fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel YeniOkul İlkokulu

Özel YeniOkul İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:45

Özel YeniOkul İlkokulu Hakkında

İstanbul Şişli semtinde yer alan Özel YeniOkul İlkokulu, çocukların eğitim ve öğretimlerini ciddiyetle üstlenen, aynı zamanda onlara spor, sanat ve sosyal faaliyetlerle ilgilenme fırsatı sunan bir okuldur. Özel YeniOkul İlkokulunda yer alan imkanlar içerisinde yemekhane, kütüphane, kapalı spor salonu, sanat atölyesi, müzik atölyesi, fen laboratuvarı ve bilişim atölyesi sayılabilir.
Ayrıca merkezi konuma sahip Şişli'deki Özel YeniOkul İlkokulu'nun, kendisine ait bir bahçesi de bulunmaktadır. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizcenin verildiği okulda sanatsal etkinliklerden modern dans, müzik ve heykel etkinlikleri ile ilgilenme imkanı sunulmaktadır. Akıl ve zeka oyunları ile satranç derslerinde çocukların zeka gelişimleri oyunlarla desteklenmektedir.
YeniOkul İlkokulu'nda yabancı dil eğitimi olarak İngilizce öne çıkmaktadır. Öğrenciler, İngilizce dilini etkili bir şekilde öğrenirken dil becerilerini geliştirmek için çeşitli etkinliklerle desteklenmektedir. Ayrıca, sanatsal etkinliklere büyük önem verilmektedir. Modern dans, müzik ve heykel gibi sanat dallarına ilgi duyan öğrenciler, bu alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.
Akıl ve zeka oyunları ile satranç dersleri de özel okulun dikkat çeken eğitim alanlarından biridir. Bu derslerde öğrencilerin problem çözme yetenekleri, strateji geliştirme becerileri ve zeka gelişimleri oyunlar aracılığıyla desteklenmektedir. Bu sayede öğrenciler hem eğlenirken hem de öğrenirken kendilerini geliştirme imkanı bulmaktadır.
Özel YeniOkul İlkokulunda her sınıf seviyesine uygun robotik ve kodlama eğitimi de verilmektedir. Şişli bölgesindeki okulumuz servis imkanı sunmaktadır. Okuldaki servisler yönetmelikler çerçevesinde donanıma sahip, güvenlikli, bakımlı araçlardır. Çocukların sağlıklı bir ortamda bulunmaları için tüm önlemler itina ile alınmış durumdadır.
Özle YeniOkul İlkokulunda dersler 15:40'da sona ermektedir. Okuldan çıkış saatinde ebeveynleri çocuğu alamayacakları zaman saat 18.00'a kadar okul sonrası etkinlik dediğimiz zaman diliminden faydalanabilmektedir. Bu zaman diliminde öğrenciler öğretmen gözetiminde vakit geçirmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel YeniOkul İlkokulu Soru - Cevap

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Hayır

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 3

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

- Anne-Baba Eğitimleri

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Ekoloji Temelli Eğitim Modeli

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Native Öğretmen

- Bale ve Dans Öğretmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Verilen üstün yetenek bursları nelerdir?

- Akademik Başarı Bursu

Özel YeniOkul İlkokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel YeniOkul İlkokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  20
 • Özel YeniOkul İlkokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 15:45 şeklindedir.
 • Özel YeniOkul İlkokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel YeniOkul İlkokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel YeniOkul İlkokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmemektedir.

Özel YeniOkul İlkokulu Yorumları (13)

 • Çocukların eğitimine gösterilen ilgi ve alakayı anlatmak için ne desem az kalır gerçekten. İki sene önce başka bir okuldan kaydını Yeniokula aldık ve hayatımızda çok şey fark etti. Çocuklar kadar aileler için de huzurlu bir alan oluyor okuldaki etkinlikleri hiç kaçırmıyoruz :)

 • MO

  Okulumuzu çok seviyoruz :) Çocuğum 2.sınıfa gidiyor ve okula gitmeyi sevdiğini ve her gün yeni şeyler öğrendiğini görebiliyorum. Müfredatı oldukça ilgi çekici uyguluyorlar.

 • MA

  Kızım 5 yaşında Hazırlık Sınıfındayız :) Gerçekten kızım için aldığım en iyi karardı Yeni Okula başlatmak … Cumartesi günü olsun istemiyor her okuldan geldiğinde anne yarın okul var değil mi diyor yani gerçekten o kadar mutlu ve gönlüm rahat ki bunun tarifi öğretmenler,idari kadro o kadar ilgililer ki her konuda yardımcı oluyorlar ve özlenen hanım o kadar tatlı o kadar şefkat dolu ki çevremde herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum çünkü okul çocuklarımız için akademik olarak tabiki iyi olmalı ama onların sosyalleşmesi için etkinlikler ,sosyal ortam ,doğa ve baskı altında olmadan eğitimini alması bence herşeyden önemli çünkü bunlar sağlandığında çocuklarımız koşa koşa okula gider ve ben kızımı sabah 6 da uyandıyorum inanın bir kere okula gitmek istemiyorum demedi hep şükrediyorum özlenenler hanımla ve yeni okulla yollarımız kesişti benim kızımda bu maceraya adım attı ❤️❤️❤️

 • Özel YeniOkul İlkokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumunuz ve içten paylaşımınız için çok teşekkür ederiz. Bizler de iyi ki sizlerleyiz. YeniOkul olarak çocuk-aile-okul üçgeninde sağlam ilişkiler kuruyoruz. Okulumuzda çocuklar kendilerini keşfederek potansiyellerini farkına varırken ebeveynleri de süreci farkındalıkla takip edebiliyor.

 • ÖŞ

  Yeni Okul'un benim için en önemli özelliği, çocukların merak duygusunu her daim canlı tutacak ve öğrenme güdüsünü pekiştirecek bir sistemi kullanması. İkinci önemli özelliği ise daha toplumsal düzlemde, çocukların ilişkisel problemlerini çözmeyi ve birlikte yaşam becerilerini geliştirebilecekleri bir sistem içinde olmaları yani akademik başarının yanı sıra, çocukların sosyal becerilerinin gelişmesine verilen dikkat ve önem. Bir de tabii fiziki çevre. Okulun mekansal düzenini, çocuk aklı ve bedeni ile çok uyumlu buluyorum.

 • Özel YeniOkul İlkokulu

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için çok teşekkürler. Akademik başarının sosyal beceriler olmadan eksik olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, öğrencilerimizin iletişim, iş birliği, empati ve saygı gibi sosyal becerilerini de geliştirmelerine önem veriyoruz.

 • Bt

  Kızım anasınıfından itibaren Yeniokulun bir üyesi, açıkçası okula başladığında çekingen bir kızdı.Yeniokukun kızımın her anlamda gelişimine katkısının çok değerli olduğunu düşünüyorum.Özellikle sanat dersleri, müze gezileri, permakamp gibi etkinlikler muhteşemdi.Diğer veli arkadaşlarımız hepsi çok değerli ve tatlı insanlar.İyi ki Yeniokul ailesinin bir üyesi olmuşuz.

 • Özel YeniOkul İlkokulu

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için teşekkür ederiz, iyi ki büyük bir aileyiz! Bütüncül eğitim anlayışımız ile öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal açıdan başarılı bireyler olarak yetişmesini sağlıyoruz. Bu sayede, öğrencilerimiz hayatta karşılaşacakları tüm zorluklara karşı donanımlı ve özgüvenli bireyler olurlar.

 • öb

  Şu dönemde çocuğunuzun oyun oynayarak ,eğlenerek , otoriteden uzak güzel bir eğitim almasını her şeyden çok istiyorsanız kesinlikle öneriyoruz. Okulda herkesin birbirini tanıması ,çocuğunuza öğretmeni haricinde de herkesin göz kulak olduğu ,sınıflarının direk bahçeye açıldığı keyifli bir okul. Pandemi döneminde online dersleri de çok güzel kotardılar ve okuma yazma işi çok güzel halloldu , umarım pandemi biter ve okulun tadını doyasıya yaşarlar .

 • Butik olması şubelerinin olmaması,bahçe içinde olması ve oğlumun okulu çok sevmesi ile karar verip kayıt ettirdik. Şu anda okulda üçüncü senemiz hala aynı heyecanla okula gidiyor oğlum.Bu benim için çok önemli...

 • Özel YeniOkul İlkokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Sizlerle olmaktan çok mutluyuz. Sınıf başına sınırlı öğrenci sayısı ile okulumuzun en önemli amacı eğitimde derinleşebilmektir.

 • DB

  Pandemi şartlarında bile çocukların merak duygularını canlı tutmayı başaran bir okul. Oğlum sıkılmadan okula gidiyor ya da canlı derslere katılıyor, sürekli öğretmenleriyle bir şeyler paylaşmak istiyor ve mutlu.

 • Özel YeniOkul İlkokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Öğrenme ve merak duygusunu canlı tutmayı önemsiyoruz. Uzman eğitimcilerimiz çocukları soru sormaya, sorgulamaya teşvik ediyor.

 • eo

  özgürlükçü bir ortamda, çocukların kendine güvenlerini geliştiren, kendilerini ifade eden, diğer arkadaşlarına, doğaya ve insana saygıyı aşılayan bir okul.ingilizce, sadece dil olarak değil kültür olarak fransızca veya ispanyolca, yine sadece dil olarak değil kültür olarak. work & travel kapsamında 3 ayda bir değişen bir oyun ablası formatı bile olabilir bu.

 • Özel YeniOkul İlkokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. YeniOkul çocukların, çocukluklarını da yaşadıkları bir okul. Kendilerini ve doğayı keşfetmeleri için bolca zamanları oluyor.

 • yeni okula kayıt ile kızımdaki olumlu değişimler son derece mükemmel. Yeni okulda olduğu için kızımda bizde çok mutluyuz. Okul kızımda çok yönlü gelişmeler sağlıyor.Kendine olan güveni ve çevreye olan hassasiyeti, bakış açısı herşey çok doğru ilerliyor.

 • Özel YeniOkul İlkokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Biz de sizinle olmaktan çok mutluyuz. Çocukların topluluk içinde yaşarken birbirlerini tanımaları, duygu ve ihtiyaç odağında bağ kurmaları için sosyal farkındalık becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

 • DB

  Bu dönemde en önem verdiğim şey sınıf kapılarının direkt bahçeye açılması. Bu nedenle pandemi öncesindeki grip salgınlarında dahi bizim çocuklarımız çok hasta olmadılar. Okul koridoru denen şey salgın hastalıklarda çocuklar için çok büük tehlike hele ki yağmurlu havalarda çocukları dışarıya çıkarmamayı uygun gören okullar için. Öte yandan çok önemli olan bir başka konuda çocuklarımızın düşünen, merak eden ve kendini ifade eden bireyler olarak yetiştirilmesi sağlanıyor. Öğretimden önce ihtiyacın farkındalı sağlanıyor sonra o konu öğretiliyor. Öğretmenlerin çalıştıkları kurumu ve mesleklerini sevdiklerini çok hissediyoruz. Bu da benim için çok önemli bir konu. Bu şekilde öğretmenler tutkuyla sevgiyle işlerini yapıyorlar.Temizlik. Okulumuz çocukların keşiflerine açık bir yapıda olduğu için kıyı köşe temizliğine daha çok ihtiyaç duyuyor diye düşünüyorum.

 • Özel YeniOkul İlkokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. YeniOkul olarak öğretim sürecinde çocukların, fiziksel ve dijital imkanlardan yararlanması kadar doğadan yararlanmasını da önemsiyoruz.

 • SY

  Ticaret amaçlı bu piyasanın içinde bulunmayan pırlanta gibi okul.

 • Özel YeniOkul İlkokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Kurulduğumuz günden bugüne, her çocuğun benzersiz potansiyeline ulaşması ve bu potansiyelini mutlu bir insan olarak kullanabilmesi bizim en önemli yol haritamız oldu.

 • SY

  öğretmen seçiminde titiz olmalarının sonucu olarak kaliteli bir okul yaratıyorlar.

 • Özel YeniOkul İlkokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Her biri alanında uzman olan öğretmenlerimiz, kendilerinin seçebildikleri nitelikli ders materyalleri ile kalabalık olmayan sınıflarda öğrencilerimize bireysel ilgi gösterebiliyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel YeniOkul İlkokulu İletişim Bilgileri

Sağlam Fikir Sk. No:17 Esentepe - Şişli, Istanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum