fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Gürsu Liseleri

Gürsu'daki liselerin taban puanlarını inceleyerek tercihlerinizi yapabilir; veli yorumları, adresler ve tanıtım yazıları gibi detaylara göz atabilirsiniz. Bölgenizdeki özel liselerin detaylı tüm bilgilerine Gürsu özel liseleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
8 okul bulundu.
Özel Asiye Coşkun Anadolu Lisesi Özel Okul
Gürsu / İstiklal Mah.
Özel Asiye Coşkun Anadolu Lisesi

Özel Asiye Coşkun Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

  • Okul Saatleri:
    09:00 - 18:00
Bursa İmkb Gürsu Anadolu Li̇sesi̇ Devlet Okulu
Gürsu / Yenidoğan Mah.
Bursa İmkb Gürsu Anadolu Li̇sesi̇

Bursa İmkb Gürsu Anadolu Li̇sesi̇ aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Gürsu Lokman Hekim Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Gürsu / Kurtuluşosb Mah.
Gürsu Lokman Hekim Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Gürsu Lokman Hekim Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Zuhal Dörtçelik Şenipek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Gürsu / Yenidoğan Mah.
Zuhal Dörtçelik Şenipek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Zuhal Dörtçelik Şenipek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Yıldız Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Gürsu / İstiklal Mah.
Yıldız Anadolu Lisesi

Yıldız Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Gürsu Fazıl Hüsnü Dağlarca Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Gürsu / İpekyolu Mah.
Gürsu Fazıl Hüsnü Dağlarca Anadolu Lisesi

Gürsu Fazıl Hüsnü Dağlarca Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Latif Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Gürsu / Yenidoğan Mah.
Latif Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Latif Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Ticaret ve Sanayi Odası Gürsu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Gürsu / Kurtuluşosb Mah.
Ticaret ve Sanayi Odası Gürsu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Ticaret ve Sanayi Odası Gürsu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Gürsu Liseleri

Gürsu bölgesi küçük bir yerleşim alanı olmasının aksine nüfusun fazla olması sebebiyle birçok özel ve devlet lisesinin bulunduğu bir bölgedir. Bölgede okulların çoğunluğunu anadolu liseleri oluşturmaktadır. Gürsu anadolu liselerinin büyük kısmı bünyelerinde fen lisesi şeklinde eğitim de vermektedir. Verdiği eğitimlerde öğrencilere üniversite başarısı kazandırmayı amaçlayan özel Gürsu liseleri hafta sonu eğitimler de vermektedir. Üniversite öncesi verilen hizmetlerde öğrencilere verilen eğitimlerin ezberden uzak olması, hafızada kalıcı yöntemlerle sunulması öğrencilere sadece sınav başarısı için değil geleceklerindeki akademik hayatları için de destek sağlamaktadır. Sizin için hazırladığımız Bursa Gürsu liseleri listesinden uygun okulu tüm detaylarını inceleyerek belirleyebilirsiniz.


Üniversite öncesi dönemde verilen eğitimler öğrencilerin sınav başarısını desteklemenin yanı sıra gelceklerini de şekillendirmektedir. Bu dönemde verilen eğitimler sadece üniversite hayatını değil aynı zamanda akademik veya kariyer temelli geleceği amaçlayan öğrencilere seçim yapabilme konularında da fikir vermektedir. Kolej bünyesinde eğitim veren özel liseler Gürsu bölgesinde geniş fiziki imkanlarıyla hizmet vermektedir. Ortaokul sonrası üniversiteye geçiş döneminde birçok veli 12. sınıf öğrencileri için özel liseleri tercih etmektedir. Birçok özel lise 12. sınıf öğrencileri için dönem genelinde ölçme ve değerlendirme sınavları düzenleyerek öğrencilerinin eksik yönlerini belirlemekte, etütler ve ek derslerle sınav öncesi tam öğrenme yakalamayı amaçlamaktadır. Uygun dersler liselerde atölye ve laboratuvarlarda sürdürülmektedir. Gürsu fen liseleri genel anlamda laboratuvarlar dahilinde uygulamalı eğitimler sunmaktadır. Laboratuvarlar ve elverişli eğitim atölyeleri kapsamında ilerletilen eğitimlerin başlıca amacı öğrencilerin ezber değil sağlam temeller oluşturarak eğitim almasını sağlamaktır.


Lise döneminde okul içerisinde psikolojik danışmanların bulunması da önemli detaylardandır. Gürsu özel ve devlet liselerinin tümüne yakınında rehberlik servisi bulunmaktadır. Öğrencilere bu servis öncülüğünde çeşitli etkinlikler ve seminerler düzenlenmektedir. Bu etkinliklerle öğrencilerin sınav stres ve kaygılarının giderilmesi hedeflenmekte bu sayede başarı oranı arttırılmaktadır. Gürsu bölgesinde bulunan devlet bünyesinde hizmet veren liseler, anadolu ve fen liseleri, meslek liseleri, ticaret meslek liseleri gibi bölüm dersleri veren pek çok farklı şekilde yapılanmıştır. Özel Gürsu liselerinin büyük çoğunluğu ise anadolu ve fen lisesi olarak hizmet vermektedir. Fiziki yapıları bakımından bünyesi dahilinde havuz, basketbol ve futbol sahaları, tenis kortları gibi spor alanları bulunduran özel liseler fiziki gelişimleri de büyük oranda desteklemektedir. Gürsu bölgesinde özel liselerin bir kısmı kendi araçlarıyla servis hizmeti sunarken, Gürsu devlet liseleri ise anlaşmalı kurumlar aracılığıyla servis imkanı sunmaktadır. Liseler genelinde öğrencilere yabancı dil imkanları İngilizce ve bazı devlet liselerinde ek olarak Almanca dersleri sunulurken, Gürsu kolejleri Fransızca vb. ek dersler de sunmaktadır. Bölgede bulunan okulların detaylı bilgilerini profillerden öğrenebilir, velilerin yaptıkları yorumları görüntüleyebilir, okulların fotoğraflarına göz atabilirsiniz.


Bursa Gürsu liseleri listesi içerisinden filtreleme seçeneklerini kullanarak öğrenciniz için en uygun liseyi belirleyebilirsiniz. Okulları fiziksel imkanlarına, akademik sistemlerine, sundukları aktivitelere, yabancı dil eğitimlerine göre sıralayabilirsiniz. Profillerinden okulların giriş ve çıkış saatleri, sınıf mevcutları gibi detaylı bilgilerine ulaşabilir, özel Gürsu liselerinin fiyatlarını görüntüleyebilir, liste üzerinde fiyat aralığı girerek, bütçenize uygun aylık, yıllık, haftalık ödemelerle öğrencinizi kayıt ettirebileceğiniz eğitim kurumlarını görüntüleyebilirsiniz. Gürsu devlet liselerine de yer verdiğimiz listemizde yine öğrencinize uygun okulu detaylarıyla seçebilirsiniz. Detaylı incelemek ve uygun okulu belirlemek için yeterli zamanınız bulunmuyorsa Ücretsiz Eğitim Danışmanlarımızdan okul önerilerini alabilirsiniz.

Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum