fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

KALEV Okulları

KALEV Okulları hakkında detaylı bilgilere hemen ulaşın. KALEV Okulları; fiyatlarına, adreslerine veli yorumlarına ve fotoğraflarına göz atın.

KALEV Okulları'nda Eğitime Bakış

KALEV Okulları’nda erken çocukluktan itibaren uygulanan yeni nesil eğitim yaklaşımımız, verdiğimiz eğitimin niteliğinin 21.yüzyıl ortalarındaki insan yaşamının kalitesini belirleyeceği bilinciyle yapılandırılmıştır.

Eğitim kurumlarının farklılıklarını ortaya çıkaran uygulamaları, yorumları ve yaklaşımlarıdır. Her okulun kendine özgü kültürü ve iklimi vardır. Dönüşümün nesnesi değil, öznesi durumunda kalabilmek, dönüşüm genlerine sahip, her çağın okulu olabilmek değerlidir çünkü eğitim de canlı bir sistemdir ve değişen, dönüşen koşullar karşısında tüm canlı sistemleri gibi yeni özellikler geliştirebilir. Nitelikli bir okulun özel bir kültüre ihtiyacı vardır. Sahip oldukları kültür, okulların kimlikleridir ve bir okulu diğerinden ayıran en belirgin özelliktir. Okullar fiziksel değil, kültürel sınırlara sahiptir.

Kuruluşundan bu yana Kadıköy Maarif sembolünün “Martı” olmasının ve mezunlarının “Martı” olarak anılmasının nedeni martılarla özdeşleşmiş olan özgüven ve özgürlük kavramlarıdır. KALEV Okulları’nda da özgüven, bilinçli farkındalık ve özgürlük kavramları eğitimdeki temel hedeflerimiz arasında yer alır.

Özgüven sahibi, farkındalığı yüksek, temel yaşam becerileri gelişmiş, bilgiyi nasıl kullanacağını bilen, öğrenmekten ve üretmekten keyif alan bireyler hayatın her alanında mutlu olurlar. Biz çocukluğun insanın en yaratıcı, en bilge ve en şiirsel hali olduğuna inanırız. Bu yüzden çocukluğa ve çocuk olmaya saygı duyarız. Çocuğun kendini tanımasına, benlik değerini geliştirmesine ve kendini fark etmesine yardımcı olmayı en temel görevimiz olarak görür ve bir çocuğun kendi potansiyelini gerçekleştirmesinin bize göre en önemli başarı olduğunu düşünürüz.

Güçlü rehberlik sistemimizin en temel işlevini çocuğu iyi tanımak ve onu kendi gerçeğiyle kabul etmek oluşturuyor. Çocuğun kendini gerçekleştirme yolculuğunda, çocuğa özel yol haritası çizmenin önemine inanıyoruz… Tüm çocuklarımızı, bilinen adıyla Bireysel Eğitim Planları (BEP) / Kalev’e uyarlanmış haliyle Kalev Uçuş Planı (KUP) ile takip ediyor ve her çocuğa kendine özgü yolculuğunda destek olan ve yolunu aydınlatan bir rehberlik anlayışı ile hizmet veriyoruz. Farkındalık kavramının, kişinin içinde bulunduğu ana bilerek ve yargılamadan dikkatini vermesiyle ilgili bir anlama hali olduğunu biliyor ve çocukların doğuştan usta oldukları farkındalık alanlarını Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) çalışmalarıyla destekliyoruz.

Sınıflarımız sadece bilgi aktarımı yapılan yerler değil, bilginin deneyimlendiği öğrenme ortamlarıdır. Öğrenme süreçleri dinamik, interaktif ve karşılıklı etkileşimin gerçekleştiği ortamlarda hedefine ulaşır. Bilgi sahibi olmak yerine bu bilgiyi nasıl değerlendirdiğimiz önemli. Bilgiyi kaynak olarak kullanıp onu verimli hale getirenlerin fark yarattığı bir dünyadayız. Hevesli çocuklar ve merak uyandıran, ilham veren öğretmenler… Eğitimin temel amaçlarından birinin bireylerin kendilerini eğitebilecek düzeye gelmeleri olduğunu biliyoruz. Öğrenme sürecinin dersin öncesine ve sonrasına da yayıldığı, öğrenme ortamıyla sınırlı kalmayan uygulamalarla çocukların yaşamını zenginleştirecek ve geleceğe ilham verecek yeteneklerini ve ilgilerini keşfetmelerine eşlik ediyoruz.

Akademik Programımızı hazırlarken birçok teknik ve yöntemden yararlanıyor, tek bir disipline bağlı yaklaşımlardan kaçınıyoruz…

Ekoloji eğitimi ile önceliğimiz gelecek için sürdürülebilir bir yaşam kültürü oluşturabilmek ve sürdürülebilirlik kavramının bütünsel bir yaklaşımla algılanmasını sağlayabilmek. Çocukların doğayla olan bağlarını güçlendirmek için hayata geçirilen “Ekoloji Dersi”nde çocuklar, yaşlarına uygun olarak doğadaki yaşam döngülerini, permakültürün ve onarıcı tarımın temellerini öğrenirken doğayla daha uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için neler yapılabileceğini deneyimlerler. Çocuklarımızın atık yönetimine katkılarını destekler, okul içi pek çok uygulamada geri dönüşüm malzemelerini kullanmalarını teşvik ederiz. Çocukların permakültür felsefesini derinden anlamalarını önemsiyoruz: “Doğada çöp yoktur, hiçbir şey çöp değildir. Bir şey geri dönüştürülemiyorsa, yenilenemiyorsa, yeniden kullanılamıyorsa, o şey üretilmemeli demektir.” Bu fikri anlamalarını, hayatlarına geçirmelerini çok değerli buluyoruz.

Proje tabanlı öğrenme sistemimizin önemli unsurlarından biri olan Üretim Tasarım dersimizde kodlama, dijital okuryazarlık, internet güvenliği gibi içeriklerin yanı sıra çocukların erken yaşta algoritmik düşünme becerilerini kazanmasıyla, farklı alanlarda da sorunlarla karşılaşma durumunda yaratıcı düşünme ve problem çözebilmelerinin kolaylaşacağını düşünüyoruz. Amacımız çocuklarımızın bir sorunu ya da bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için gerekli olan sıralı mantıksal adımları atmayı, bir sorunun çözümü için izlenecek yolu tanımlayabilmeyi, kısaca mevcut bilgilerden istenilenlere erişme yöntemini kavrıyor olmaları.

Kalev Anaokulu, Kalev İlkokulu ve Ortaokulu olarak çocukların yeteneklerini, bireysel özelliklerini ve öğrenme stillerini eğitim-öğretim sürecinin her aşamasında göz önünde bulunduruyoruz.

 

 

KALEV Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
KALEV Okulları İndirimleri
KALEV Okulları Yorumları
Devamını Gör
KALEV Okulları'nda Eğitime Bakış
KALEV Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
KALEV Okulları Galeriler
KALEV Okulları Yorumları

KALEV Okulları Kampüsleri

KALEV Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Kadıköy Anadolu  Eğitim Vakfı KALEV Çekmeköy Kampüsü
İstanbul / Çekmeköy
comment-icon 29 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Çekmeköy'de, yeni kampüsümüzde sizlerleyiz. Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (KALEV...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

KALEV Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum