fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

Antalya Finike Liseleri

Finike ilçesinde yer alan tüm liseler arasından size en uygun okulu hemen keşfedin; veli yorumları, fotoğraf galerileri, okulların eğitim anlayışları ve daha birçok bilgiye zaman kaybetmeden ulaşın! Finike'de bulunan özel liseler hakkında merak ettiğiniz detaylı bilgilere Finike özel liseleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
6 okul bulundu.
Özel Sancak Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Finike / Yeni Mah.
Özel Sancak Koleji Anadolu Lisesi

Özel Sancak Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Finike Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Finike / Sahilkent Mah.
Finike Anadolu Lisesi

Finike Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Finike İmam Hatip Lisesi Devlet Okulu
Finike / Turunçova Mah.
Finike İmam Hatip Lisesi

Finike İmam Hatip Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:10 - 15:20
Finike Gıyaseddin Keyhüsrev Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Finike / Sahilkent Mah.
Finike Gıyaseddin Keyhüsrev Anadolu Lisesi

Finike Gıyaseddin Keyhüsrev Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 15:40
Canan-Yavuz Gürkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Finike / Yeni Mah.
Canan-Yavuz Gürkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Canan-Yavuz Gürkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 15:20
Finike Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Finike / Sahilkent Mah.
Finike Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Finike Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:20 - 17:20

Antalya Finike Liseleri

Finike liselerinin tamamına ulaşarak ayrıntılı bilgilerini görüntüleyebilir, sizler için özel olarak hazırlanan listeler sayesinde birçok eğitim kurumunu keşfedebilirsiniz. Bölgede öne çıkan özel liselerin yanında birçok devlet lisesi de bulunmakta ve bu liseler verdikleri nitelikli eğitim ile diğer ilçelerden öğrencileri bünyesine katmaktadır. Liseleri tek tek gezmeye gerek kalmadan hakkında yazılarını okuyabilir, eğitime bakış açıları ve hedefleri ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Finike'deki liselerin; fotoğraf galerilerine, adres bilgilerine, yabancı dil olanaklarına, fiziksel imkanlarına, sınıf mevcutlarına, fiyatlarına, giriş ve çıkış saatlerine ulaşarak kriterleri size uygun olan okullar ile hemen iletişime geçebilirsiniz.


Finike ilçesinde bulunan tüm lise seviyesinde okulların bir arada bulunduğu listelerimiz aracılığıyla sizin için faydalı olabilecek birçok bilgiden yararlanabilirsiniz. Velilerin okullar hakkında yazdıkları yorumlara, okulların fotoğraf galerilerine, iletişim bilgilerine zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Finike'deki eğitim kurumlarının eğitim anlayışları, eğitim planları, özel okulların fiyatları ve daha birçok bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Zaman kaybetmeden sizin ve çocuğunuzun geleceği için ideal okulu keşfedebilirsiniz.


Harita üzerinden okullara göz atarak size en yakın olan Antalya Finike liselerini bulabilirsiniz. Böylece çocuğunuzun ulaşım sorunu yaşamadan gidebileceği liseleri görebilirsiniz. Eğer size daha uzak kalan bir okulu beğendiyseniz, okulun profiline göz atarak sundukları servis hizmetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Okulların profillerinde sadece servis hizmeti değil, aynı zamanda rehberlik, güvenlik, sağlık ve beslenme hizmetleri hakkında da bilgiler bulunmaktadır. Bir okulun sunduğu hizmetlere ve binasında bulundurduğu fiziksel olanaklara bakarak sizin için en doğru okulu bulabilirsiniz. Finike liseleri fiziki imkanları içerisinde genelde kütüphane, kapalı spor salonu, fen ve bilgisayar laboratuvarları, akıllı tahtalar ve konferans salonları bulunmaktadır. Tüm bu olanaklara sahip olan okulları Finike ilçesinde bulmak mümkündür.


Liseye geçiş sınavlarını atlatmış olan öğrencilerin ilk araştırdığı şey çevredeki liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Bu sınavların sonuçları açıklandığında öğrenciler bu puanlara göre lise tercih listelerini oluşturmaktadır. Finike Liseleri taban puanları her sene değişiklik göstermektedir. Her sene en güncel sayılara ihtiyaç duyan öğrencilerin bu bilgilere ulaşabilmek için bazen tek tek lise gezmesi gerekmektedir. Bu da çok büyük zaman kaybına sebep olmaktadır. Sizler listeleme sayfaları üzerinden Finike liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerine dair en güncel rakamları bulabilirsiniz. Bu sayede hiç vakit kaybetmeden çocuğunuzun girebileceği tüm liseleri görebilirsiniz. Eğer devlet lisesi tercih etmiyorsanız Finike özel liseler ile yüz yüze görüşmek için randevu alabilirsiniz.


Üniversitenin kapılarını aralayacak olan lise eğitimi, akademik başarı hayalleri kuran öğrenciler için son derece önemli bir sürecin başlangıcıdır. Lise dönemine başlayan öğrencileri ilköğretim boyunca görmedikleri bazı değişiklikler ve zorluklar beklemektedir. Lise eğitimine başlayan öğrenciler akademik derslerini daha derinlemesine işlemekte, ilköğretim döneminde görmedikleri çeşitli branş dersler ile karşılaşmakta, üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlanmakta ve çocukluktan yetişkin hayata geçiş yapmaktadır. Lise eğitiminin büyük bir kısmı merkezi üniversiteye geçiş sınavlarında çıkacak konulara yönelik konu anlatımı ve soru çözümleri ile geçmektedir. Öğrencilerin bu sınavlarda elde edecekleri başarıları, hangi üniversiteleri kazanabileceklerini, hangi bölümde okuyacaklarını, alacakları üniversite eğitiminin kalitesini ve dolayısıyla profesyonel hayatlarındaki başarılarını doğrudan etkilemektedir.


Bundan dolayı veliler lise seçerken o lisenin öğrenciye sağlayacağı sınav başarısına büyük önem vermektedir. Finike liseleri bu noktada öğrencilerin her açıdan gelişimini desteklemektedir. Liselerin yönetici ve akademik kadrolarının sağlayacağı sınav başarısı hakkında iyi bir fikir oluşturmak için taban puanlarına, üniversiteye geçiş oranlarına, mezunlarının başarısına ve sundukları sınav hazırlık programlarına dikkat edilmelidir. Sizler de listeleme sayfaları ve okul profilleri üzerinden bu bilgilere kolaylıkla ulaşıp çocuğunuzu geleceğe en iyi şekilde hazırlayacak Finike lisesini bulabilirsiniz.


Bir lisenin sağlayacağı sınav başarısı ve genel eğitim kalitesi hakkında bir fikir oluştururken o okulu daha önce deneyimlemiş olan bireylerin deneyimlerinden yararlanmak çok yararlıdır. Okulların sayfalarında bulunan yorumlara bakarak başkalarının tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Bu listelerde sıralanan okullarda birçok Finike liseleri yorumları bulunmaktadır. Sizler bu yorumları okuyarak çocuğunuz için en doğru olan Finike lisesini başka velilerin desteği ile bulabilirsiniz. Eğer sizler de daha önce bir okulu deneyimlemiş iseniz sayfasına yorum bırakarak başka ailelerin tercih sürecine yardımcı olabilirsiniz.


Bir gencin geleceğinin şekillendiği lise döneminde onun çeşitli seçeneklere erişimi olması çok önemlidir. Bu bağlamda Türkiye’de gençlere gelecekleri hakkında farklı seçenekler sunan birçok farklı tür lise bulunmaktadır. Her öğrencinin kendi hedefleri ve ilgileri doğrultusunda eğitim sağlayan bir lise türünü seçmesi gerekmektedir. Her lise türünün müfredatı, yönetimi, fiziki yapısı ve hedefleri farklıdır. Listeleme sayfaları üzerinden lise türüne göre aratma yaparak hedeflerinizin gerçekleşmesi için en doğru okulu bulabilirsiniz. Finike’de bulunan lise türleri Anadolu liseleri, fen liseleri, fen ve teknoloji liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liseleri, Anadolu sağlık meslek liseleri, sosyal bilimler liseleri, güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, Anadolu imam hatip liseleri, akşam liseleri ve çok programlı liseler olarak sıralanmaktadır. Bütün alternatifler arasından sizler için en iyi liseleri kolayca keşfedebilir, randevu alarak kayıt görüşmesi gerçekleştirebilirsiniz.


Finike Anadolu Liseleri geniş kapsamlı ve üstün nitelikli akademik eğitim veren okullardır. Bu liselerde öğrenciler öncelikle birçok farklı konuyu işleyerek genel akademik altyapı oluşturmakta, ardından sözel, sayısal, eşit ağırlık veya dil bölümlerine geçerek kendi ilgi ve hedefleri doğrultusunda eğitim veren branşlaşmış derslere katılmaktadır. Finike Fen Liseleri ise sadece sayısal konulara odaklanarak üstün nitelikli bilimsel eğitim sağlamaktadır. Bu iki tür lise de Türkiye'nin en iyi üniversitelerine mezunlarını yerleştirmektedir. Finike Fen ve Teknoloji Liseleri de fen liseleri gibi bilimsel eğitim sağlarken aynı zamanda bilişim, robotik, yazılım gibi konuları da vurgulamaktadır. Finike Sosyal Bilimler Liseleri sözel konulara odaklanan, kültürel gelişimi önemsemeleri ile öne çıkan liselerdir. Bu liselerde okuyan öğrenciler üniversitede sözel bölümlerden mezun olup geleceğin tarihçileri, filozofları, yazarları, gazetecileri ve düşünürleri olarak yetişmektedir.


Pek çok öğrenci liseden sonra bir an önce kariyerlerine başlamayı hedeflemektedir. Bazı öğrenciler ise çalışmayı hedefledikleri sektöre yönelik üniversite eğitim almayı istemektedir. Finike'de bu tür öğrencilere hitap eden, mesleki eğitim veren çeşitli lise türleri yer almaktadır. Finike Meslek Liseleri öğrencilerine mesleki bilgi ve beceriler aktaran, onlara erken yaşta kariyer imkanları sunan liselerdir. Bu liselerin mezunları, mesleki kazanımları ile hem direkt iş hayatlarına başlayabilmekte hem de isterlerse üniversitede ilgilendikleri sektör doğrultusunda ileri düzey eğitim görebilmektedir. Özellikle sağlık alanında çalışmayı hedefleyen öğrenciler için ise Finike Sağlık Meslek Liseleri de değerli bir seçenek sunmaktadır.


Finike Güzel Sanatlar Liseleri görsel sanat dallarında eğitim vererek profesyonel sanatçıların gelişimini; Finike Spor Liseleri nitelikli spor eğitmenleri ile milli sporcuların spor kariyerlerini ve Finike İmam Hatip Liseleri de akademik ve dini eğitimi beraber vererek öğrencilerin ruhsal taraflarını desteklemektedir.


Çalıştıkları için ya da başka türlü meşgul oldukları için normal liselerde eğitim görememekte olan bireyler için Finike Akşam Liseleri akşam vaktinde esnek saatler ile eğitim vererek, öğrencilerinin iş hayatını yürütürken aynı zamanda eğitim almasını mümkün kılmaktadır. Son olarak, Finike Çok Programlı Liseler ise diğer tüm lise türlerinde bulunan eğitimleri tek çatı altında sağlayan okullardır. Bu liselerde hem akademik hem mesleki eğitim sağlanmakta, her tür öğrenciye hitap edilmektedir.


Finike liselerini ayrıntılı bir şekilde incelemek için vaktiniz yoksa Ücretsiz Eğitim Danışmanlarımızdan okul önerisinde bulunmalarını isteyebilirsiniz.

Finike Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

Finike Liseleri Taban Puanları

Okul Adı Okul Türü Yabancı Dili Taban Puanı Tavan Puanı En Düşük Yüzdelik En Yüksek Yüzdelik
Finike Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 355.53 24.41
Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum