngilizce eğitimi 5 gün boyunca tüm sınıflarımızda günlük aktivitelere ek olarak ilerler. Yoğunlaştırılmış İngilizce sınıfımızda ise 5 gün boyunca sınıf öğrenmeninin yanında İngilizce öğretmeni de bulunmaktadır ve bütün etkinlikler İngilizce eşliğinde yapılır. Satranç eğitimi ile çocukların analitik düşünme becerilerini, muhakemelerini, karar verme yeteneklerini geliştiren, hayata daha farklı açılardan yaklaşmalarını ve değerlendirme yapmalarını sağlayan Özel Arzu Anne Anaokulu ; çocukların bedensel gelişimlerini, kendilerini tanımalarını ve grup halinde çalışabilmelerini sağlamak amacıyla da yaratıcı drama, sanat ve müzik eğitimleri vermektedir. Bu aktivitelerin dışında çocuklar öğretmenleri ile birlikte jimnastik, atletizm, bale, dans, yoga ve mental aritmatik çalışmaları yapmaktadır. Özel Arzu Anne Anaokulu 'nda bulunan rehberlik sistemi ile çocukların dönem içerisindeki performansları düzenli olarak takip edilmektedir. Ayrıca rehberlik bölümü veliler ile bireysel görüşmeler yaparak; öğrencilerin gelişim süreci hakkında yaptıkları değerlendirmeleri iletmektedirler. Çalışan anne-babalarımız için cumartesi günleri 09.00-13.00 arasında da okulumuzu gezmek, ön görüşme ve bilgi almak için okulumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • RP

  Her geçen yıl,,kalitesini ve eğitimini ortaya çıkaran bir anaokulu,,

 • CT

  Arzu Anne Okulundaki ikinci senemiz. İyi ki de sizleri tanımışız. Aklımız, gönlümüz çok rahat. Her çocuğu kendi çoçuğunuz gibi benimsemeniz bize bu rahatlığı verdi. Emeklerinize sağlık. ❤️❤️

 • AU

  İki yıl boyunca güzel zamanlar geçirdik sizlerle ve güvenle gözümüz arkada kalmadan sizlere emanet ettik yavrumuzu.Dönüp baktığımızda hep mutlu hatırlıyoruz hatta Mina sizi ziyaret etmek istiyor en kısa zamanda.. Teşekkürler kattıklarınîz için.

 • E

  Arzu anne anaokulunda ikinci yılımız oğlumu gönül rahatlığı ve güvenle emanet ediyorum.Okuldan girdiğiniz anda size yansıyan samimiyet,sıcaklık ve oğlumun yüzündeki mutlu ifade daha ne istenebilir ki.. Emeğiniz ve bize kattıklarınız için çok teşekkür ederiz iyi ki varsınız..

 • N

  Gönül rahatlığıyla evladımı bırakabildiğim tek yer. Kızım da severek gidiyor. En önemlisi de bu zaten. İlgili ve alakalı kadrosu da çok iyi.

 • S

  Bir okulda olması gereken en önemli özellik güvenli bir yer olmasıdır bence. Maalesef ki minik yavrularımız kötü niyetli insanlarla dolu bir dünyadalar. Arzu annede 2. Senemiz bizim. Ve kızım çok severek gidiyor bu zaten bir anne için en geçerli sebep benim için. Ayrıca çocuğumun gelişimindeki büyük emeklerden bahsetmeden geçemem. Başta Arzu hanım ve Buket Hanım olmak üzere tüm öğretmenlere ve tüm çalışanlara sonsuz teşekkürler.

 • E

  Çocuğumuzun doyurucu bir eğitim aldığı ve güvenle teslim ettiğimiz bir okul. İngilizce öğretmenimiz Sibel Hanım başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize ve okul sahibi Arzu Hanıma teşekkür ediyorum. Oğlum severek okula gittiği için bende mutlu oluyorum.

 • SG

  Bir anne olarak güvenilecek ve çocuğunuzun cok mutlu olacagı yer arıyorsunuz..Arzu Anne Anaokulu'nda oğlum gayet keyifli,okula gidemediği günlerde ise mutsuz..Başta Arzu Hanım'a,Buket Hanım'a ve tabiki kıymetli öğretmenimiz Hilal Hanım'a sonsuz teşekkurler..iyiki tanıdık sizleri..Sayenizde oģlum hem akademik olarak gelişti hem de sevgi yumağının icinde büyümekte.Hilal Ögretmenle birlikte tüm ögretmenlerinin adlarını dilinden düşürmüyor

 • FA

  Sadece çocuğunuza bir okul değil ikinci bir aile edinmiş oluyorsunuz.Çok güzel geçirdiğimiz 3 sene ,muhteşem bir çocuk yetiştirmek de bana en büyük yardımcı siz oldunuz. Hiç gözünüzün arkada kalmayacağı bir okul ve aile. Sizi çok özlüyoruz ♥️♥️♥️

 • PT

  Gözüm kapalı çocuklarımı teslim edeceğim sizin gibi bir kurumu iyi ki tanımışım. Her zaman nazik ve sıcak kanlı bize güven veren başta Kurucu Arzu Hanım olmak üzere okulunuzdaki bütün öğretmenlere sonsuz teşekkür ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Arzu Anne Anaokulu İletişim Bilgileri

Cevizli Mahallesi, Cengiz Sk. No:2, 34846 Maltepe/istanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum