fb
Özel Kadıköy Bilgiyolu Koleji Anaokulu

Özel Kadıköy Bilgiyolu Koleji Anaokulu

0 216 706 6895
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/19:00

Özel Kadıköy Bilgiyolu Koleji Anaokulu Hakkında

Eğitim Sistemimiz Dünya çapında kabul görüp uygulanan bir çok eğitim modeli bulunmaktadır.Okulumuzda çocukların gelişim özellikleri göz önünde bulundurularak,çağımıza uygun karma eğitim programı uygulanır. Bilgiyolu Koleji'nde "Her çocuk özeldir" ilkesinden yola çıkılarak öğrenci merkezli bir anlayış benimsenir.Kendine güvenen,özgür ve bağımsız kararlar alıp uygulayabilen insani değerlere sahip yaratıcı,girişken etkili iletişim kurabilen,sorun çözebilen bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir. Eğitim Programı içeriğimiz "Çoklu zeka kuramı" Bu yaklaşıma göre insan zekası,8 alt kategoriye ayrılmıştır.Bu kategoriler, insanın sahip olduğu zekasını hangi alanlarda daha etkin kullanabildiğini gösteren zeka türlerinden oluşmaktadır.Çoklu zeka kuramına göre her insanın özel yetenek alanları ve zekasını kendisine özel kullanma biçimi vardır.Zekanın tek olduğunu ama kendi içinde türlere ayrıldığını ifade eder.Bununla birlikte her zeka çeşidinin dinamik olup geliştirilebilir olduğunu belirtir.Zeka,büyük oranda çocuk yaşta gelişir. 1-Mantıksal - Matematiksel Zeka : Bilimsel düşünme,objektif gözlem yapma,elde edilen verilerden sonuç çıkarma,yargıya varma ve hipotez kurma yeteneklerini , içerir 2-Sözel-Dilsel Zeka: Bireyin dile ait kavramları,sözlü yada yazılı olarak etkili bir biçimde kullanabilme yeteneğidir. 3-Görsel Zeka: Görme duygusu ve buna bağlı olarak şekiller tasarlama ve zihinde resimler yaratma yeteneğidir. 4-İçsel Zeka: Bireyin kendini tanıma ve kendisi hakkında sahip olduğu bu bilgi ve anlayış ile uyumlu davranışlar sergileme yeteneğidir. 5-Sosyal-Kişilerarası Zeka: Bireyin çevresindeki insanların duygu,istek ve ihtiyaçlarını anlama,ayırt etme ve onlarla etkili iletişim kurma yeteneğidir. 6-Müziksel-Ritmik Zeka: Ritmik kavramları tanıma ve kullanma,çevresel seslere, insan sesi ve müzik aletlerine karşı duyarlılık kapasitelerinden sorumludur. 7-Doğa Zekası: Bireyin yaşayan canlıları tanıma,onları belli karakteristik özelliklerine bağlı olarak sınıflandırma ve diğerlerinden ayırt etme yeteneğidir. Geleneksel yöntem,eğitim,öğretimde mantıksal/matematiksel ve sözel/dilsel zekaya odaklanmaktadır.Oysa bir konuyu öğretirken o konuyu öğretmek için farklı yollarda bulunmaktadır.Bir konuyu klasik yöntemlerle öğrenmede zorluk yaşayan bir çocukla karşılaşan bir öğretmen çoklu zekayı bir çerçeve olarak kullanabilir Her çocuğun olayları anlamlandırma algılama ve öğrenme şekli birbirinden farklıdır.Hedefimiz her çocuk için tüm zeka alanlarının gelişim düzeyini,derecelendirme ölçeği gözlem ve anne babalardan alınan bilgiler ışığında belirlemek; böylece her çocuğun bireysel farklılıklarını göz önünde bulunduran,bunlara uygun eğitim metotları içeren programlar hazırlamak ve tüm zeka alanlarını geliştirmeye yönelik olanaklar sunmaktır.

Duyurular ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis

Dil Olanakları

İngilizce
İspanyolca

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Klasik Sistem

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- (PYP) Primary Years Program - İlk Yıllar Programı

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Metal

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • F.

  Kızım biraz fazla hareketli açıkçası daha önceden annem bakıyordu ama artık yaşı ilerlemesi dolayısıyla bir anaokuluna geçmeyi düşündük ve arkadaş tavsiyesi ile buraya geldik. Çok fazla ilgi ve alaka var bir an kızımı yalnız bırakmıyorlar. bazen eve geldiğimde saatlerce bana okulda yaptıklarını anlatıyor.

 • S.

  Eğitim konusunda bir çok kurumdan farklı bir disiplin içerisinde çalışan, özellikle hazırlık sınıfı ve ingilizce eğitimi ile de ön plana çıkan en iyi eğitim veren kurumlar arasındadır. Çocuklarımızın 3-6 yaş aralığında alabileceği en iyi öğrenme, sosyalleşme, sorumluluk edinme, çalışma, aktivite programlarında yer alma ve disiplin edinme konusunda bilgi sahibi olmaları çok mutluluk verici, bütün velilere gözüm kapalı tavsiye ederim. Biz 2 yıldır bu okuldayız, çocuklarımızın güvenle ve hassasiyetle ilgilenildiği için öğretmenlerimize kendi adımıza çok teşekkür ederiz..

 • N.

  Torunum yaklaşık olarak 1 yıldır bu kurumda eğitim görmektedir.Öncelikle kurum yöneticisinin çocuklara olan ilgisi beni çok mutlu etmiştir. Gerçekten hitap ettikleri yaş grubu hakkında çok fazla bilgiye sahipler. Torunum sosyal bir çocuk değildi bu okula gittiğinden beri sosyalleşti,diğer insanlarla iletişimde sıkıntı yaşamamaya başladı. Uzman bir kadro ile çalışması,işini severek yapan eğitimciler bulunması çok iyi.

 • E. k.

  Kapıdan girdiğinizde saygı ile başlayan tanışma sürecinin ardından sevgi, güven, ilgi, anlayış ve candan yakınlıklarıyla kızımın doğru kurumda olduğuna emin olmamı sağlayan branşlarında uzman olan eğitimcileri ile sınırsızca fikir alışverişinde bulunabildiğim kurum. Hem kızım için hemde benim için en doğru kararı vermiş olmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşatan ikinci evimiz. Çocuklarımızın ‘birey’ olarak çıktıkları bu yolculukta yol göstericileri olduğunuz için teşekkür ederim.

 • B. T.

  Anadolu yakasında tüm anaokullarını gezip sonunda iyi ki dediğimiz anaokulu. 3 yıldır gözümüz arkada kalmadan devam ediyoruz. Öğretmenimiz Gülden Hanım çok özel biri ve bizim en büyük şansımız. Branş öğretmenlerinin de özel seçilmiş olduğunu düşünüyorum. Yönetim oldukça profesyonel. Ebeveyn ile çok iyi ekip olup sorunlarımız hızlı bir şekilde aşılabiliyor. Güvenlik çok iyi. Kullanılan malzemelerin hepsi çocukların sağlığına uygunlar. Yemek seçen kızım tüm yemekleri afiyetle yiyor. Uzun yıllar devam etmeyi düşünüyorum.

 • Ç. Ç.

  Bizim ikinci evimiz. Güler yüzlü, sevgi dolu Gülden öğretmenimiz, özverili bir şekilde çalışan tüm çalışanları ile huzur huzur dolu bir ortam. Zaten çocuklarımın mutlu ve huzurlu olmasından da anladığım şey doğru yerde olduklarıdır. İyiki sizlerle yollarımız kesişmiş.Teşekkürler.

 • A. U.

  2 yildir inceledigim bir okuldu. Bu sene okul oncesi sinifina kayit yaptirdim. Ilkokul 1 ve 2 nin anasinifi bolumunde olmasi cok guzel. Egitimin icinden gelen bir okul. Anaokulu Müdüriyesi insana guven veriyor.

 • T. D.

  Kızım 2 yıldır anaokulu bölümüne gidiyor. Her gittiğimde aile sıcaklığını ve eğitim ciddiyetini net bir şekilde görüyorum. Bir kolejin, köklü bir kuruluşun anaokulu olması büyük avantaj. Öğretmenlerinin akademik kalitesi yüksek. Kızım biraz içine kapanıktı ve yemek yeme konusunda problemlerimiz vardı. Çok şükür hepsini aştık. Tavsiye ederim.-

 • Y.

  Atatürk ilkelerini benimsemiş, çevreyle kendisiyle barışık, duyarlı bireyler yetiştiriyorlar ve işlerini en iyi şekilde yapıyorlar. Biz oğlumuzu gönderiyoruz çok memnunuz size de tavsiye ederiz

 • S.

  Güvenilir, hijyen ve sevgi dolu bir ortam. Okul-aile işbirliğine ve iletişimine önem veren, aklınızdaki tüm soruların yanıtı ve endişelerinizin çözüm adresi

 • H. Ş.

  Evime çok yakın olmasından dolayı tercih ettiğim bir kurum oldu. Sonrasında yöneticimizin ve öğretmenimizin ilgisi,alakası ve sevgisi bizi kurumumuza daha çok bağladı.Okulumuzun vermiş olduğu eğitimle çocuğumdaki gelişmeleri görmek beni bir anne olarak çok mutlu ediyor.Ayrıca okulumuzun hijyen olması da çok önemliydi.Anaokulu yönetimimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.Emin ellerdeyiz :)

"Özel Kadıköy Bilgiyolu Koleji Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Kadıköy Bilgiyolu Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Hasanpaşa Mahallesi, Uzunçayır Cd. No:12, 34722 Kadıköy/istanbul, Türkiye
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum