fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Yeni Okul

Yeni Okul hakkında en güncel bilgilere kolayca ulaşın. Yeni Okul'un fiyat bilgilerine, fotoğraflarına, veli yorumlarına ve fiziksel olanaklarına hemen göz atın.

Yeni Okul İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Yeni Okul Anaokullar

Yeni Okul anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Yeni Okul İlkokullar

Yeni Okul ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Yeni Okul Ortaokullar

Yeni Okul ortaokullarını inceleyin.

İNCELE

Yeni Okul Hakkında

  • Yeni Okul

YENİ OKUL

Yeni Okul Şişli Esentepe’de, doğa ile iç içe, çocukların araştırarak, uygulayarak ve düşünerek öğrendikleri, doğal besinler ile öğrencileri hizmet veren, sanat, spor ve atölye etkinlikleri ile eğitimin harmanlandığı, yabancı dilin konuşarak ve aktiviteler eşliğinde öğretildiği ulusal sınavlarda başarı elde edebilecek öğrenciler yetiştiren özel kurumdur.


Türkiye’den Ashoka Fark Yaratan Okullar ağına kabul edilen Yeni Okul, karşılaştığı sorunların üstesinden gelebilen, yaşadığı toplumun değerlerine önem veren, Atatürk ilke ve inkılaplarını bağlı, sosyal açıdan gelişmiş ve entelektüel nesiller yetiştirip kaliteli bir toplum inşa etmeyi hedeflemeketedir.


Kuruluşundan bu yana kendini her geçen gün geliştiren Yeni Okul öğrencilerine kaliteli eğitimin kapılarını açmakta uygulama tabanlı eğitim sistemi ile öğrencilere müfredat dahilindeki konular ezbere dayalı bir şekilde işlenmemekte tam aksine çocukların o derslerde öğrenmeleri gereken bilgileri onların merak ettikleri konularla ilgili yapılan çalışmalara yönlendirmektedir. Proje tabanlı eğitim sisteminin yanında Yeni Okul'da Reggio Emilia yaklaşımı da uygulanmaktadır. Reggio Emilia ile çocukların duygularını ve düşüncelerini özgürce ifade edebilmeleri sağlanmakta farklı görüşlere saygı göstermeleri gerektiği anlatılmaktadır. Bu diller aracılığı ile çocukların sembolik düşünmesi, yaratıcılığı ve iletişim becerileri geliştirilmektedir.


Ashoka, Fark Yaratan Okullar Programı

Dünyada söz sahibi olan bir sivil toplum kuruluşu olan Ashoka, Türkiye’de kurduğu Vakıf ile ülkenin sorunlarına uzlaşmacı ve nitelikli çözüm yollarını desteklemeyi ve girişimciliği ülke geneline yaymayı hedeflemekte ve bu hedefe yönelik olarak Türkiye’deki yenilikçi okulları belirlemek, buluşturmak ve desteklemek amacıyla yürüttüğü “Fark Yaratan Okullar” adlı bir topluluk kurmuştur. Ashoka, Fark Yaratan Okullar Programı (Changemaker Schools) ile özgünlüğü yakalamış okulları saptamakta, bir araya getirmekte, katkı sağlamakta ve en önemlisi evrensel bir “Fark Yaratan Okullar Ağı” kurmaktadır.


Bu bağlamda Yeni Okul Ashoka tarafından Türkiye'de "Fark Yaratan Okullar" kategorisine dahil edilen 3. okul olma özelliğine sahiptir.

Yeni Okul Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Yeni Okul İlkokul

Lütfen Bekleyin

Yeni Okul Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum