fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Egebil Okulları Anaokulu

Özel Ataşehir Egebil Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/18:30

Özel Ataşehir Egebil Okulları Anaokulu Hakkında

İstanbul'un Ataşehir ilçesinde bulunan Özel Ataşehir Egebil Okulları Anaokulu, 3 - 6 yaş arası çocukları bünyesine kabul eden ve okul öncesi eğitimde markalaşan bir eğitim kurumudur. Öğrencinin merkezde olduğu eğitim sistemiyle geleceğe mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadırlar. Sevgiyle eğitilen çocukların sevgiyle büyüyeceklerini benimseyerek onlara okul ortamında sıcak bir yuva sunulmaktadır. Yaparak ve yaşayarak öğrenme sistemini ele almakta ve çocukların her birinin özel olduğu algısıyla eğitim verilmektedir.
Özel Ataşehir Egebil Okulları Anaokulu, birçok yeni eğitim modelini uygulamaktadır. Öğrenciler her hafta evden bir nesne getirerek onu bütün özellikleriyle arkadaşlarına anlatmaktadır ve arkadaşları da sorular sorarak nesneyi tanımaya çalışmaktadır. Bu uygulamayla çocuklara öz güven ve fikrini ifade edebilme gibi özellikler kazandırırken sorarak öğrenmeyi de öğretmektedir. Oyuncaksız saat etkinliği ile günün belirli saatlerinde oyuncaklar kaldırılarak, oyuncaksız oyun etkinlikleri yapılmaktadır. Bu etkinlikle öğrencilere hayal gücü ve yaratıcılık yetkinliklerine sahip olması sağlanmaktadır. Drama, görsel sanatlar, matematik, fen ve doğa etkinlikleriyle de çocuklar okula hazırlanmakta ve eğitim sevgisi aşılanmaktadır.
Öğrencilerinin bilişsel, duygusal, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemektedir. Psikolojik danışmanlar tarafından çocukların davranışları okul içindeki sosyal ortamda ve bireysel olarak gözlemlenmektedir. Ailelerle iletişim içinde kalarak çocukların gelişim süreçleri hakkında bilgi verilmekte ve ebeveyn-çocuk arasındaki köprüyü kurmak amacıyla seminerler yapılmaktadır.
Özel Ataşehir Egebil Okulları Anaokulu'nun en temel amacı Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, cumhuriyetin laik ve demokratik yapısını benimsemiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, çağdaş, yenilikçi ve üretken bireyler yetiştirmektir.
Bu okulda çocukların ulaşımı için servis bulunmakta olup çevre ilçelere servis araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Kurumdaki yemekhane hizmetiyle tüm öğünler çocukların sağlıklı beslenebilmeleri için, aylık listeler halinde belirlenmekte, sebze ve meyvelerinden oluşmakta ve organik yiyecekler tercih edilmektedir.

Yorumlar (1)

  • Sn

    Özel okul düşünüyorsanız ilk tercihiniz olmalı diyebilirim. Tüm personel eğitim ve öğretim konusunda çok tecrübeli bununla birlikte öğrencilerin gelişimin takibini de çok iyi bir şekilde yapmakta.Kesinlikle tavsiye ediyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Egebil Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mah. Mustafa Kemal Cad. No:62, Ataşehir/istanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum