fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Lütfen Bekleyin

Doğa Koleji Bursluluk Sınavı 2021

Görüntülenme Sayısı: 124787

Türkiye genelinde 130'dan fazla kampüsüyle dünya standartlarında hizmet sunan ve kendini her geçen gün geliştirip çağa ayak uyduran İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji bursluluk sınavını 2021 yılında 13 ile 20 Mart tarihleri arasında düzenledi. Kurumun ilerleyen süreçlerde yapacağı bursluluk sınavları hakkında bilgilendirilmek isterseniz hemen formu doldurun.

Doğa Koleji Bursluluk Sınavı Tarihi

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bursluluk Sınavı 2021 Detayları

  • İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji 2021 bursluluk sınavı 13 ve 20 Mart tarihlerinde yapılacak.
  • Sınavına 4, 5, 6 ve 7. sınıfta okuyan öğrenciler 13 Mart; 8, 9, 10 ve 11. sınıfta okumakta olan öğrenciler ise 20 Mart tarihinde katılabilecek.
  • Bursluluk sınavında başarılı olan öğrenciler %100'e varan burs imkanında faydalanabilecek.
  • Burs oranı kampüslerin kontenjanları ile sınırlıdır.
  • Sınav yüz yüze yapılacak ve okul girişlerinde öğrencilerden HES kodu istenecektir.
  • Sınav, COVID-19 tedbirleri kapsamında yapılacaktır.
  • Sınav için iki adet yumuşak uçlu kurşun kalem, silgi getirilmelidir. Öğrenciler pet şişe içinde su getirebilirler.
  • Sınav ücretsiz yapılacaktır.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bursluluk Sınav Sonuçları

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji bursluluk sınav sonuçlarını genellikle sınavdan 1 hafta sonrasında açıklamakta ve bünyesinde burslu okumaya hak kazanacak öğrenciler belirlemektedir. Kurum 2020 bursluluk sınav sonuçlarını 25 Şubat 2020 tarihinde Salı günü ilan etmişti. Öğrenciler burs kazanmaları halinde bu bursu yalnızca sınava girdikleri kampüslerde kullanabilmişlerdi. Kurum 2021 yılında gerçekleştireceği bursluluk sınavlarının sonuçlarını ne zaman açıklayacaklarını henüz duyurmadı.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji bursluluk sınavını 2019'da 11 ve 12 Ocak tarihlerinde gerçekleştirmişti. Kurumun bu sınavına yoğun bir talep olmuş ve toplamda 211 bin öğrenci Doğa Koleji'nde burslu okumak için ter dökmüştü. Okulun bu sınavına 4. sınıftan 11. sınıfa kadar bütün öğrenciler katılabilmiş ve aralarında başarılı olan öğrenciler % 100'e varan burs imkanından yararlanmıştı. Doğa Koleji bursluluk adı altında düzenlenen sınav süresince aileler de sınava katıldıkları kampüslerin konferans salonlarında düzenlenen söyleşilere katıldılar. 2021 Doğa Koleji bursluluk sınav tarihi ise 9 ile 19 Mart olarak açıklandı.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bursluluk Oranları

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji bursluluk sınavı 2021 sonuçlarına bağlı olarak başarılı öğrencilere eğitim bursu vermektedir. Burs oranları ile kampüse ve kontenjan sayısına göre değişmektedir. Bunun yanında başarılı öğrenciler %100'e varan burslu okuma şansı kazanmaktadır. Sınavda öğrenciler içinde bulundukları eğitim dönemi konularından sorumlu olmakta ve soru sayısı sınıflara göre farklılık göstermektedir.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji'nin bütün şubelerini görüntüleyebilirsiniz.

Doğa Koleji İle İletişime Geç!

Bu form bursluluk başvurusu değildir. Okul size en kısa süre içerisinde dönüş sağlayıp başvuru hakkında bilgi verecektir.
Lütfen Bekleyin...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum