fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Aka Koleji Anaokulu

Özel Aka Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:30

Özel Aka Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Bahçelievler bölgesinde hizmet vermekte olan Özel Aka Koleji Anaokulu eğitim modeli olarak dünyaca kabul edilen ve uygulanmakta olan PYP programını tercih etmektedir. Bu eğitim programı ile çok yönlü gelişimi desteklemek ve bir dünya insanı yetiştirmek amaçlanmaktadır. Okul kadrosu oluşturduğu etkinleri ve izlediği eğitim programını çocuklara alanlarında uzman öğretmenler tarafından aktarmaktadır. Özel Aka Anaokulu eğitim verdiği saatleri 08:00 ve 16:00 aralığı olarak belirlemiştir. Fakat çalışan aileler için nöbetçi öğretmen saatine kadar çocuklar okulda bulunabilmektedir. Nöbetçi öğretmen saati ise 08:00-17:30 arasıdır. Okul içerisinde yemekhane ve revir bulunmaktadır. Çocuklar için 3 öğün yemek hizmeti verilmektedir.Bunlar sabah kahvaltısı , öğle yemeği ve ikindi kahvaltısıdır. Yemekler okulda hazırlanmaktadır. Çocukların yaş gruplarına göre günlük almaları gereken kalori miktarın göre gıda mühendisi ve hemşire eşliğinde çocuklar için yemek listeleri hazırlanmaktadır. Özel Aka Koleji Anaokulu'nda rehberlik servisi ve danışma servisi de verilmektedir. Veliler periyodik olan bilgilendirmenin yanında isteğe bağlı olarak da paylaşımlarda yapılmaktadır. Misafir ebeveyn etkinliği adı altında düzenlenen etkinlik sayesinde haftanın çocuğunun anne ya da babaları çocuklarla beraber etkinliklere katılma hakkına sahiptir. Böylece çocuklarının gelişimini gözlemleme şansını yakalamaktadır. Okulun kendi servisi bulunmaktadır. Çocuklara sağladığı ulaşım kolaylığının yanı sıra ulaşım sırasında güvenlikleri de sağlanmaktadır. İkinci dil olarak İngilizce tercih edilmiştir. Okul içerisinde koordinasyon becerileri ve bedensel ritim duygusunu desteklemek adına bale, modern dans ve folklor etkinlikleri uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Özel Aka Koleji Anaokulu'nda görsel ve el sanatlarını destekleyen çocukların ilgilerini keşfetmek ve estetik duygularını geliştirmek adına resim, kil, doku çalışmaları ve artık materyal çalışmalarına yer verilmektedir. Müzik eğitiminde orff metodu uygulanmaktadır. Kültür-sanat gezileri, doğayı keşfediyorum gezileri ve eğitim amaçlı geziler düzenleyen anaokulu; çocuklara yaşayarak ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamayı ve fotoğrafik algılarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Okulun kendi oluşturduğu bir hayvanat bahçesi bulunmaktadır. İçerisindeki ördek, sülün gibi kuşlar, tavşan kaplumbağa, kuzu ve köpek gibi hayvanlarla çocukların hayvan sevgisine sahip olması sağlanmaktadır. Çocukların sanatsal gelişimlerinin yanı sıra bedensel gelişimini destekleyen jimnastik dersleri de vermektedir. Ayrıca sahip olduğu yüzme havuzunda yüzme dersi ve doğal buz pistinde paten dersleri vermektedir.

Özel Aka Koleji Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Aka Koleji Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  18
 • Özel Aka Koleji Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 17:30 şeklindedir.
 • Özel Aka Koleji Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Aka Koleji Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Aka Koleji Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Aka Koleji Anaokulu Yorumları (5)

 • KY

  Anaokulu bölümünde işini ciddiye alan kıymetli öğretmenlerimiz var. Sayelerinde güzel ve kaliteli eğitim alıyoruz. Uluslararası standartlarda dört dörtlük bir kolej diyebilirim.

 • yB

  Mükemmel okul kavramına en yakın olarak gördüğüm eğitim kurumu. Anaokuluna gidiyoruz ve okuldaki verilen eğitimden ve aktif çalışmalardan çok memnunuz. Tam anlamıyla dünya standartlarında eğitim anlayışı için çalışan harika insanlar var.

 • AK

  Okulun kampüsünde çocukların eğitim ihtiyaçları için aklınıza gelebilecek her ayrıntı düşünülmüş. Özellikle anaokulundan itibaren aka koleji ailesiyle tanısan çocukların ilerde cok bırıkımlı, başarılı olacağına ve dünya da ses getirecek işler yapacaklarına olan inancım tam. Eğitime tam destek hep destek

 • Veli

  Çevresinde sistemini oturtmuş, velilerin memnun kaldığı okullar arasında gösterilir.

 • Veli

  Eğitim kalitesi yüksek ve herşeyiyle çocuklara hitap eden bir anaokulu. İstanbulda eğitimi en iyi olan okulların başında zaten burası.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Aka Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Basin Si̇tesi̇ Radyum Sokak No:21 Bahçeli̇evler -İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum