fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Özel Merkür Çocuk Akademisi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 12:00/18:00

Özel Merkür Çocuk Akademisi Anaokulu Hakkında

İstanbul Bağcılar'da bulunan Özel Merkür Çocuk Akademisi Anaokulu 2-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim vermektedir. Okul kullanışlı sınıflar, yemekhane, oyun alanı bulunduğu bir binaya ve geniş bir bahçeye sahiptir. Çocukların mental ve fiziksel olarak gelişmesi için çocuklara birçok eğitim verilmekte ve etkinlik düzenlenmektedir. Çocukların zihinsel olarak gelişebilmesi için Satranç dersleri verilmektedir. Oynanan Akıl ve Zeka oyunları ile çocukların araştırma , sorgulama gibi özellikleri kazanması sağlanmaktadır. Çocukların küçük yaşta kas gelişiminin önemli olduğu vurgulayan okul çocukların fiziksel olarak gelişim göstermesi için Tekvando eğitimi vermektedir. Böylece çocuklar kendi bedenlerini tanımakta, bedenlerini kuvvetlendirmektedir. Çocukların kas gelişimleri ilkokula hazır gitmeleri için de oldukça önemlidir. Çocukların kalem tutabilmeleri için el ince motor kaslarının yeterli gelişim göstermesi gerekmektedir. Bu yüzden okulda yırtma, kesme, yapıştırma gibi etkinlikler bu kasların gelişimi sağlar bu gelişim sonrası çocuklar kalem tutabilecek hale gelirler ve sonrasında okul çocuklara çizgi çalışması aktiviteleri yaptırmaktadır. Özel Merkür Çocuk Akademisi Anaokulu çocuklar için dini eğitim vermektedir bu eğitim ile çocuklara namaz ve abdest gibi dini konular öğretilmektedir. Bunların haricinde çocukların yaratıcılıklarını geliştirip kendilerini doğru ifade edebilecek hale gelebilmeleri için Drama dersleri de verilmektedir. Müzik kulübü ile ise çocukların sesleri tanımaları ve işitsel olarak gelişmeleri sağlanmaktadır. Çocuklar küçük yaşlarda öğrenmeye araştırmaya oldukça meraklıdır bu duygularını köreltmemek için Gezi kulübü ile çeşitli geziler düzenlenmekte ve çocukların gezip görerek öğrenmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Okulun içi çocukların en iyi şekilde eğitim alabileceği şekilde düzenlenmiştir. Bazı dersler de çocukların görsel olarak da gelişmesi için video film gibi materyaller ile desteklenmektedir. Özel Merkür Çocuk Akademisi Anaokulu çocuklar için 3 öğün yemek hizmeti sunmaktadır. Yemekler okulda hijyenik bir ortamda çocukların yaşlarına uygun olarak hazırlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (3)

 • Z

  Eski sahibi okulla çok ilgili değildi , yeni devr etmiş . Çok sevindik duyunca , hemen görüştük , yeni müdür daha öncesinden yöneticilik deneyimi olduğu için işine gayet hakimdi , kısa surede okulda oldukça değişiklik yapmıştı. Yeni öğretmen ve temizlik elemanı alınmış. Eskiden bizi okula almazdı Elif hanim, bu defa okulun her yerini gezdim , temizliğinden emin oldum. Okulda tam gün çalışan inglizce branş öğretmeninin olması ayrı bir artı bizim için. Bir sınıfı İngilizce agirlikli yapmayı hedeflediklerini söylediler. Umarım başarılı olurlar.

 • Bc

  Öğrencilere güzel eğitim verilen, donanımlı öğretmenleri olan, çocukların orda olmaktan mutluluk duyduğu çok şirin bir okul.

 • h

  okulun eğitimi, öğretmenleri çevre okullara göre gayet iyi eğitiminden memnunuz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Merkür Çocuk Akademisi Anaokulu İletişim Bilgileri

Göztepe Mahallesi, 2339. Sokak, No:31/a, Bağcılar / İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum