fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Minik Balarısı Anaokulu

Özel Minik Balarısı Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6,5
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Minik Balarısı Anaokulu Hakkında

Özel Minik Balarısı Anaokulu, MEB Okul Öncesi Eğitim programlarını esas alarak, okul öncesi ve çocuk gelişimi alan bilgisine ve pedagojik formasyona sahip deneyimli ve alanında uzman öğretmen kadrosu tarafından eğitim vermektedir. Minik Balarısı Anaokulunda, Montessori, High-Scope, Reggio Emilia, Scamper eğitim yaklaşımlarından oluşan eklektik bir yaklaşım uygulanmaktadır. Bu eklektik sistemin en iyi yanı birçok eğitim modelinin en iyi ve güçlü yanlarının günümüze ve değerlerimize uygulanmasıdır. Bu sayede çocuklar, bağımsız hareket edebilme, eleştirel düşünme, dikkat ve konsantrasyon gibi yetenekler kazanırlar ve okul döneminde başarılı olmaktadırlar.
Özel Minik Balarısı Anaokulu, Adana Çukurova mevkiinde bulunmakta olup 3 - 6,5 yaş grubu çocuklara çoklu zekâ yöntemiyle Milli Eğitim müfredatına uygun olarak eğitim verilmektedir. Müfredata ek olarak verilen branş dersleri yabancı dil eğitimi, drama, tiyatro, müzik, jimnastik, yoga, yüzme, at binme, yaratıcı drama, el sanatları, görsel sanat etkinlikleri yer almaktadır. Okulda kültürel ve bilimsel alan gezileri yapılmaktadır. Okulda verilen hizmetler arasında psikolojik danışmanlık ve rehberlik, temizlik, güvenlik, servis yer almaktadır. Okulun rehberlik birimi öğrencilerle grup halinde ve bireysel çalışmalar yaparak gelişimlerini destekler. Çocuklar için sevimli bir yemekhanesi bulunan bu kurumda, yemekler sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün servis edilmektedir. Yemeklerde kullanılan ürünlerin sağlıklı ve organik olmasına dikkat edilmektedir. Güvenlik önemli bir konu olup çocukların okul içinde ve dışında güvende olması için gerekli önlemler alınmıştır. Okulda sınıflar, tuvaletler, yemekhane başta olmak üzere tüm alanların hijyenine önem verilmektedir.
Özel Minik Balarısı Anaokulu'nda dönem içerisinde düzenli olarak geziler düzenlenmektedir. Gezi aktiviteleri ile çocukların gözlem yapma, veri toplama, bilgiye kendi kendine ulaşma, neden – sonuç ilişkilerini kurma gibi zihinsel becerilerini geliştirilmektedir.
Ayrıca okulda belirli gün ve haftalarda çocukların yaşlarına, gelişimlerine ve eğitim programlarına uygun olarak sınıf içi etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler, öğretmenlerin birlikte hazırlayacakları program çerçevesinde yapılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Minik Balarısı Anaokulu İletişim Bilgileri

Karslılar Mah. 82120 Sok. No:8, Çukurova / Adana
0 535 463 30** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum