fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Antalya Envar Okulları Fen Lisesi

Özel Antalya Envar Okulları Fen Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:45

Özel Antalya Envar Okulları Fen Lisesi Hakkında

Özel Antalya Envar Okulları Fen Lisesi, Antalya Kepez bölgesinde geniş ve ferah kampüsünde eğitim veren bir kurumdur. Antalya Envar Okulları bünyesinde Fen Lisesi olarak eğitim veren bu kurum Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Nakil ve Geçiş Yönergesi doğrultusunda öğrencileri kabul etmektedir. Eğitim seviyesi olarak günümüzün ileri gelen okullarından biri haline gelmiş bu kurumda eğitim-öğretim yılı itibariyle Language PLUS+Yabancı Dil Öğretim Programı uygulanmaktadır. 23 yıllık tecrübeye sahip okulda, deneyimli öğretmen ve yönetici kadrosuyla öğrencilerin geleceğine ışık tutmak, bilim ve irfanla donatılmış öğrenciler yetiştirmek amaçlanmaktadır.
Özel Antalya Envar Okulları Fen Lisesi'nde 4/4 lük eğitim adı altında Akademik Eğitim, Dil Eğitimi, Karakter Eğitimi, Beceri Eğitimi olarak 4 ana başlıkta eğitim ilkeleri belirlenmiştir. Akademik eğitim yapısına göre öğrencinin öğrendiği bilgiler sadece sınavlar için değil hayatının her alanında kullanabileceği bilgiler olarak aşılanmaktadır. Dil eğitimi bazında verdiği Language PLUS+ eğitimi ile öğrencilerin akademik alanda ve hayatlarında yabancı dili gündelik olarak kullanabilmeleri amaçlanmaktadır. Karakter eğitimi bağlamında öz güven kazanmış, karar verme yeteneği gelişmiş, algısı açık girişimci bir nesil yetiştirmek amaçlanmaktadır. Beceri eğitimi adı altında ise öğrencilerin geleceğinde mesleki becerilere sahip olması amacıyla mesleki eğitim seminerleri verilmektedir. Rehberlik servisinin okulda ki bir diğer önemi ise öğrencilerin sınav stresini azaltacak etkinli ve programlar düzenlemektir. Bu gezi etkinliklerinde öğrencilerin velilerinden onay alınmaktadır. Okulun isteğe bağlı pansiyonu bulunmaktadır. İsteyen öğrenciler ise servis imkanından yararlanabilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

Yorumlar (2)

  • AB

    3 çocuğumun 3’ü de Envar kolejinde okuyor. Bu sene mezun olan büyük kızım Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı. Elde edilen bu başarıda; Envar Kolejinin katkısı büyüktür. Diğer iki çocuğumun eğitim sürecinde de Envar Kolejinin katkılarından son derece memnunum. Eğer bugün itibariyle tekrar okullar arasında tercih yapmak ihtiyaç olsaydı ben yine Envar kolejini tercih etmekte tereddüt etmezdim. Envar Kolejinin bize kattığı gerek eğitim gerekse edebi ve ahlaki katkılardan dolayı müteşekkirim. İyi ki varsınız. Allah yar ve yardımcınız olsun…

  • AU

    Buraya görüşlerimi bildirmekten çok teşekkürlerimi iletmek için yazıyorum.İki oğlumda Envar Fen Lisesi öğrencisi. Büyük oğlum geçen dönem mezun oldu küçük oğlumda bu yıl inşallah mezun olacak. Stresli, biraz da zor bir çocuk olan büyük oğlum Fatih’i; hep hoşgörü ile idare eden , emeği geçen bütün öğretmenlerine teşekkür ediyorum hepsi çok değerliydi.Her sıkıntımıza sabırla katlanan müdür yardımcımız Oğuzhan bey’e ayrıca teşekkür ediyorum. Envar Koleji için söylenecek konuşulacak çok şey var belki, ama en önemlisi eğitim kadar ahlakı ve edebi değerli görmeleridir.Dört yıl boyunca hiçbir zaman çocuklarım okulda ahlaken bozulur mu kaygısı yaşamadım (malesef! bu kaygıyı yaşayacağımız çok okul var artık). Bu güveni veren, her zaman sıcaklığını hissettiren bütün Envar ailesine ,yönetim kadrosuna ve eğitim kadrosuna sonsuz teşekkürler. Yolunuz açık ,başarılarınız daim olsun. Denk geldiğim her konuşmasında çocuklarımıza vermeye çalıştığı vatanseverlik bilinci ve eğitimli insana yaptığı vurgu için Müdürümüz Mehmet Ali Sarıca bey’e de teşekkürlerimi sunuyorum.Yeni eğitim yılında bütün Envar ailesine başarılar diliyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Antalya Envar Okulları Fen Lisesi İletişim Bilgileri

Hüsnü Karakaş Mah. Şehit Ast. Ömer Halisdemir Cad. No:41, Kepez/antalya
0 242 255 0227
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum