fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu

Özel Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 12:00/17:30

Özel Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu Hakkında

Doğa ile iç içe bir ortamda müstakil bir binada yer alan Özel Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu insanlığa faydalı , bağımsız ve öz güveni yüksek bireyler yetiştirmeyi kendine hedef edinmiştir. 3-6 yaş arasındaki çocuklara eğitim vermekte olan okul Kartal Dragos bölgesinde bulunmaktadır.. Okul tam gün çalışmaktadır ve saatler hafta içi sabah 07:30 - 18:00 saatleri arasındadır. Ayrıca yaz ayları için çocukların düzenli bir eğitime devam etmeleri için yaz okulu programı da mevcuttur. Kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere çocuklara günde üç öğün yemek verilmektedir ve yemekler çocukların yaş ve gelişme koşulları düşünülerek okulda sebze ve meyve ağırlıklı olacak şekilde okulda görevli deneyimli personeller tarafından hazırlanmaktadır. Hazırlanacak yemekler aylık olarak tespit edilmekte ve okul sezonu boyunca hazırlanan tüm yemek listeleri aylık olarak internet sitesi veliler tarafından görüntülenebilmektedir. Çocukların ulaşımı servis ile sağlanmakta olup çocuklar aile bireylerinin belirlediği noktadan alınarak yine oraya teslim edilmektedir. Okulda birçok etkinlik ve faaliyetler yapılmaktadır. Etklinliklerin hepsinin temelinde çocukların sağlıklı bir gelişim göstermesi vardır. Özel Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu 'nda çocukların el becerilerini geliştirmeleri için masa başında yaptıkları etkinlikler , el yüz yıkama, ayakkabıların giyme gibi temel faaliyetlerin eğitimi de verilmektedir. Bahçede serbest oyun etkinlikleri kendi ilgi ve odakların göre oyun geliştirip oynama imkanına sahip olmaktadırlar. Bunların haricinde doğru iletişim becerilerine sahip olmaları için yapılan dil etkinlikleri ile günlük konuşmalarını doğru düzgün hale getirmeye çalışılmaktadır. Okulda çocuklara yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Dil eğitiminin öneminin farkında olan Özel Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu bunun için uzman kişilerinin kadrolarına dahil etmiştir. Fiziksel ve mental gelişimleri için eğlenceli vakit geçirebilmeleri için okulda dans eğitimleri de verilmektedir. Jimnastik ve yoga dersleri ile çocukların enerjilerini doğru yöne yönlendirmesi ve esnek , kuvvetli bir bedene sahip olabilmesini sağlamaktadır. Çocukların küçük yaşta kendilerini doğru ifade edebilmesi oldukça önemlidir dil etkinlikleri haricinde çocukların iletişimini beden dilleri ile de destekleyebilmesi için drama dersleri verilmektedir. Ahlak ve milli değerler gibi konularda çocukları bilinçlendirebilmek adına değerler eğitimi verilmektedir. Okulda çocuklar konusunda uzman bir psikolog ve rehber öğretmen bulunmaktadır ve böylece çocukların gelişimi takip edilerek doğru ve sağlıklı bir gelişim izlemeleri sağlanmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

Yorumlar (24)

 • GE

  Öğretmenleri ve müdüresi güler yüzlü ve iyi niyetli, olanaklarıyla çocuğumuzu güvenle ve sevgiyle emanet ediyoruz

 • Dg

  İnanılmaz güzel bir okul temizliği hijyene verdiği önemi tartışılmaz eğitim sistemi mükemmel oğlum o kadar mutlu ki bu okulda koşa koşa gidiyor tam bir aile sevgisiyle büyüyor 2 yıldır gönderiyorum oğlumu bir çocuğum daha olsa onuda yollarım yeşil beyaz ailesi ailemiz iyiki varsınız

 • Bt

  Oğlum burada okuyor. Okulun öğretmenleri özellikle de okulun müdürü Sevgi hanım çok ilgili.

 • Bb

  Okulumuzun en basta kurucu o kadar içten samimi ve özenliki hiçbirşekil de aklımız çocuğumuzda kalmıyor. Butun annelere babalara yesıl beyaz anaokulunu tavsıye edıyorum

 • YA

  Çocuğum 2 yıl boyunca Yeşil Beyaz Anaokulunda eğitim aldı .Herşeyden önce Çocuğumu güvenerek teslim ettim.İlgi ve Sevgi üst sınırda çok memnun kaldım. Sevgi Hanım Çok özenli bir müdür. Öncelikle Sevgi Hanıma ve Öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Tayinimiz çıktığı için ayrılmak durumunda kaldık. Kesinlikle tercih etmenizi öneririm.

 • Ee

  En başta okul müdürümüz Sevgi hanıma teşekkür ederiz.. Güvenerek gönderdiğim anne sıcaklığını hissettiren en sıcak en samimi egitim kurumu ... Öğretmenlerimiz de bir o kadar sevgi dolu ve özenliler ..Sevgiler

 • Okul çok donanimli ve çocuklarla birebir özel ilgileniyorlar cocuklarin istek dogrusu uzerine egitimlerini yurutuyorlar ogretmenlerin her birinide tesekkur ediyorum

 • G

  Güler yüzlü yönetimi ve personeli ile ilk gün sıcacık karşılandık ve oğlum bu okuldaki eğitimi sırasında sevgiyle, ilgiyle ve bilgiyle büyüdü. Her konuda çok memnun kaldık. Başta okul müdürü Sevgi hanım olmak üzere, tüm öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

 • G

  Güler yüzlü yönetimi ve personeli ile ilk gün sıcacık karşılandık ve oğlum bu okuldaki eğitimi sırasında sevgiyle, ilgiyle ve bilgiyle büyüdü. Her konuda çok memnun kaldık. Başta okul müdürü Sevgi hanım olmak üzere, tüm öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

 • GT

  Okulun her hafta bir cimnastik salonunda cimnastik programı var. Çocuklar profesyonel bir ekiple spor aktivitesi yapıyor lar. Diğer aktiviteleri de çok güzel.

 • S

  Kurucuşu önce bir anne çocuklarımıza sonra eğitim için bir öğretmen temiz,güvenli, bakımlı, özenli. Gözünüz arkada kalmaz.Çocuklar mutlu .Sürekli geliştiren, öğrenen ,öğreten yenilikçi bir kurum.Oglum iki yıldır Yeşil Beyaz 'da sıcacık bir yuva.

 • E

  Dragosta bahçesinden içeri adım attığınız anda huzur ve güven duyulacak tek okul diyebilirim.Neredeyse tüm okulları gezen bir veli olarak okulu ve müdürü Gül Hanım ı gördüğüm anda aradığım okul diyerek duyduğumuz güven duygusu ile kızım üç yıldır bu okula devam etmektedir.İlk andan itibaren bizi hiç yanıltmayan Gül Hanıma ve tüm kadrosuna sonsuz teşekkürler.İnsanın canını evladını emanet ettiği veya edeceği kurum hakkında aradığınız tüm özelliklere cevap verebilen bir okul.İyiki yavrum sizlere emanet.....

 • BK

  Güleryüzlü, çözüm odaklı, ilgili ve alakalı bir eğitim kurumu. Fiyat-performans açısından on üzerinden on alabilecek bir kurum. Başta kurucu müdür Gül hanım olmak üzere tüm çalışan öğretmen ve personellere kucak dolusu sevgi ve saygılarımızla.. Teşekkürler...

 • FA

  3 SENEMİZ GEÇTİ OKULDA KIZIM SEVEREK GIDIYOR OLUMSUZLUKLAR KARSISINDA KARSIMIZDAKINDEN HEMEN SOGUMA GIBI BIR OZELLIGIMIZ VAR 3 SENEDIR KUSURSUZ YOL ALIYORUZ OKULUMUZUN SAHIBI VE OGRETMENLERI GULER YUZLU VE ILGILI BIZ OKULUMUZU COK SEVIYORUZ İYİ Kİ TANIMISIM SİZLERİ PİMPİRİKLİ BIR ANNE OLARAK GOZUM HIC ARKAMDA KALMIYOR:)

 • Aile ortami gibi sıcacık ,samimi ve sevgi dolu bir anaokulu.gül hanim ve ekibi her konuda çok hassastır.sosyal etkinlikleri zengin,alanında uzman sevgi dolu iletisime açık öğretmenler

 • YE

  Uzun arayışlar dan sonra kızımı güvenle birakabilecegim bir okul bulduğum için çok mutluyum.işini severek yapan insanların bir arada olduğu güvenli ve nezih bir okul.Teşekkürler Özel Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu..

 • BP

  Kızımın okulu. Revir hariç diğer işaretlenen mekanlar doğru. Bahçesi çok güzel bir okul. Kızım Anaokulu öğretmeni. Mesleğini ve çocukları çok seviyor. Ben ona çok güveniyorum. Ekibini özenle seçiyor. Kendisi gibi güvenilir ve sevgi dolu insanlar. Mutlaka gezilmesi gereken bir okul.

 • tk

  Egitim, beslenme, guvenlik, ozen ve ilgi

 • AT

  Çok hijyen ve fazla kalabalık değil. Çok ilgililer. Üniversite mezunu okulöncesi bir öğretmenin anaokulu.Eğitimci bir bayan. Anaokulu işini çok iyi biliyor. Yanındaki ekip de çok profesyonel. Dikkatli seçilmişler. Bizde çok memnun kaldık. Birde okulu hafta sonu açıp gezdirebiliyorlar.

 • MY

  Rehberlik hizmeti çok başarılı okul fobisi vardı çocuğumda nasıl yapıcaz ne olacak derken çok kısa sürede işbirliği halinde çözdük bu olayı. Bize katkılarını unutamayız. ayrıca okulun yemekleri çok güzel hem temiz hem de lezzetli

 • Yaratıcı, kendinden emin, çevreye duyarlı, yadım sever, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir okul. Bunun için de her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüşler.

 • DA

  Verilen hizmete baktığımda verdiğim parayı hakeden bir okul olduğunu düşünüyorum. branş derslerinde, sosyal etkinliklerde, yemeklerde, temizlikte, güvenlikte hiç bir sıkıntı yok ve öğretmenleri de alanında başarılı işlerini iyi yapan insanlar.

 • SA

  Bahçeleri kaplama yerine gerçek çim olsa daha güzel olurmuş çocuklar doğanın içinde ne kadar fazla olsalar o kadar iyi. yine de fiziksel koşulları çoğu okuldan daha iyi. Temiz ve geniş. Kaliteli bir eğitim veriliyor. Rehberlik servisinin bir çok faydasını gördük.

 • Veli

  SELAMLAR KIZIMIZ ÇOK KÜÇÜK OLMASINA RAĞMEN İLK KEZ BİR ANAOKULUNDA BU KADAR GÜLER YÜZLÜ KARŞILANDIK.KIZIM VE BEN ÇOK MUTLU VE HUZURLU SANKİ BİR AİLE ORTAMINDA GİBİ HİSSETTİK KENDİMİZİ GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜRLER…

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu İletişim Bilgileri

Orhantepe Mahallesi Orhangazi Caddesi No:108 Dragos-Kartal/istanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum