fb
Yeni Okul

Yeni Okul

Yeni Okul hakkında tüm detaylara hızlıca ulaşın. Okul eğitim seviyesi ve daha fazlası hakkında en iyi bilgilere kolayca göz atın.

Yeni Okul İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Anaokulları

Yeni Okul Anaokullar

Yeni Okul anaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Yeni Okul İlkokullar

Yeni Okul ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Yeni Okul Ortaokullar

Yeni Okul ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE

Yeni Okul Hakkında

  • Yeni Okul

Yeni Okul Şişli-Esentepe’de, çam ağaçlarının içinde, çocukların yaparak-deneyerek-sorgulayarak öğrendikleri, organik mutfağa sahip, derslerin zengin sanat-atölye çalışmaları ile desteklendiği, İngilizce 'nin konuşarak ve etkinlik tabanlı öğretildiği, MEB müfredatını uygulayan özel ilkokul ve ortaokuldur.

Türkiye’den Ashoka Fark Yaratan Okullar ağına seçilen Yeni Okul özgüvene, yaratıcılığa, empatiye ve dolayısıyla hem kendilerinin hem de başkalarının tüm potansiyelini açığa çıkarma imkânına sahip çocuklar yetiştirmektedir. 

2013 yılından bu yana öğrencilerine kaliteli eğitim imkanı sunan Yeni Okul proje tabanlı eğitim sistemi ile  “Hadi çocuklar bu ders şunu çalışacağız bir sonraki ders de şunu çalışacağız” gibi bir sistem yerine çocukların o derslerde öğrenmeleri gereken bilgileri onların merak ettikleri konularla ilgili yapılan çalışmalara yönlendirmektedir. Proje tabanlı eğitim sisteminin yanında Yeni Okul 'da Reggio Emilia yaklaşımı da uygulanmaktadır. Reggio Emilia ile çocukların duygularını ve düşüncelerini herkes tarafından görünür kılmak adına kullandıkları birçok sayıda dile sahip olduklarına inanılmaktadır. Bu diller aracılığı ile çocukların sembolik düşünmesi, yaratıcılığı ve iletişim becerileri geliştirilmektedir.

Ashoka, Fark Yaratan Okullar Programı 

Dünyanın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Ashoka, Türkiye’de kurduğu Ashoka Vakfı ile ülkenin sorunlarına sistematik ve etkin çözümleri desteklemeyi ve sosyal girişimciliği yaygınlaştırmayı amaçlamakta ve bu amaç doğrultusunda Türkiye’deki yenilikçi okullarını belirlemek, buluşturmak ve desteklemek amacıyla yürüttüğü “Fark Yaratan Okullar”. Ashoka, Fark Yaratan Okullar Programı (Changemaker Schools) ile yenilikçi okulları belirlemekte, buluşturmakta, desteklemekte ve en önemlisi küresel bir “Fark Yaratan Okullar Ağı” oluşturmaktadır.

Yeni Okul’un Dünya 'nın en köklü sosyal girişimciler ağı olan Ashoka tarafından Uluslararası Fark Yaratan Okullar ağına Türkiye’den seçilen 3 okuldan birisi olması özelliği ise Yeni Okulları 'nı diğer kurumlardan ayırmaktadır.

 

Yeni Okul Anaokulu

Yeni Okul İlkokul

Yeni Okul Ortaokul

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum