fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Güzel Başlangıçlar Anaokulu

Özel Güzel Başlangıçlar Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 12:00/17:00

Özel Güzel Başlangıçlar Anaokulu Hakkında

İstanbul Ümraniye’de bulunanÖzel Güzel Başlangıçlar Anaokulu 2 ve 6 yaş arası çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okul rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti ile çocukların sorunlarına çözümler üretmektedir. Çocukların sorunlarını büyük küçük şeklinde ayırmayan kurum, onların her sıkıntısına eğilmekte ve veliler ile işbirliği halinde sorunlarını çözmektedir. Okulda yemekhane, oyun alanı, bahçe, uyku odası, rehberlik odası, her yaşa uygun olarak hazırlanmış tam donanımlı sınıflar bulunmaktadır. Yemekhanede yemekler tamamen çocukların enerji ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır ve okulda günlük olarak hazırlanmaktadır. Okulda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Ailelerinden izni alınarak çocuklar düzenli aralıklar ile hekim kontrollerinden geçirilir ve sağlıkları okul tarafından her zaman kontrol edilir. Özel Güzel Başlangıçlar Anaokulu eğitim programı için de okuma-yazma hazırlık çalışmaları, el kas geliştirmeye yönelik kitap çalışmaları, uygulamalı çizgi çalışmaları, ses çalışmaları, dikkat ve algılamaya yönelik çalışmalar, fen ve matematik çalışmaları, İngilizce eğitim, müzik eğitimi ve yaratıcı drama çalışmaları yer almaktadır. Çocukların hem fiziksel, hem zihinsel zekası gelişirken onları sanatsal yönlerden de geliştirmeyi kendine amaç edinen okul ritim ve drama çalışmaları ile onların yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Her daim eğitim ve okul alanlarını çocukların beklenti ve gelişim ihtiyaçlarına göre belirleyen kurum, çocukların geleceğimiz olduğunun farkında olarak onların gelişim aşamalarını özenle işlemektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- Waldorf Pedagojisi

- Masal Terapisi Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

- Sınıf Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

Yorumlar (13)

 • Dg

  Oglumuz 1.5 sene Güzel Baslangiclar Anaokuluna devam etti, bu süreçte adeta geniş bir aile sıcaklığında yaklaştılar. Okula hep neşeyle gitti, tüm ekinin sıcak iletişimi, her ihtiyaç duyduğumuz konuda çözüm üretmedeki istekleri, işten geç çıkmamız gerektigi günlerde gözümüz arkada kalmadan destek olmaları güven verdi. Rehberlik servisi, Gamze Hanım'ın takibi ayrıca çok kiymetliydi.

 • AB

  Aile sıcaklığı kaliteli eğitim yüreği güzel insanlardan oluşan ailenizin bir parçası kıvamında kısaca işe giderken canınızı arkanıza bakmadan emanet edeceğiniz bir okul daha bir anne ne ister kiKendini geliştiren yenilikçi bir kurum

 • ED

  Alanında uzman ekip olması çok önemli bir konu. Okul İdaresi veliye güven vermesi ve samimi olması çok kıymetli

 • Kb

  Okulumuzdan çok memnunuz. Asla gözümüz arkada kalmıyor. Oğlum da okulunu ve öğretmenlerini çok seviyor. Günden güne oğlumuzun geliştiğini görmek bizi çok mutlu ediyor. Son derece ilgili öğretmenler ve okul yönetimi

 • N

  Kızım öğretmenini çok seviyor ve okula gitmeye çok hevesli. Güzel başlangıçlar anaokuluna gittiğinden beri iyi yönde çok değişti. Öncelikle Gülbeyaz hocaya ve öğretmenlerine çok teşekkür ederim . Çok memnunum Eksik birşey göremedim.

 • He

  Oglumun ikinci evi ikinci ailesi diyebilirim teslim ettigim andan itibaren dönüp arkama bile bakmadigim güvenip teslim edebildigim tek kurum heleki okulun kuruculari gulbeyaz hocamiz tek kelimeyle muhteşem bi insan etrafa o pozitif bakisi güler yüzlülüğü samimiyeti takdire Şahan davranışlarından ötürü burdan tekrardan minnetlerimi sunuyorum iyiki sizleri tanimisim ve iyiki oglumun sizler gibi 2 ci bi ailesi olmuş Rabbım her işinizde bol kazanclar nasip etsin etsinki daha çok cocugumuzun kalbine dokunuş yapın inanıyorum ki sizleri okulunuzu tanıyan herkes iyiki siz iyiki güzel başlangıçlar ana okulu diycekHer haliyle mükemmel

 • SK

  Büyük endişelerle gittiğim okulda 3 ayımız doluyor ve kızım da bıraktıramam sandığım bir çok şeyi aştık aşmaya da devam ediyoruz (tablet, biberonla gece beslenmesi, akranlarla uyum problemi gibi ) öncelikle Gülbeyaz hanıma Songül öğretmenime ve diğer destek olan öğretmen ve personele çok teşekkür ederim ☘️Okulun dış kapısının kapatılması gerekir.

 • Okul hayatı çocuklarımız için en önemli bir başlangıç.Doğru zamanda doğru okulda olması çok önemli bir ilk adım. Güzel bir başlangıç yaptık ve okul hayatımız sizinle başladı

 • NK

  Okulun düzenli olarak çocukları gezilere ve yeni etkinliklere götürmesi bizi etkileyen ilk unsur olmuştu. Bu doğrultuda her zaman devamlı tutmaları bizi koparmadı ve okulumuzdan çok memnunuz

 • MY

  Yemekhanede yemeklerin günlük hazırlanması ve çocukların enerji ihtiyaçlarına göre planlanmış olması harika bir özellik. Bu özelliklerini hep sürdürürler ve büyüme aşamasında büyük yer tutan beslenmeyi umarım hep bu düzeyde tutarlar.

 • YS

  Okulun iç mekanları geniş ve kullanım alanları herkese uygun şekilde tasarlanmış durumda. Bu çocukların ön planda tutulması umarız daimi olur ve böyle devam eder.

 • YV

  Okulunuz ve eğitim anlayışınız gerçekten mükemmel çocuğumun güvenli ellerde olduğunu bilmek huzur verici. Hepinize çok teşekkür ederim.

 • JT

  Oynayarak öğrenme deneme-yanılma deneysel aktiviteleri imkanına sahip çocukları gerçekten sevdiğine inandığım, çocuklarımızı kendi çocukları gibi sahiplenen bir anaokulu.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Güzel Başlangıçlar Anaokulu İletişim Bilgileri

Site Mah. Samanyolu Caddesi Kayacan Sokak No:103 Ümraniye/istanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum