fb
Lütfen Bekleyin

Doğa Koleji Bursluluk Sınavı 2021

Görüntülenme Sayısı: 47844

Türkiye genelinde 130'dan fazla kampüsüyle dünya standartlarında hizmet sunan ve kendini her geçen gün geliştirip çağa ayak uyduran Doğa Koleji bursluluk sınavını 2021 yılında ne zaman yapacağını açıkladı.

Doğa Koleji Bursluluk Sınavı Tarihi

Doğa Koleji Bursluluk Sınavı 2021 Detayları

  • Doğa Kolejinin düzenleyeceği sınav bursluluk sınavı değil, akademik değerlendirme sınavı olacaktır.
  • Değerlendirme sınavına 4. sınıf öğrencileri 17 Ocak, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri 16 Ocak, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri ise 23 Ocak tarihinde girecektir.
  • Sınav online olarak gerçekleştirilecektir.
  • Öğrenciler yalnızca birinci dönemde yer alan konulardan sorumlu tutulacaktır.

Doğa Koleji Değerlendirme Sınavı Soru Sayısı ve Sınav Süresi

Sınıf SeviyesiSoru SayısıSınav Süresi
4. Sınıf35 Soru60 Dakika
5. 6. ve 7. Sınıf48 Soru80 Dakika
8. Sınıf 90 Soru155 Dakika
9. 10. ve 11. Sınıf60 Soru90 Dakika

Doğa Koleji Bursluluk Sınav Sonuçları

Doğa Koleji bursluluk sınav sonuçlarını genellikle sınavdan 1 hafta sonrasında açıklamakta ve bünyesinde burslu okumaya hak kazanacak öğrenciler belirlemektedir. Kurum 2020 bursluluk sınav sonuçlarını 25 Şubat 2020 tarihinde Salı günü ilan edecek. Öğrenciler burs kazanmaları halinde bu bursu yalnızca sınava girdikleri kampüslerde kullanabilecek. Aynı puanı alan öğrenciler arasından küçük olan öğrenciye burs önceliği verilecek.

Doğa Koleji Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

Doğa Koleji bursluluk sınavını 2019'da 11 ve 12 Ocak tarihlerinde gerçekleştirmişti. Kurumun bu sınavına yoğun bir talep olmuş ve toplamda 211 bin öğrenci Doğa Koleji'nde burslu okumak için ter dökmüştü. Okulun bu sınavına 4. sınıftan 11. sınıfa kadar bütün öğrenciler katılabilmiş ve aralarında başarılı olan öğrenciler % 100'e varan burs imkanından yararlanmıştı. Doğa Koleji bursluluk adı altında düzenlenen sınav süresince aileler de sınava katıldıkları kampüslerin konferans salonlarında düzenlenen söyleşilere katıldılar. 2021 Doğa Koleji bursluluk sınav tarihi ise 15 ve 16 Şubat olarak açıklandı.

Doğa Koleji Bursluluk Oranları

Doğa Koleji bursluluk sınavı 2021 sonuçlarına bağlı olarak başarılı öğrencilere eğitim bursu vermektedir. Burs oranları ile kampüse ve kontenjan sayısına göre değişmektedir. Bunun yanında başarılı öğrenciler %100'e varan burslu okuma şansı kazanmaktadır. Sınavda öğrenciler içinde bulundukları eğitim dönemi konularından sorumlu olmakta ve soru sayısı sınıflara göre farklılık göstermektedir.

Doğa Koleji'nin bütün şubelerini görüntüleyebilirsiniz.

Doğa Koleji İle İletişime Geç!

Bu form bursluluk başvurusu değildir. Okul size en kısa süre içerisinde dönüş sağlayıp başvuru hakkında bilgi verecektir.
Lütfen Bekleyin...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum