fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

Bursa Osmangazi Liseleri

Osmangazi bölgesinde bulunan özel ve devlet liseleri hakkında tüm bilgilere ulaşmak için listelerimizi inceleyin; Osmangazi lise taban puanlarına hemen ulaşın. Bölgenizdeki özel liselerin detaylı tüm bilgilerine Osmangazi özel liseleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
55 okul bulundu.
Özel Bursa Deniz Akşam Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Muradiye Mah.
Özel Bursa Deniz Akşam Lisesi verified

Özel Bursa Deniz Akşam Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Çekirge Bil-Fen Koleji Fen Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Çekirge Mah.
Özel Çekirge Bil-Fen Koleji Fen Lisesi

Özel Çekirge Bil-Fen Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:00
Özel Bursa Bademli Anadolu Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Nilüferköy Mah.
Özel Bursa Bademli Anadolu Lisesi

Özel Bursa Bademli Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Bursa Bademli Fen Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Nilüferköy Mah.
Özel Bursa Bademli Fen Lisesi

Özel Bursa Bademli Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Osmangazi İspat Fen Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Bağlarbaşı Mah.
Özel Osmangazi İspat Fen Lisesi

Özel Osmangazi İspat Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 17:00
Özel Osmangazi Sınav Koleji Fen Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Panayır Mah.
Özel Osmangazi Sınav Koleji Fen Lisesi

Özel Osmangazi Sınav Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyük Fen Anadolu Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Kayıhan Mah.
Özel Büyük Fen Anadolu Lisesi

Özel Büyük Fen Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Eylemer Anadolu Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Bağlarbaşı Mah.
Özel Eylemer Anadolu Lisesi

Özel Eylemer Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Osmangazi İspat Anadolu Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Bağlarbaşı Mah.
Özel Osmangazi İspat Anadolu Lisesi

Özel Osmangazi İspat Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 17:00
Özel Osmangazi Sınav Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Panayır Mah.
Özel Osmangazi Sınav Koleji Anadolu Lisesi

Özel Osmangazi Sınav Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Çekirge Bil-Fen Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Çekirge Mah.
Özel Çekirge Bil-Fen Koleji Anadolu Lisesi

Özel Çekirge Bil-Fen Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel Bursa Şehir Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Kükürtlü Mah.
Özel Bursa Şehir Koleji Anadolu Lisesi

Özel Bursa Şehir Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Osmangazi Kırcılar Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Osmangazi / Küçükbalıklı Mah.
Osmangazi Kırcılar Anadolu Lisesi

Osmangazi Kırcılar Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Osmangazi / Maksem Mah.
Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Osmangazi / Adalet Mah.
Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Bursa Devlet Okulu
Osmangazi / Dikkaldırım Mah.
Cumhuriyet Anadolu Lisesi Bursa

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Bursa aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Nursel Çağlar Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Osmangazi / Demirtaşpaşa Mah.
Nursel Çağlar Anadolu Lisesi

Nursel Çağlar Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Şehit Ömer Halisdemir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bursa Devlet Okulu
Osmangazi / Yeniceabat Mah.
Şehit Ömer Halisdemir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bursa

Şehit Ömer Halisdemir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bursa aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

BTSO Hayri Terzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Osmangazi / Veysel karani Mah.
BTSO Hayri Terzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

BTSO Hayri Terzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Osmangazi / Adalet Mah.
Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Tophane Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Osmangazi / Osmangazi Mah.
Tophane Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Tophane Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Şehit Erol Olçok Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bursa Devlet Okulu
Osmangazi / Yeniceabat Mah.
Şehit Erol Olçok Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bursa

Şehit Erol Olçok Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bursa aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Bursa Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Osmangazi / Dikkaldırım Mah.
Bursa Anadolu Lisesi

Bursa Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Osmangazi / Gaziakdemir Mah.
Bursa Atatürk Anadolu Lisesi

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Cavit Çağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Osmangazi / Demirtaş cumhuriyet Mah.
Cavit Çağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Cavit Çağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Bursa Osmangazi Liseleri

Bursa’nın canlı ve dinamik ilçelerinden biri olan Osmangazi, eğitim alanında pek çok fırsat sunmaktadır. Osmangazi liseleri eğitimdeki farklılıkları ve çağa uygun teknolojik eğitim ortamları ile öğrencilerin her açıdan gelişimlerini desteklemektedir. Osmangazi'de bulunan liseler arasında Anadolu liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liseleri, fen liseleri gibi kurumlar yer almaktadır. Bölgedeki tüm liselerin ortak amacı öğrencilerin iyi bir üniversiteye yerleşmesini desteklemektir. Osmangazi liseleri, öğrencileri ilgili ve yetenekli oldukları alanlarda ilerleterek donanımlı bireyler olarak yetiştirmektedir. Osmangazi liselerini tek tek gezerek vakit kaybetmemek adına Okul.com.tr üzerinden tüm kurumları listeleyebilirsiniz.


Osmangazi’deki Anadolu Liseleri, geniş ve donanımlı sınıfları, laboratuvarları ve kütüphaneleri ile öğrencilere en iyi eğitim koşullarını sağlamaktadır. Bu liseler, öğrencilere sunduğu seçmeli dersler ve etkinliklerle onların ilgi alanlarına yönelmelerini desteklemektedir. Bilim, teknoloji, sanat, kültür, spor, yabancı dil gibi çeşitli alanlarda öğrencilere farklı seçenekler sunulmaktadır. Bu sayede, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun bir eğitim alabilmeleri ve kendilerini geliştirebilmeleri sağlanmaktadır. Aynı zamanda okul içi etkinlikler, kulüpler ve spor faaliyetleri sayesinde öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmeleri ve farklı alanlarda kendilerini keşfetmeleri desteklenmektedir. Osmangazi Anadolu Liseleri, öğrencilerin sadece sınıf içinde değil aynı zamanda saha çalışmaları, projeler ve etkinlikler aracılığıyla pratiğe dönük öğrenmelerini desteklemektedir. Öğrenciler, çeşitli alanlarda düzenlenen yarışmalar, konferanslar ve atölye çalışmaları sayesinde kendilerini geliştirebilmektedir. Bu etkinlikler, öğrencilerin öğrenmeyi sadece bir görev olarak değil aynı zamanda bir yaşam biçimi olarak görmelerini sağlamaktadır.


Osmangazi Akşam Liseleri, öğrencilere çalışma hayatıyla eğitim hayatını dengeleme fırsatı sunan önemli eğitim kurumlarıdır. Bu kurumlar, öğrencilere eğitim hayatlarını daha esnek bir şekilde sürdürme imkanı tanıyarak, iş veya diğer sorumlulukları nedeniyle gündüzleri okula devam edemeyen bireyler ve farklı öğrenme biçimlerine ve tempolara ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik bir alternatif sunmaktadır. Bu liseler, genellikle mesai saatleri sonrasında başlayan ders programları ile öğrencilere akademik gelişim fırsatı sunmaktadır. Temel derslerin yanı sıra, meslek odaklı dersler ve atölye çalışmaları gibi uygulamalı eğitimler de sunularak öğrencilere iş dünyasında gerekli olan beceri ve bilgiler kazandırılmaktadır. Osmangazi’deki Akşam Liseleri ayrıca, öğrencilere rehberlik hizmetleri sunarak kariyer planlamalarını ve üniversite tercihlerini doğru bir şekilde yapmalarına yardımcı olmaktadır. Bu kurumlar öğrencilerin akademik eğitimleriyle birlikte kişisel ve sosyal gelişimlerine de odaklanmaktadır. Öğrenciler çeşitli sanatsal, sportif ve kültürel aktivitelerle kendini geliştirme ve yeni beceriler kazanma şansına sahip olmaktadır.


Osmangazi Fen Liseleri, öğrencilere ileri düzeyde fen bilimleri, matematik ve teknoloji eğitimi vererek, onların bilimsel düşünceyi keşfetmelerine ve uygulamalarını geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Bu liselerde, laboratuvarlar ve modern eğitim materyalleri ile öğrencilere interaktif ve deneysel öğrenme fırsatları sunulmaktadır. Öğrenciler, teorik bilgilerini pratik uygulamalara dönüştürerek gerçek hayatta karşılaşacakları sorunları çözme becerilerini kazanmaktadır. Osmangazi’deki Fen Liseleri, bilimsel düşünceyi teşvik etmekte ve öğrencileri bilim ve teknoloji dünyasına hazırlamaktadır. Bu liseler, öğrencilere sağladığı nitelikli eğitimle öğrencilerinin Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanında saygın üniversitelerde başarılı bir eğitim hayatına adım atmalarına olanak tanımaktadır. Osmangazi Fen Liseleri, öğrencilerinin akademik başarıları kadar sosyal ve kültürel gelişimlerine de önem vermektedir. Öğrencilere sosyal etkinlikler, bilimsel projeler, sanatsal faaliyetler ve sportif imkanlar sunarak, onların kişisel ve sosyal becerilerini geliştirmelerine destek olmaktadır. Bu sayede öğrenciler, bilimsel alanda gelişirken aynı zamanda sosyal açıdan da donanımlı bireyler olarak yetişmektedir.


Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, öğrencilere pratik beceriler kazandırarak onları gelecekteki iş dünyasına ve kariyer fırsatlarına hazırlamak amacını taşımaktadır. Bu okullar, çeşitli branşlarda eğitim vererek öğrencilerin ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun programlar sunmaktadır. Öğrenciler, endüstriyel otomasyon, elektrik, makine, bilişim teknolojileri, gastronomi ve daha pek çok alanda uzmanlaşma fırsatı bulmaktadır. Bu okullarda, öğrencilere teorik eğitimin yanı sıra atölye çalışmaları, uygulamalı projeler ve endüstriyel işbirlikleri aracılığıyla pratik deneyim kazandırılmaktadır. Böylece, öğrenciler hem akademik bilgiyi hem de mesleki becerileri bir arada geliştirme fırsatı yakalamaktadır. Öğrenciler, bu liselerde kazandıkları pratik deneyimler sayesinde mezuniyet sonrası daha iyi iş fırsatlarına sahip olma avantajını elde edebilmektedir. Osmangazi’deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ayrıca, öğrencilere mezuniyet sonrası iş imkanlarına yönelik danışmanlık ve kariyer planlama desteği sunarak öğrencilerin meslek hayatlarına güçlü bir başlangıç yapmalarını desteklemektedir.


Lise döneminde öğrenciler ilkokul ve ortaokul dönemlerinde edindikleri temel bilgiler üzerine daha sağlam bir eğitim yapısı inşa etmektedir. Dersler daha branşlaşmış şekilde işlenmekte, konular ayrıntılı biçimde öğrenilmektedir. Öğrenciler farklı alanlar seçerek kariyer yolculuklarının yönünü belirlemekte ve üniversiteye hazırlanmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin alacakları eğitimin nitelikli olması son derece büyük önem taşımaktadır. Bununla birlikte her öğrenci kendi hedefleri ve hayallerinin bilincinde olarak nasıl bir eğitim almak istediğini belirlemelidir. Bu da tercih edilecek olan okulun eğitim yaklaşımı ve sunduğu imkanların detaylı olarak incelenmesini gerektirmektedir. Her okul farklı eğitim yaklaşımlarını benimsemekte ve öğrencilerine farklı perspektiflerde eğitim sunmaktadır.


Osmangazi, Bursa’da yoğun bir nüfusa ev sahipliği yapmakta ve bununla beraber birçok devlet okulu, özel okul ve koleji barındırmaktadır. Bu bölgede yaşayan ve lise arayışında olan veliler birçok alternatifle karşılaşmakta ve tercih noktasında bütün okulları tek tek gezip çocuğu için en doğru okulu seçmeye çalışmaktadır. Bu noktada Okul.com.tr, Osmangazi’deki liseleri tek bir liste üzerinden sizlere sunarak işinizi kolaylaştırmaktadır. Vakit kaybetmeden kriterlerinize uygun olan okullara ulaşabilir, detaylı bilgilerini görüntüleyerek seçim yapabilirsiniz. Osmangazi liselerinin fiyatlarına, fotoğraflarına, sınıf mevcutlarına, adres bilgilerine, yabancı dil eğitimlerine, giriş ve çıkış saatlerine erişebilirsiniz. Okulların haritadaki konumlarını görüntüleyerek evinize en yakın okullarla iletişime geçebilirsiniz. Bunun dışında okul profillerinde bulunan hakkında yazılarına göz gezdirerek okulların eğitim felsefesi ve misyonu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Tercih sürecinde velilere ve öğrencilere kolaylık sağlayan önemli unsurlardan biri veli yorumlarıdır. Veli yorumları okulları deneyimlemiş ve okullar hakkında bir fikir sahibi olan ebeveynler tarafından yapılmaktadır. Osmangazi liselerinin hangi noktada eksik olduğuna, neleri değiştirmeleri gerektiğine dair fikir sahibi olabileceğiniz veli yorumları sayesinde okulları daha iyi tanıyabilirsiniz. Sizler de eğitime katkı vermek adına deneyimlediğiniz okullar ile ilgili yorum yapabilir, diğer ebeveynlerin işini kolaylaştırabilirsiniz.


Osmangazi liselerinin taban puanları her sene güncellenmektedir. Listeleme sayfaları üzerinden lise taban puanlarına, yüzdelik dilimlerine, kontenjanlarına ve yabancı dil olanaklarına kolayca ulaşabilirsiniz. Üniversite kapılarını aralayan liseler çocuklarınızın hem mesleğini belirleyeceği hem de kendini her açıdan geliştirebileceği bir dönemi kapsamaktadır. Bu süreci verimli bir şekilde geçiren öğrenciler bir sonraki eğitim seviyesinde fark yaratmaktadır. Sizler de çocuğunuzun üniversiteye hazırlık sürecini tamamlayıp sınavlardan başarıyla çıkmaları için bütün kolejleri karşılaştırıp en doğru okulu bulabilirsiniz.


Osmangazi liselerinin fiyatları, okullarda sunulan eğitimin kapsamına, sağlanan hizmetlere, benimsenen eğitim yaklaşımlarına göre farklılık göstermektedir. Her bütçeye uygun okul bulmanın mümkün olduğu bölgedeki fiyatlara ulaşmak için okul profillerini inceleyebilirsiniz. Bazı özel liseler, öğrencilere burs imkanları da sunarak daha fazla öğrencinin nitelikli bir eğitim alma fırsatına ulaşmasına destek olmaktadır. Bu liselerin yaptığı bursluluk sınavlarına Okul.com.tr’den hemen başvurabilirsiniz.


Osmangazi liselerini detaylı bir şekilde incelemek için zamanınız yoksa Ücretsiz Eğitim Danışmanlarımızdan okul önerisinde bulunmalarını talep edebilirsiniz.

Osmangazi Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

Osmangazi Liseleri Taban Puanları

Okul Adı Okul Türü Yabancı Dili Taban Puanı Tavan Puanı En Düşük Yüzdelik En Yüksek Yüzdelik
Bursa Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 481.64 1.26
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 479.76 1.48
Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 469.81 2.98
Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 463.2 4.17
Bursa Erkek Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 460.14 4.76
Bursa Kız Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 436.71 8.89
Btso Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 420.91 11.62
Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum