fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Akademini Anaokulu

Özel Akademini Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/18:30

Özel Akademini Anaokulu Hakkında

Özel Akademini Anaokulu İstanbul’un Ataşehir bölgesinde okul öncesi eğitim vermektedir. 2 ve 6 yaş aralığındaki çocuklara hizmet vermektedir. Okulun kendi yemekhanesi, bahçesi ve oyun alanları bulunmaktadır. Veliler ve çocukları için oldukça geniş bir okul saatleri uygulaması mevcuttur. Tam gün programı 08.00 ve 17.00 saatleri arasındadır. Geç saatlere kadar çalışan aileler için aile destek programı adı altında 07.00 ve 19.30 arasında eğitim olanakları sunmaktadır. Yarım gün sabah (08.00-13.00) ve yarım gün öğlen (13.00-17.00) programı da bulunmaktadır. Ayrıca 10.00 ve 12.00 arasında oyun grupları programı vardır. Hafta sonları içinde uyguladığı 09.00-19.00 arası oyun grupları ve tam gün programına sahiptir. Sınıf mevcutları 15 er kişilik olarak yaşlara göre gruplandırılmaktadır. Öğrencilere sınıflarda iki öğretmen eşlik etmektedir. Yemekhanesinde organik besin kullanan anaokulu yemek listelerini uzman kişilerin tavsiyelerine göre hazırlamaktadır. Beslenme uzmanlarının elinden çıkan menüler aylık olarak hazırlanıp velilere sunulmaktadır. Özel Akademini Anaokulu'nda 3 öğün yemek sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklindedir. Aile destek programına dahil olan öğrenciler için ek öğün hazırlanmaktadır. Yarım gün programlarına dahil olan öğrencilere 2 şer öğün verilmektedir. Okulun kendine ait servis ve güvenliği bulunmaktadır. Çocuklara ev okul arası ulaşım sırasında eşlik eden servis personeli de bulunmaktadır. Yazın da eğitim vermekte olan anaokulu yabancı dil olarak İngilizce ve İspanyolca dersleri vermektedir. Branş dersleri arasında gitar ve piyano eşliğinde orff eğitimi, bale, modern dans, yaratıcı drama, satranç ve temel jimnastik bulunmaktadır. Branş dersleri uzman öğretmenler tarafından çocuklara öğretilmektedir. Hijyen ve temizlik konusuna oldukça önem veren okul profesyonel temizlik firmalarıyla çalışmakta ve günlük kontrollerini yaptırmaktadır. Kendi psikolojik danışmanı ve rehberlik servisi mevcuttur. Çocukların gelişimlerini ve kazanımlarını yakından takip ederek ailelere bilgilendirme yapmaktadırlar. Düzenli olarak rapor halinde sunulmaktadır. Özel Akademini Anaokulu'nun sahip olduğu kulüpler satranç, müzik ve bilişim kulübüdür. Okulun iç dizaynı çocukların eğlenerek öğrenmesini amaçlayan materyalleri gerekli güvenlik önemlerini alarak tasarlanmıştır. Okul içerisinde özel gün ve haftalarda, anma günlerinde uygun etkinlikler düzenlenmektedir. Görsel ve el sanatları dersleriyle çocukların sosyal ve sanatsal gelişimi desteklenmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

Yorumlar (4)

 • BS

  Öğretmenler sosyal etkinliklerde çocukları çok destekliyor. Bahçeleri dar

 • MA

  Oğlumuzun 2 yılını geçirdiği harika anaokulumuz. Neredeyse ona bizim ekstra bir çaba ile öğreteceğimiz hiçbir şey kalmamıştı. Geniş oyun alanı ile de onların enerjilerini atmaları ve doyasıya oyun oynamalarını mümkün kılıyorlar.

 • BO

  Okulun el işi derslerine ve bireysel yeteneklere olan ilgi ve alakası çok güzel. bizim kızımızın resim konusunda çok iyi olduğunu fark etmiştik zaten ama onu özel bir derse götürecek çok vaktimiz yoktu. Akademini'ye başladıktan sonra farkettik ki aslında zaten böyle bir ihtiyaç yok. Öğretmenleri onun bu yeteneğini geliştirmesi için fazlasıyla ilgi gösteriyor.

 • Veli

  Öğretmen kadrosu sağlam, eğitimi başarılı ve samimi ortamı olan çocuğunuzu bıraktınğınız andan itibaren içinizi rahat ettiren bir okul öncesi kurumu

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Akademini Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mahallesi, Sait Cordan Sokak, No:20/1, Ataşehir/istanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum