fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Adana Uğur Okulları Anaokulu

Özel Adana Uğur Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20

Özel Adana Uğur Okulları Anaokulu Hakkında

Özel Adana Uğur Okulları Anaokulu, Adana'nın Seyhan ilçesinde bulunmaktadır. Uğur Okulları'nın yaşamın sihirli yılları olarak adlandırdığı okul öncesi dönem, kurumun eğitimdeki tecrübesiyle Adana şubesinde öğrencilere aktarılmaktadır. 4 - 6 yaş arası öğrencileri kabul eden bu kurum, eğitimde sevginin önemini sürekli olarak vurgulamaktadır. Eğitimin, okul öncesi yaş döneminde en verimli etki verdiği dönem olduğunu belirtmekte ve uzman öğretmen kadrosuyla eğitim programı çıkarılmaktadır. Reggio Emilia eğitim anlayışını benimseyen bu kurum, öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğrenmesini amaçlamaktadır. Bilgiye ulaşmanın yolları çocuklara gösterilmektedir. Yollar gösterildikten sonra, bilgiye, araştırarak, deneyerek ve gözlemleyerek ulaşan çocuklarda kazanılan bilgi kalıcı bellekte yerini almaktadır. Aynı zamanda bu şekilde çocuklar, sorun çözme kabiliyeti, sorumluluk alma bilinci, öz güven ve öz saygı kazanmaktadır. Öğrenmeye olan sevgisi oluşan çocuklar, hayatları boyunca öğrenmekten vazgeçmeyen, başarılı bireyler olarak yaşamaktadırlar.
Özel Adana Uğur Okulları Anaokulu, çocuklukta felsefenin, gelişimde önemli yer tuttuğunu benimsemektedir. "P4U" programıyla öğrencilere aktarılan felsefe dersiyle, farkındalık yaratma, sorgulama ve tartışma kültürü aktarmaktadır. Aynı zamanda, asalet ve zarafet dersiyle çocuklara toplumsal saygı kuralları, kişisel temizlik bilgileri, jest ve mimiklerle iletişim becerisi gibi nitelikler kazandırılmaktadır.
Özel Adana Uğur Okulları Anaokulu, psikolojik danışmanlar ve rehber öğretmenler, her çocuğun farklı olduğu bilinciyle çocukların toplumsal ve bireysel davranışlarını gözetmektedir. Çocukların fiziksel, bilişsel ve duygusal gelişimleri düzenli aralıklarla takip edilmekte ve gelişim süreci hakkında ailelere bilgi verilmektedir. İlgi ve yetenekleri saptanan çocuklara ilgi duyduğu alana yönlendirmeler yapılmaktadır. Özel Adana Uğur Okulları Anaokulu, anne - baba eğitimleri ve paylaşım grupları, PDR paylaşım odaları ve öğretmen atölyeleri ile okul - öğrenci - aile bütünlüğü korunarak, eğitimin her alanda devam etmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Adana Uğur Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Yeşiloba Mah. 46278 Sok. No: 3, Seyhan / Adana
0 322 271 07** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum