fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İlk Karar Anadolu Lisesi

Özel İlk Karar Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce - Almanca

Özel İlk Karar Anadolu Lisesi Hakkında

Özel İlk Karar Anadolu Lisesi, bilinçli, çevresine duyarlı ve kültürel farklılıklara saygı duyan öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kurum, bu hedefine ulaşmak adına sınıf mevcutlarını sınırlı tutmaktadır. Böylece öğretmenler, öğrencileri birebir tanıma ve onlarla birebir ilgilenme fırsatı yakalamaktadır. Kurumda yapılan aktivitelerle de öğrencilerin karakter gelişimleri desteklenmektedir. Bu bağlamda öğrencilere yönelik değerler eğitimi aktiviteleri gerçekleştirilmekte ve saygı, hoşgörü ve duyarlılık gibi kavramları özümsemeleri amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra okulda el sanatları ve görsel sanatlar aktiviteleri gerçekleştirilmektedir. Böylece öğrenciler entelektüel birikim ve yaratıcı düşünme özellikleri kazanmaları amaçlanmaktadır. Özel İlk Karar Anadolu Lisesi'nde ayrıca beden eğitimi, basketbol, futbol, voleybol ve masa tenisi gibi sportif faaliyetler yürütülmektedir. Bu aktivitelerle öğrencilerin fiziksel gelişimlerinin en üst seviyeye çıkması sağlanmaktadır. Okulda bunlara ek olarak satranç ve akıl ve zeka oyunları aktiviteleri düzenlenmektedir. Böylece öğrenciler zihinsel olarak aktif tutulmakta ve problem çözme yetenekleri geliştirilmektedir.
Lise döneminde öğrenciler üniversite sınavlarına hazırlandıklarından ihtiyaç duydukları destek oldukça artmaktadır. Kurum, branşında uzman eğitimci kadrosuyla sınav döneminde öğrencilerine sürekli destek olmaktadır. Öğrencilerin sınav sürecinde eksiksiz ilerlemesi için çeşitli faaliyetler yürütülmektedir. Özel İlk Karar Anadolu Lisesi'nin psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi de öğrencilerin başarılarını artırmaya yönelik çalışmaktadır. Öğrenciler bu servis sayesinde kariyer planlaması yapma ve hedef belirleme gibi konularda destek alabilmektedir. Servis bunların yanı sıra öğrencilere sınav stresiyle başa çıkma ve zaman yönetimi konularında bilgilendirici aktiviteler gerçekleştirmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İlk Karar Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Sirripaşa Mah. Denizciler Cad. Gözde Sok. No:4, Derince/kocaeli
0 262 239 17** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum