fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 1,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu Hakkında

Kreş ve anaokulu olmak üzere 2 aşamada eğitim veren Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu 18 aylıktan itibaren çocukları okula kabul etmektedir. Okul son yaş sınırı olarak 6 yaşı belirlemiştir. Birçok fiziksel olanağa sahip ikiz villa tipli okul İstanbul'un Beylikdüzü semtinde yer almaktadır.
Okulun kapalı alanları 480 m2, olup, 500 m2 de park ve bahçesi bulunmaktadır. Okulun içerisinde ve bahçesinde çocukların vakit geçirdiği her alan çocuklara özel özenle hazırlanmıştır. Okulun içerisinde 8 ad. etkinlik sınıfı, yaşam etkinlikleri odası, tiyatro, drama ve öykü odası, kış oyun parkı, mutfak, yemekhane, üç adet uyku odası, her katta çocuk lavabo ve tuvaletleri bulunmaktadır.
Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu'nun bahçesinde yüzme havuzu, oyun parkı, kum havuzu, mini futbol ve basketbol sahası mevcuttur. Okulda çocukların zaman geçirdiği her alanın ve kullanılan her türlü materyalin hijyeni düzenli olarak sağlanmaktadır.
Anaokulunda çocuklara sabah kahvaltısı, ikindi kahvaltısı ve öğle yemeği olmak üzere 3 öğün yemek hizmet verilmektedir. Yemekler okul aşçısı tarafından pişirilmekte ve yazın kullanılan sebzeler organik olarak Çatalca'daki çiftlikten gelmektedir. Yemekler hazırlanırken çocukların günlük besin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır. Her yaş gurubumuzda ilk ve son altı ay olmak üzere sınıfta iki sınıfı bulunmaktadır.
Ayrıca okulda psikolojik danışmanlık hizmeti de bulunmaktadır. Bu hizmet ile çocukların gelişimleri ve uyumlulukları yakından takip edilmektedir ve olası sorunlara karşı psikolojik danışman ailelere ve çocuklara gerekli desteği vermektedir. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak donanımlı bir nesil yetiştirmeyi hedef haline getiren okul bunu sağlayabilmek için farklı alanlarda eğitimler vermektedir.
Çocuklara vücut koordinasyonlarını arttırıcı yönde olan ve estetik algılarını geliştiren bale ve modern dans eğitimleri verilmektedir.
Çocukların gelişimlerinde ki en önemli basamaklardan biri de çocukların kendilerini hem sözel hem de bedensel olarak doğru anlatabilmesidir. Drama dersleri çocukların bu basamağı kolayca çıkmasını sağlayan oldukça eğlenceli ve çocukların keyif aldığı bir eğitimdir. Halk Oyunlarında ise çocuklarımıza yöresel oyunlarımız öğretilmektedir.
Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu çocukların yalın ve akıcı bir halde yabancı dillerle korkmadan tanışmasını istemektedir ve buna yönelik olarak her gün İngilizce ve haftada bir gün Almanca eğitimi verilmektedir.
Tüm eğitimlerin haricinde şehir hayatına rağmen doğal yaşama adapte birer birey yetiştirebilmek için okulda bahçe etkinlikleri ve piknikler düzenlenmektedir. Ayrıca her ay en az bir kere bir müzikli tiyatro programı yapılmaktadır.
Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu'nda yılbaşı özel günler ve doğum günleri gibi günleri kutlanmaktadır ve böylece çocukların eğitim haricinde keyifli zaman geçirebilmesi sağlanmaktadır. Okulda verilen eğitimlerin bir çoğu yaz dönemi süresince yaz okulu başlığı altında verilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:00 - 19:00 şeklindedir.
 • Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu yaş aralığı nedir?
  1,5-6
 • Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu Yorumları (33)

 • AD

  Kızımbu sene mezun olduve tek isteğimizdiğer gittiği okul da Pinokyogibi olması. Öğretmenler güleryüzlü yönetim kadrosu güleryüzlü ve samimi. Bizim için en önemlisi de yalan söylememeleri, çocuk düştüğünde, yemek yemediğinde vs. dürüstçe size söylüyorlar. Branş dersleri ve etkinlik açısından zengin bir okul. Öğretmenlerle rahatlıkla iletişim kurabiliyorsunuz.

 • BA

  Okula başlarken hepimiz o kadar korku dolu ve kaygılıydık ki fakat çok uzun sürmedi. Görüşmeye geldiğimiz andan itibaren gerek güler yüzleriyle gerekse hoş sohbetleriyle içimizi rahatlattılar. Üç senedir bu okuldayız ve çok memnunuz. Öğretmenler olsun, yönetici kadro olsun hepsi çok güler yüzlü ve çok samimi. Gönül rahatlığı ile çocuğunuzu emanet edebilirsiniz. Hem güvenli ve sevgi dolu bir yer hem de bol bol etkinlik yapılan, kazanımı çok olan bir okul. İyi ki okul hayatımıza Pinokyo ailesinde başlamışız

 • öö

  ağlayarak ayrılacağız bu yıl lakin hep gülerek girdik kapısından. tatil günlerini bile anne kreşe kaç gün var diyerek saydı oğlum, bebeklikten okula kadar hergün heyecan hergün mutluluk içerisinde gidip geldi çünkü pinokyo sadece kreş değil kocaman bir aile gibi. Herkes özverili mutlu, saygılı, sevgi dolu. Yemek personelinden, servis personeline öğretmenlerinden yönetime, her daim ilgisini ve bilgisini esirgemeyen psikoloğuna kadar herkes gerçekten bir harika, hepsine kocaman kucak dolusu sevgi ve minnetlerim ile iyi ki yollarımız kesişmiş diyorum.

 • SS

  Kızımin miladi Pinokyo anaokulu..kurucusundan öğretmenine aşçmizia kadar herkes o kadar özverili ki anlatamam. Beylikduzunun en iyi anaokullarından biri

 • Şo

  Yöneticileri ve öğretmenlerinden memnunuz.kızım çok mutluBale dans eğitimi ingilizce ağırlık

 • Çocukları birebir tanıyorlar ve hepsinin güçlü zayıf yönlerini hem pedagog hemde sınıf ogretmeni biliyor takip ediyor. En önemlisi butun çalışan ogretmenler ve butun personeller cok uzun yıllardır ayni okulda çalışıyor. Istediğiniz zamab ogretmene, oedagog ve okul yonetiminr ulaşabiliyorsun.

 • Ag

  İlk cocugum suan birinci sınıfa gidiyor ve pinokyo okulundan mezun simdi ikinci cocugum gidiyor onunda 3. Senesi ve insallah bebeğim de büyüyünce gözlerim kapalı onuda pinokyonun canım öğretmenlerine teslim edecegim biz anneler önce güven istiyoruz ve kesinlikle okul aramayın hem ahlaki degerler hem eğitim olarak en önemlisi sevgi ve şefkati tam anlamıyla çocuklarınıza hissettirecek kadrosu var iyi ki ama iyi ki tanımışım sizi pinokyo ailemiz ❤️ Ali beyden servis şoförümüz abdurrahman beye kadar öğretmenlerimiz kordinatör müdürlerimiz hepsi okadar iyi ki herzaman onlar için duacıyım allah onlardan razı olsun çok çok teşekkür ediyorum ve ailecek okulumuzu çok seviyoruz ❣️❣️❣️ Gümüş ailesi

 • At

  Önce oğlum Pinokyo da büyüdü. şimdi de kızım burada büyüyor. Güvenilir ve kaliteli eğitim denince akla gelen tek yer.

 • Yb

  benim kızım 3 yıldır bu okulda çok memnunum, öğretmenler ve çalışanlar ğüvenilir ve çok ilğililer.

 • 2012 yılında ilk çocuğumla başladık Pinokyo okuluna ve her yönüyle güvenilir bir eğitim yuvası. O kadar ki 2017 yılından bu yana da ikizlerim oldu onları gönderiyorum ve tğm samimiyetimle söylüyorum sevgi deseniz var özveri var eğitim zaten süper öncelik çocukların duygu ve düşünceleri bu kurumda.

 • Hv

  Merhaba bu okul ilk açıldığın beri büyük çocuklarım 4 yıl devam etti çok memnun kaldık. Üçüncü çocuğumun da 3. yılı oldukça memnunuz. Pinokyo anaokulunu bir ebeveyn olarak diğer ailelere de tavsiye ederim.

 • Oğlumu birkaç arkadaşımın referansı ile kayıt ettirdiğim Pinokyo okulumuz ilk gündem beri bana hissettirdiği aile sıcaklığını hiç değiştirmedi. Benim için vazgeçilmezi budur.

 • GS

  Benim büyük kızım da burda büyüdü kardeşini de hiç düşünmeden buraya gönderdim pinokyo benim istanbuldaki ailem bütün öğretmenleri Çok tecrübeli sıcak samimi Kreş psikoloğu Selda hanım, Kreş sahibi Ali bey her biri herkonuda yardımcı oldular bize sağolsunlar. Kendimden sonra çocuğumu güvenle gözüm arkada kalmadan emanet edebileceğim tek yer. Sonsuz teşekkürler pinokya ailesi iyi ki tanışmışım sizinle

 • Pinokyo anaokulunun başta idari sorumlularının olmak üzere öğretmenleri ve eğitimleri çok kaliteli. her bir çocuklarla ayrı ayrı alakadar ve özverililer. iyiki iyiki Pinokyo anaokulunu seçtik herkesede kesinlikle tavsiyede edeceğim bir okul.

 • Gb

  Pinokyo anaokulu bizim için okuldan ziyade çocuğumun ikinci evi gibi oldu, tüm çalışanlara ve öğretmenlerimize ve idarecilerimize, dilek hanım ve de rehber öğretmenimiz Selda Hanım a çok teşekkür ederiz

 • SB

  2 yıldır çocuğunuzu güvenle emanet ettiğimiz,ilgi ve alakası çok yüksek, haftanın 5 günü psikoloğu olan ,çocukların güvenliğini ve mutluluğu ön planda tutan bir aile yuvası

 • Ys

  Oğlum 18 Aylıktı çalışmak zorunda oldugum için krese arayısına girdim ve pinokyo anaokulunu buldum iyikide bulmuşum diyorum oglum okul öncesi döneminde hala bu okula devam ediyoruz biz cok memnunuz

 • SE

  Kızımız için kreş aramaya başladığımızda tek kriterimiz evinde gibi hissedebileceği, mutlu ve huzurlu olabileceği bir yerdi. Öğretmenlerinden yönetimine hayran olunası, temelinde sadece sevgi barındıran bir kurum. Özellikle hatice ve doğa öğretmenimize çok teşekkür ederim ve başımız her sıkıştığında yetişen canım psikoloğumuz Selda hanım iyi ki varsınız ❣️

 • Ht

  İlgilileri alakalarından cok memnunuzHerhangı bır olumsuzluk hıc bır seklde yaşamadık

 • B

  Kizimi nasil tanimadigim bi yere emanet edicem kaygisi cok büyüktü.. ve ilk günden bu korkumu yok saymami saglayan yer.. teşekkürler

 • BA

  Bir okul düşünün sizi kapıda ilk gün daha karşılayan bayanın gerçekten okulun sahibimi çalışanamı olduğunu asla anlayamadığınız acayip olumlu enerji yayan hemen anaçlıkla saran hem size annelik tedirginliğinize önem veren hem çoçuğunuzun psikolojisini düşünen 'Selda hanım 'bu okulun en büyük şansı ama bizim için en en önemli bir şans ise iyi ki bu okulu tercih ettim deme sebebimiz ''FULYA öğretmenimiz'' öyle tatlı bir bayan ki yıllık izinde bile öğrencisini merak edip velisine yazan eve gittiğinde mesaisi bittiği halde aklına birşey takılırsa yine yazan ilk günler sizi sanki tedirgin gördüm deyip arayan uzun uzun konuşan özellikle küçük yaş gruplarındaki anneler eğitimden önce güven ister inanın burası aile evi gibi anane babaanne evi gibi aklınız hiç arkada kalmayacak.. Buarada Doğa öğretmenin de adını atlamamak lazım yan sınıfımızın öğretmeni olmasına rağmen onun ilgisi de bizim üzerimizde inşallah uzun süre bu kadroya nazar değmez :)

 • AH

  Her ebeveyn çocuğu için en güzelini en güvenilir olanını ister. Benim için de en önemli şey buydu, gözümün arkada kalmaması. Okulun yerinin ve fiziksel durumunun iyi oluşu, sunduğu programlar, öğretmenlerin ve psikolog Selda Hanım'ın sıcak kanlılığı ve ilgisi okulun kaliteli olduğunu ilk günden kanıtlamıştı. Okulla alakalı her şeyden çok memnunum iyiki Pinokyo'yu tercih etmişim:)

 • P

  Pinokyo Anaokulu Beylikdüzü subesi gercekten calisanlari, danismanlari ve kurum sahipleri ile birlikte cok sicak bir kurum. Calisanlarin birbirlerine yakin ve sevgi dolu olmasi cocuklara da pozitif yansiyor.

 • AK

  Gerek çevremizden duyduklarımız, gerekse yorumlardan okuduklarımızla tercih ettiğimiz Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu, anlatılanların da üzerinde bir eğitim kalitesiyle beklentilerimizi karşılamaya devam ediyor. Çocuğum 5 yaşında ama Almanca şarkılar söylüyor. Ne büyük mutluluk. Başta okul yönetimi olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 • Tt

  Okulumuzun çalışanlarının çocugumuza göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı ve hijyen tarafinda göstermis olduklari titiz tutum, çocugumuzu her geçen gün gönül rahatlığıyla okula birakmamıza vesile oluyor. Ayrıca ana dili Almanca olan bir öğretmene sahip olduğumuz icin de cok şansliyiz. Tüm pinokyo anaokulu çalışanlarına teşekkür ederiz.

 • MT

  Okuldaki tüm öğretmenler güleryüzlü, ilgili ve alakalılar. Eğitime ve öğretime önem veren,çocukların gelişimine katkıda bulunan bir eğitim yuvası. Cocuklarımız küçük yaşta bile olsa, birer birey olduklarının farkındalar. Yabancı dil eğitimi ve diğer branşların ayrıca veriliyor oluşu çok güzel. Gerek okuldaki güvenlik sistemi gerek hijyen koşulları bir anne baba olarak diklat ettiğimiz hususların da başında geliyor. Çocugumuzu güvenle okula gönderebiliyoruz. Cocuklarımızla ve velilerle her zaman ayrı ayrı ilgilenen bir psikologun oluşu da ayrı bir avantaj.Pinokyo ailesine teşekkür ederiz.

 • MY

  Okulun öğretmenleri ve kurucusu çok güleryüzlü, okulda tam bir aile havası var. Çocuklara sürekli sevgi ile yaklaşıp, davranış eğitimine ve gelişimlerine de son derece önem veriyorlar. Zaten bunu da okulda stüm hafta boyu psikolog bulundurarak gösteriyorlar. Psikologları Selda Hn bir harika, her konuda ufkumuzu açan çocuğumuzun gelişime yön veren yaklaşımları var. Civardaki okullar arasında kolejlerle bile kıyaslandığında bence ilk sırada gelmesi gereken bir okul. İletişim harika, günün her saati herkese ulaşabiliyorsunuz, eğer çocuğunuz ile ilgili özel bir durum olursa sizi zaten anında haberdar ediyorlar. Isınması çok güzel, çok hijyenik ve temiz bir okul. Biz 3 yıldır gidiyoruz, diğer çocuğumun yaşı geldiğinde onu da buraya yollayacağım. Çocuğuna gelişimine önem veren tüm ebeveynlerin bu okulu görmesi gerektiğini düşünüyorumtek bir olumsuz durum yaşanmamış olsa bile üst katlardaki camların önüne koruyucu demirler yapılması gerektiğini düşünüyorum.

 • GK

  Okul çalışanları çok ilgili ve güler yüzlü; o sıcaklığı hep hissediyorsunuz. Okulda sınıflar haricinde çocukların keyifli zaman geçirebilecekleri alanların olması çok olumlu. Böylece çocuklar tüm zamanlarını sınıflarında geçirmiyorlar.

 • AS

  Okulda düzenli folklor çalışmaları yapılıyor ve çocuklarımızın milli konular olsun, kültürümüz olsun bu gibi konularda bilgi sahibi olması sağlanıyor

 • DU

  İlgili öğretmenlerin ve idarecilerin yönettiği bir okul. kayıttan önceki ziyaretimizde bile gerek oğlumla gerek benimle her konuyu paylaştılar ve ilgilendiler. Her zaman bu ilgi ve alakaları sürer umarım

 • PB

  Okul ararken benim her zaman ilk önceliğim güvenlik olmuştu ve okulda kapalı bir alanda kendine ait bir bahçede eğitim veriyor. Aslında çevresinde benzer özellikte bir çok okul var ama bizim kulağımıza gelen iyi yorumlar bu seçime sebep oldu

 • Okul iç ve dış bir çok imkana sahip ve geniş bir kurum. Havuza varıncaya kadar her alan çocuklara her daim kullandırılıyor ve asla onların bir imkandan ve ya ekipmandan mahrum kalmaması sağlanıyor

 • SH

  Okulda çok fazla branş dersi yok açıkçası ama özellikle dil eğitimine önem vermeleri ve havalar müsait olduğu sürece her zaman yüzme derslerine devam etmeleri bizi çok mutlu ediyor

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Bariş Mah. Eği̇ti̇m Vadi̇si̇ Bulvari No:13 Beyli̇kdüzü-/İstanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum