fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Maltepe Mini Renk Anaokulu

Özel Maltepe Mini Renk Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Maltepe Mini Renk Anaokulu Hakkında

Eğitim sistemimiz, sorgulayıcı öğretim yaklaşımlarını bir araya getiren yaş ve gelişim özelliklerine uygun karma bir programdır. Mini Renk Anaokulları’nda; Reggio Emilia, Proje Yaklaşımı, Sanat Temelli Öğrenme ve Beyin Temelli Öğrenme eğitim yaklaşımlarından yöntemler sentezlenerek uzman pedagoglar, psikologlar ve eğitimciler tarafından güncellenen “karma sistemimiz” ile öğrencilerimizin sıkılmadan yaratıcılıklarını orataya çıkarmaları, özgüvenlerini pekiştirmeleri, sosyalleşmeleri ve sorumluluk almaları hedeflenmiştir. Tüm bu öğrenmeler çocuk olmanın doğasına uygun olarak yaşa uygun şekilde oyun ve eğlence ile verilmektedir. Anaokullarımızın tümünde geniş bahçelerimiz ve açık oyun alanlarımız mevcuttur. Çocuklarımızın hava koşullarına uygun giyinmesini sağlayarak eğitim ve oyun etkinliklerimiz yaz-kış bahçeye taşınmaktadır. -Öğretmenlerimizin; Tümü üniversite mezunudur İlk Yardım Sertifikası’na sahiptir. Yıl boyunca gerekli yetkinlikleri sağlamaları amacıyla çocuk psikolojisi ve gelişimi üzerine eğitimler almaya devam etmektedirler. İngilizce dersleri sürekli olarak Native İngilizce Öğretmenler tarafından verilmektedir. -Psikolog ve Pedagog Ekibimiz: Okullarımızda tam zamanlı 6 psikologumuz, pedagogumuz ve oyun terapistimiz bulunmaktadır. Psikologlarımız tarafından çocuklarımızın ailelerine Aile Danışmanlığı verilmektedir. Yıl boyu gelişim tarama takip programı ve psikolojik testler uygulanarak çocuklarımızın gelişimi sistematik olarak takip edilmekte ve ayrıca desteklenmektedir. -Branş Derslerimiz: Bale Çocuk Yogası Robotik Kodlama Müzik / Ritim Perküsyon ve Melodica Masal Atölyesi Zumba Kids Drama

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (17)

 • AT

  Kızım 5 yaşında ve bizim için bu dönem okul öncesi eğitim adına oldukça önemli. Malesef ki başka bir okulda yaşadığımız 1 aylık kötü tecrübe sonucunda Maltepe Mini Renk Anaokulunu tanıdık. Kızım bu okuldaki gerek müdire hanım, gerek okul psikologumuz ve tüm öğretmenlerimiz sayesinde yaşadığı olumsuzlukları kısa sürede unuttu. Okula çabuk adapte oldu. Bu sebepten verdikleri eğitim, çocuklara olan ilgi ve özverili çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Donanımlı eğitim sistemi ve tecrübeleriyle daha başarılı, daha bilgili yeni nesiller yeşereceğine eminim.

 • ZB

  Çocuğunuzu gönül rahatlığı ile gönderebileceğiniz bir okul. Güler yüzlülükleri, samimi tavırları ile bütün ekip çok candan. Okulun enerjisi yansıyor kapıdan girerken bunu hissediyorsunuz. Çocukların oryantasyon sürecine çok fazla önem veriyorlar, biz süreci çok kolay atlattık. Aylin öğretmenimizde sorduğumuz her konu ile ilgili direk dönüşler alabildik. Teşekkür ediyoruz okulumuza.

 • HK

  Kızım iki buçuk yaşından beri bu okula gidiyor. Çok güzel kazanımları oldu. Okulda oluşturulan iklim çocuğun kendini rahat ifade edebilmesi ve sosyal zekasının gelişimi açısından çok başarılı. Eğitmenlerin çocuklarla diyalogları çok iyi. Ebeveyn olarak gözümüz hiç arkada kalmadı. Bunun yanı sıra Müzik - Ritim öğretmenimiz de çocuğumuz için de çok iyi bir taban oluşturdu. Okulumuzun eğitmen ekibinin ve tüm personelin güler yüzü ile güne mutlu başlamanıza vesile oluyorlar. Okulumuzun müdiresi Aylin hanım ve ekibine çok teşekkürler.

 • GT

  Güvenilir, idealist, güler yüzlü bir ekip arıyorsanız bilin ki doğru yerdesiniz. Başta Okul Müdiremiz Aylin Hanım,psikolog ve pedagog ekibi, öğretmenlerimiz ve yardımcı personeline kadar hepsi o kadar sıcak ve samimi ki enerjilerini direk alıyor ve onlardan ayrılmak istemiyorsunuz. İyki yolumuz kesişmiş ve iyki tanımışız onları.

 • CB

  Güler yüzlü öğretmenleri ve size verdikleri gönül rahatlığı çok önemli. Ayrıca çocuğumda gördüğüm değişim ve gelişim ise tarih edilemeyecek kadar güzel

 • HY

  Başlangıçta okulun konumu ve oldukça büyük arka bahçesi burayı tercih etme nedenimiz olmuştu. Bugün ise bunların da önüne geçen başta Müdür Aylin Hanım olmak üzere tüm ekibin sıcaklığı ve onlara duyduğumuz güven bizim için çok kıymetli. Asla gözümüz arkada kalmıyor. Diğer anaokullarına göre çok daha etkili bir psikolojik destek ve rehberlik hizmetleri var. Ekipleri oldukça profesyonel ve işten duydukları mutluluk akşam çocuğumu almaya gittiğimde günün yorgunluğuna rağmen bana da yansıyor. Aylin Hanım’a ve ekibine çok teşekkürler.

 • D

  Velilerin çocuklarını güven ve huzur içerisinde bırakabilecekleri, geniş ve doğal bir bahçe alanına sahip , koyunları, köpekleri ve meyve ağaçları ile ulaşımı rahat bir okul olan. Okulun müdiresi, psikolog, pedagog, öğretmenler ve personel gayet ilgili ve sevecen bu nedenle gönül rahatlığıyla çocuğumuzu bırakıyoruz.

 • A

  Güven ve sevgi içinde 2.yılımızı doldurduk. Bir gün bile tedirgin olmadığım okul yönetimine teşekkürlerimi sunarım.

 • samimi , hem akademik hem ruhsal yönden tamamlayıcı bir çok unsuru bir arada toplamış bir kurum . eğitmenleri idari kadrosu ile mükemmeller. Güven duygusunu yaşayabileceğiniz , gözünüz arkada kalmasına asla müsade etmeyen eğitimciler, tebrik ediyorum . bolca da teşekkürler .:)

 • No

  Öyle bir ekip var ki içerde sadece çocuğun mutluluğuna odaklanmış ve bir okadar da eğitime değer veren bir ekip. Benim 1 yıldır kızım özel Maltepe mini renk anaokulunda ve asla bir gün bile en ufak tereddüt etmedim. Zaten çocuğunuza içten bir sarılmaları var gözünüzle gördüğünüze gönlünüz razı oluyor. İnşallah ilkokula kadar kadar hep mini renkteyiz. Anneler ve babalar bir anne olarak en büyük tavsiyemdir mini renk anaokulları çocuklarımızı kimlere emanet ettiğimiz çok çok önemli. Okulun en büyün şanslarından biri de dünyalar tatlısı bir müdüre ve her zaman çocukların psikolojilerini takip eden mükemmel bir pedagog ekipe sahip olması....

 • DA

  Doğal Bahçe, İdari ve öğretmen kadrosu, tam gün pedagog, branş dersleri ve atölyeleri oldukça eğlenceli.

 • Em

  Iletisime acik ve yenilikci yonetici ve ogretmenleri mevcut. Dil egitimi konusunda cok profesyonel bir ekiple calismaktadirlar.

 • KU

  Anaokulu eğitimi için gerekli donanımlarını tamamlamış, işlerinde uzman kişilere çocukları emanet eden ve çocukların mutluluğunu önemseyen bir kadroyla çalışmaktan memnunuz. Çağdaş ve dünyanın her yerinde kullanılabilecek bilgileri öğretiyorlar okulda. Kayıt yaptırmayı düşünenler varsa gözünüz arkada kalmaz merak etmeyin

 • AS

  Geniş oyun, etkinlik alanları ve çocukların rahatça hareket edebildikleri bahçesi sayesinde sıkışık bir atmosferi yok okulun. Bir veli olarak ben bile okula uğradığımda rahat bir nefes aldığımı hissedebiliyorum. Öğretmenlerimizde çocukları seven ve işlerini iyi yapan kimseler.

 • UB

  Tertipli ve düzenli bir kurum olduğu için kaydımızı yaptırdık. Çocuklarla oynanılan oyunların bile bir amacı var gerçekten işin içine girince daha iyi anladım. Eğitimi çocukları sıkmadan onları eğlendirerek vermelerini beğeniyoruz.

 • SA

  Bahçesinde çok tatlı iki köpecikle sizlere merhaba diyen, çocukların çocukluklarını yaşaması için tüm imkanları olan harika bir anaokulu. Harika bir bahçesi var çocukların gönüllerince eğlenebilecekleri

 • Veli

  Yavrumuzun özgüveninin gelişmesindeki inanılmaz katkılarınız için çok teşekkürler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Maltepe Mini Renk Anaokulu İletişim Bilgileri

Zümrütevler Mah. Nazmi İlker Sk. No:17, Maltepe/istanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum