fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu

Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu Hakkında

Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu'nda 36-66 ay arası çocuklara eğitim ve öğretim verilmektedir. Tam gün ve yarım gün programlarının yanı sıra yaz okulu programlarımız bulunmaktadır. Tam gün programındaki çocuklarımız için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Sabah,öğlen ve akşam okul servisimiz ile ulaşım sağlanmaktadır. Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu'muzda; Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, sorgulayan, yaratıcı düşünebilen, duygusal zekası yüksek, problem çözebilme becerileri gelişmiş, çevresine duyarlı, doğayı ve hayvanları seven, farklılıklara saygı duyan, kendisine güvenen, kendisini etkili biçimde ifade edebilen ve en önemlisi 'MUTLU ÇOCUKLAR' yetiştirmektir.
Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu'muz Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışıp, toplam 2 kattan oluşmakta olup 168 m2 bahçe alanı, 272 m2 kullanım alanına sahiptir. Binamız; deprem yönetmeliğine uygun olarak inşaa edilmiştir. Çocuklarımızın güvenliği düşünülerek tüm merdiven başlarında kilitli kapı sistemi kullanılmıştır. Katlar arasında geçiş öğretmen gözetiminde sağlanmaktadır. Güvenlik için 24 saat kameralarla tüm okulumuz izlenmektedir. Tüm katlarda 1 adet yangın çıkışı ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Sınıflarımız, oyun ve etkinlik odalarımız eğitim programlarına uygun materyallerle donatılmıştır. 168 m2 bahçemizde çocuklarımız rahat ve güvenli bir şekilde oyun oynayabilecekleri materyallere sahiptir.
Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu düzenli olarak ilaçlatılmaktadır. Her akşam tüm çocuklar okulu terk ettikten sonra temizlik görevlimiz tarafından tüm okul, çocukların temas ettikleri tüm yüzeyler antibakteriyel ürünlerle temizlenmektedir. Mutfağımız, çocuklarımızın rahat ve güvenli bir şekilde yemek yiyebilecekleri şekilde düzenlenmiştir. Oyuncaklarımız ve diğer eğitim materyalleri düzenli olarak steril şekilde temizlenmektedir. Eğitim ve etkinliklerimizde; ana dil etkinlikleri, okuma yazma hazırlık, kavram çalışmaları, drama, ingilizce, satranç, dans, fen doğa, matematik, ritim çalışmaları, görsel ve işitsel dikkat, yaratıcı düşünce ve problem çözme, aile eğitimleri, sürekli pedagog desteği.

"cocuk,siz istediginiz icin birsey bilmesin;anladigi icin bilsin.."j.j.RousseauSorumluluk bireyin topluma uyum saglamasi,üzerine düsen görevleri yerine getirmesi kendine ait bir olayin sonuclarini üstlenmesi,baskalarinin haklarina saygi göstermesi ve kendi davranisinin sonuclarina sahip cikabilmesidir. Şüphesiz bircok aile cocuklarinin en iyi sekilde sorumluluk bilincine sahip olup büyümesini isterler... Cocuklari sorumsuzluga iten etkenlerin başinda aşiri şimartilma,aşiri koruma ve aşiri kurallar gelir. Koruyucu aileler,cocuklarin her ihtiyacini cocuklari yerine kendileri getirir, yaşına ve gelisimine göre yapmasi gereken günlük basit isleri bile cocuklarinin yapmalarina izin vermeyip bütün islerle bizzat kendileri ilgilenirler. Aşırı koruyucu aileler ise her şeyin mükemmel ve kurallar çerçevesinde olmasini isterler. Bu yüzden çocukların yaptığı çoğu şeyi begenmez ve her işlerine karışır, çocukların is yapma isteğini kırarlar. Sorumluluk duygusuyla donatilmayan cocuklar,ana babalarinin isteklerini yerine getiremezler,yardim etmeyi sevmez,arkadas ilişkilerinde ve isteklerinde yetersiz,sosyal kurallara pek uymazlar. Sorumluluk bilincini öğrenen cocuklar öncelikli olarak kendi işlerini yapabilme yetisine sahip, bircok alanda ana babalaıina yardim eder, arkadaş iliskilerinde iyi, derslerine düzenli çalışır,grup çalışmalarında aktif ve okula zamanında giderler.
*Çocuklara Sorumluluk Kazandırma Yolları*
Bazen cocugun tasimak istedigi tabak veya kaplar tasirken kirilabilir,dökülebilir...buna rağmen cocugun yardim etme çabasi,yardim etme istegi asla kirilmamali,çaba ve istegi çesitli pekiştireçler ile devam ettirilmelidir.söz konusu çocugun sorumluluk duygusunu kazanmasidir,kirilan,dökülen hicbir sey onlardan önemli degildir...

Ev ortami cocuk icin uygun bir hale getirilir,cocuga ait bir oda yoksa alan olusturulmali, kendi özel esyalarini koyabilecegi bir dolabi olmalidir.

Çocuğa yasina,gelisimine göre işler verilmeli,yaptigi isler övülmeli,olumlu geri bildirimle desteklenmelidir.

En önemlisi anne babanin cocuklarin yaninda yaşama dair işlerden şikayet etmesi dogru degildir,anne babanin yasama dair yaptigi islerden zevk almiyorsa bunu cocuga asla hissettirmemelidirler.

Ev icinde cocukla yasayan herkes iyi bir model olmalidir cünkü cocuk kendi hayatina dair hemen hemen bircok seyi cevresindeki insanlari rol model alarak sekillendirir,anlamlandirir ve kendi dogrusu olarak kabullenir.evdeki her bireyin is paylasiminda katkida bulunmasi,cocugun da kendi gorev ve sorumluluklarini yapmasina tesvik eder.

Özellikle de cocugun kendi odasini toplamasi saglanmalidir.bazi ana babalar çocuğun bu isi iyi yapamadigini dusunerek kendileri begenmeyip yeniden yaparlar,bu durum cocugun bu konuda istegini ve güvenini azaltir.

Çocuğun elbiseleri ve ayakkabilari giydirilirken cocugunda katkisi eklenmelidir.ayni durum yemek yerken gecerlidir,iki yasindan sonra cocuk kendi yemegini kendisi yemelidir.

Özellikle evle ilgili ve cocugu ilgilendiren konularda cocugun fikri kesin alinmalidir.örnegin eve bir tuzluk alirken bile en azindan rengi ona sorulmalidir.

Kisisel haklarina ,alanlarina saygi duyulmali,bir birey oldugu unutulmayip ona da hissettirilmelidir.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Oyun Temelli Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Hibrit Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  12
 • Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:30 - 19:00 şeklindedir.
 • Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu Yorumları (19)

 • EB

  2.5 yıllık beraberliğimiz oğlumun birinci sınıfa başlamasiyla bu yıl son bulmuş oldu. Burada Kıdemli bir veli olarak tecrübelerimi paylaşmak isterim. Bizim yemek problemimiz vardı. Her çocuğun kolayca yiyeceği şeyler dışında hiçbir şey yediremiyordum.Çocuğu yemeyen anneler bu durumun ne kadar üzücü olduğunu bilir.Ancak buradaki deneyimli ve sevgi dolu eğitmenler sayesinde bir kaç ay sonra sorunumuz çözüldü. Şuan yemek ayrımı yapmıyor.Herseyi iştahla yiyor. Burada aldığı eğitimle birinci sınıfa güzel bir geçiş yaptık hiç zorlanmadik.Çalisan anne baba olarak hiçbir zaman gözümüz arkada kalmadı.Hiç bir sorun yaşamadım. Çekinerek başladigimiz bu okulda bize kattiklari herşey için minnettarız. İyi ki Geleceğin Yıldızları'nı tercih etmişiz.

 • BD

  2,5 yaşından beri kızımı emanet ettiğim bu okula nasıl teşekkür etsem bilmiyorum. Şu an 5 yaşında ve hala burada devam ediyor. Sevgili müdürümüz Demet hanım ve değerli öğretmenleri hepinizi çok seviyoruz. Bir annenin gönlünün rahat etmesi kadar önemli bi sey yok heleki ufak yaşta olan çocuklarımız için. Sonsuz güven veren bir yer ve en önemlisi de bu benim için.

 • Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.

 • Ta

  Gerçekten çocuğunuzu güvenerek, aklınızın asla kalmadan emanet edebileceğiniz bir yer. uzman kadrosu eğitimli öğretmenleriyle çocuğunuzun eğitimini her anlamda düşünen mutlu çocuklar yetiştirmeyi her anlamda hedefleyen mükemmel öğretmenleri mevcut. Demet Hanım öyle güzel eğitmenleri bir araya getirmiş ki ayrı ayrı teşekkür ederim. Kızımın ikinci yuvası..

 • Zk

  4 senedir çocuklarımı güvenle teslim edebildiğim tek yer diyebilirim.Ogretmenlerimiz olsun,okul yönetimi olsun harika insanlar,iyi ki yollarımız kesişmis zamanında

 • Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.

 • CA

  Biz asla okula gidemeyeceğiz sanırım düşüncemizi yıkan okul ...En az üç okul denedikten sonra Demet hanımla tanıştık.Umutsuz bir şekilde okul sürecimize başladık.Burcu öğretmeninde ilgisi sayesinde okul bahçesine sokamadığımız kuzumuz her gün akşama kadar okulda durmaya başladı.Çocuklara karşı tavırlar sıcacık ve çok özverili.Gösterişli ama içi boş ticari amaç güden okullar sizi kandırmasın.Bir gün oğlum okulda düşmüş dizi acımış ve sınıf öğretmeni dışında başka bir öğretmenin dizini öptüğünü söyledi.Bence başka okul aramanıza gerek yok .İyi niyetli ve eğitim odaklı tavrınızın devamını dilerim .Sevgiler :)Biraz tadilatla çok daha iyi görünüm sağlanabilir tek önerim budur .

 • Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Önerileriniz bizim için çok değerli dikkate alacağız. Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.

 • Pk

  Gözüm kapalı güvenip bıraktığın tek yer. Öğretmenleri ve çalısanların hepsi birbirinden iyi

 • EA

  Kesinlikle gözünüz kapalı güvenin harika bı okul. Öğretmenler yönetici çok ilgili

 • Geleceği şekillendirecek nesillere gönül vermiş eğitimcilerin var olduğunu bilmek. Başarılarınızın her geçen gün artması dileğiyle

 • MG

  Fiyat kalite dengesi gayet iyi bir okul Öğretmenlerimiz Nurdan Hanım ı ve Hacer Hanım ı hem kızım hem biz çok seviyoruz Oldukça güvenilir, içimiz çok rahat bir şekilde kızımızı teslim edebiliyoruz Tavsiye ediyoruz kesinlikle

 • Pk

  Seviyeli güzel kaliteli okul

 • yp

  Gerçekten çocuğunuzu güvenerek verebileceğiniz bir yer uzman kadrosu eğitimli öğretmenleriyle çocuğunuzun eğitimi sağlığı herşeyi igilenecek gözünüzün arkada kalmayacağı biryer Teşekürler gül hanim

 • D

  Okulunu çok severek gidiyor çocuğum öğretmenlerimize okul idaresine ve çalışanlarına çok teşekkür ederim.

 • mT

  Cok memnunum okulunu cokseviyo oğlumöğretmenleri guler yuzlu anlayisli bahcesi buyuk çocukların rahat oynayabilecegi gbi gül hanm çalışanlar herkes isini layigiylq yapiyo cok memnunuz basarilarinizin devamini diliyorum herkse guvenle gonul rahatlıgla tavsiye ediyorum kendi çocukları gbi sevp ilgileniyolar basarilariniza başarılar katilsin hep 5yildiz veriyorum bende tabiki*****

 • Cc

  Tüm kadrosuyla harika bir okul.cocuklara verilen deger ve bize verilen güvenle herkese tavsiye ediyorum.

 • SA

  Ben begendim valla fiyatlar da iyi Tebrik ederim

 • Pi

  Fiziksel koşullar çok iyi her yer tertemiz sevgi dolu eğlenceli günler yasatıyorlar. Gül Hanımın emeklerine gelişme azmine tesekürler.

 • RE

  5 yıldız veriyorum çünkü güzel eğitim veriyorsunuz Gül Hanım İnşallah daha çok gelişir okulunuz Çok memnunum sizden

 • Helal olsun valla oğlumu sizden önce iki okula daha gönderdim ama Bir türlü memnun kalamamıştık başarılarınızın devamını diliyorum

 • Ea

  Okul sahibinin disiplini öğretmenlerin eğitimi muhteşem kızımı güvenle bırakıyorum kendiside öğretmenlerini okulunu çok severek gidiyor yemekler temizlik Personellerin Güler yüzlülüğü biz velilere olan ilgileri herşey çok iyi..sosyal açıdan gezilerin olması çok güzel...güvenle çocuğunuzu bırakabileceğiniz bi okul gerçekten herkese tavsiye ederim

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Geleceğin Yıldızları Anaokulu İletişim Bilgileri

Topselvi Mah. Perlit Sk. No:28, 34873 Kartal/İstanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum