fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Akıl Küpü Anaokulu

Özel Akıl Küpü Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Akıl Küpü Anaokulu Hakkında

Özel Akıl Küpü Anaokulu İstanbul Esenyurt bölgesinde hizmet vermektedir. 15’er kişilik sınıf mevcuduna sahiptir. Hizmet verdiği çocuklar 2 ve 6 yaş aralığındadır. Bu çocukları yaş gruplarına göre sınıflandırarak eğitim sisteminde algıyı ve çocuk başına düşen öğretmen ilgisini arttırmıştır.
Okul saatleri haftanın beş günü 07:30 ve 19:30 arasında olup çalışan anne ve babaları desteklemektedir.
Özel Akıl Küpü Anaokulu'nun kendine ait psikolojik danışmanı ve rehberlik servisi sayesinde çocuklarınızın okul içerisinde gelişimleri ve kazanımları takip edilmektedir. Çocukların potansiyelleri ve ilgi alanları ortaya çıkarılarak bu yönde ilerlemelerine olanak tanınmaktadır. Yapılan araştırma ve gözlemler sonucu elde edilen bilgiler velilerle paylaşılmaktadır. Velilere belirli zaman aralıklarına rapor olarak sunulan bu veriler, çocuk takibini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Özel Akıl Küpü Anaokulu, çim halı zeminli bir oyun bahçesine sahiptir. Bu oyun bahçesi içinde top havuzu, salıncak, kaydırak gibi çeşitlik oyuncaklara sahiptir. Ayrıca uygun havalarda bahçe içinde etkinlik ve ders yapmakta mümkündür. Etkinlik ve çalışmalar sonucu gelişme çağında dinlenmeye de ihtiyaç duyan çocuklarımız için anaokulu uyku odaları tasarlamıştır. Bu uyku odalarının temizliği günlük olarak yapılmaktadır. Ayrıca fiziksel imkanlarına dahil olarak yemekhane, açık ve kapalı oyun alanlarına da sahiptir. Esenyurt, Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Özel Akıl Küpü Anaokulu 'nun içerisinde kendi güvenlik sistemi bulunmaktadır. Okulun iç dizaynı olası kazaları önlemek adına ve eğitim sistemini de destekler yapıda dizayn edilmiştir. Okulun sportif alanda etkinleri içerisinde jimnastik ve beden dersleri bulunmaktadır.

Sanatsal anlamda gelişimi destekleyecek özelliğe sahip tiyatro ve drama dersleri de Esenyurt'ta bulunan özel anaokulunda verilmektedir. Özel Akıl Küpü Anaokulu'nun akademik kadrosu kendi branşlarında uzman öğretmenlerden oluşmaktadır. Okulun kulüpleri arasında müzik ve gezi kulübü bulunmaktadır. Gezi kulübün düzenlediği geziler çocukların eğitimlerini desteklemeye yönelik ve yaşayarak öğrenmeyi amaçlayan sinema, tiyatro, müze, doğa, çocuk gösterileri gezileri şeklindedir. Özel günlerde ve haftalarda konuya uygun olarak düzenlenen aktivite ve etkinliklere yer vermektedir. Esenyurt'ta Özel Akıl Küpü Anaokulu içerisinde doğum günü gibi günlerde de uygulamaları mevcuttur. Bu etkinlikler arasında palyaçolar, kukla gösterileri ve grup oyunları bulunmaktadır.

Yabancı dil eğitimi okul öncesi eğitim veren anaokulunda branş dersleri arasındadır. Bilgi çağında öğrenci yetiştirmek için evrensel bir dil olan İngilizce tercih edilmiştir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

- Masal Terapisi Eğitimi

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

Yorumlar (5)

 • JD

  Çevremde çocuğunu bu okula gönderenler vardı o kadar övdüler ki gidip gördüm okulu gerçekten de fiziksel imkanlarıyla öğretmen profiliyle bir anaokulu böyle olur demiştim. Çocuğumu gönderiyorum şimdi çok mutlu bir sürü şey öğrendi ve öğrenmeye devam ediyor.

 • ED

  Sinema, müze, tiyatro ve pek çok yeri gezdiriyor çocuklara çevreyi tanıtıyor ve kültürel birikim elde etmelerini sağlıyorlar. Eğitimin sadece branş dersleri ile sınırlı kalmamış olması çok güzel.

 • ŞK

  Konumu bakımından güvenli bir okul olmasına rağmen okulda güvenliğe çok dikkat ediyorlar sınıflarda da gereken önlemler alınmış çocukların kaza yaşayabileceği materyaller yok

 • ŞG

  İyi bir okul olmasına rağmen pek tanınmamış bir okul, eğitimi oldukça iyi verilen hizmetler de öyle. yemekler sağlıklı ve çeşit çok güvenliğe önem veriyorlar gezilerde öğretmenleri hiç yalnız bırakmıyor çocukları ben de içim rahat bir şekilde izin veriyorum katılmasına gezilere çocuğumun

 • MA

  Çocukların sosyalleşmesi için bir çok etkinlik yapıyorlar. Kukla gösterileri yapılıyor bazen çocuğum okulunu çok seviyor her gün hevesle gidiyor okula umarım bütün eğitim hayatı boyunca böyle olur.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Akıl Küpü Anaokulu İletişim Bilgileri

Cumhuriyet, 1982. Sk. My Family Sitesi A Blok No:6, Esenyurt/istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum