fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kocaeli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Ortaokulu

Özel Kocaeli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24

Özel Kocaeli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Kocaeli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Ortaokulu, katılımcı, girişimci ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kurum, bu hedefe modern eğitim tekniklerini kullanarak ve çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirerek ulaşmaktadır. Okulda akıl ve zeka oyunları, satranç, robotik ve kodlama ve bilişim kulübü aktiviteleri gerçekleştirilmektedir. Bu aktivitelerle öğrencilerin problem çözme yetenekleri geliştirilirken aynı zamanda teknolojiyi üreten ve yöneten bireyler olmaları sağlanmaktadır. Böylece öğrencilerin aynı zamanda problem çözme ve farklı düşünme yeteneklerini de geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Okulda gerçekleştirilen basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi ve tenis aktiviteleriyle öğrencilerin fiziksel olarak aktif kalmaları amaçlanmaktadır. Böylece öğrencilerin fiziksel gelişimlerinin en üst seviyeye çıkmaları sağlanmaktadır. Okulda gezi kulübü, drama, dans ve tiyatro aktiviteleri de gerçekleştirilmektedir. Bu aktivitelerle öğrencilerin sosyal ve öz güven gelişimleri desteklenmektedir. Özel Kocaeli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Ortaokulu'nun müzik kulübü aktiviteleri özellikle dikkat çekmektedir. Bu kulüp bünyesinde öğrencilerin piyano gibi enstrümanlarla vakit geçirmeleri ve müzik konusundaki yeteneklerini keşfetmeleri sağlanmaktadır. Okulda bu aktivitelerin yanı sıra el sanatları, görsel sanatlar ve dekoratif sanatlar aktiviteleri yapılmaktadır. Böylece öğrencilerin sanatsal faaliyetlerle iç içe olmaları sağlanarak karakter gelişimleri desteklenmektedir. Okulda düzenlenen proje kulübü aktiviteleri ise özellikle beğeni toplamaktadır. Bu kulüp bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetlerle öğrencilerin takım çalışmasına yatkın olmaları ve sorumluluk bilinci kazanmaları hedeflenmektedir.
Özel Kocaeli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Ortaokulu, öğrencilerinin liseye geçiş sınavındaki başarılarını artırmaya odaklanmaktadır. Branşında uzman eğitimci kadrosu sınav sürecinde olan öğrencilere her alanda destek olmaktadır. Kurumun psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi de bu süreçte kritik rol oynamaktadır. Öğrenciler, bu servisten destek alarak kendilerine hedef belirlemekte ve çalışma planı hazırlamaktadır. Kurumda gerçekleştirilen yaz okulu uygulamasıyla da öğrencilerin sınava hazırlığa erkenden başlamaları sağlanmaktadır. Böylece öğrencilerin avantajlı konuma geçmeleri ve sınav sürecinde aldıkları faydanın artması hedeflenmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kocaeli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Yahyakaptan Mahallesi, Salkım Söğüt Caddesi, No:47, İzmit / Kocaeli
0 262 311 01** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum