fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Alfa Anaokulu

Özel Alfa Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 07:30/12:30
Öğlenci: 12:30/19:00

Özel Alfa Anaokulu Hakkında

Özel Alfa Anaokulu ismi 'ALFA' kelimesinin takım lideri, grubunun en iyisi anlamına gelen kelimesinden ilham alınmıştır.Lider karakterli, özgüvenli, sosyal bireyler yetiştirmek amaçlıdır. İstanbul Küçükçekmece 'de 3-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veren Özel Alfa Anaokulu çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçte ihtiyaç duyacakları tüm imkanları okul içerisinde sağlamaktadır. Okulda çocukların fiziksel gelişimlerini sağlamaya yönelik dengeli, sağlıklı beslenmeleri sağlanmakta , büyük ve küçük kas gelişimleri için gerekli oyun ve hareket ortamları yaratılmaktadır. Zihinsel gelişimlerini sağlamaya yönelik ise bol bol konuşmalı , soruları yanıtlanmalı , mümkün olduğu kadar çok ve çeşitli uyaranlar alabileceği ortamlar sağlanmakta , karşılaştığı problemleri kendi başına çözebilmesi için desteklenmekte ve bol bol oyun ortamları hazırlanmaktadır. Ayrıca Özel Alfa Anaokulu'nda çocukların duygusal ve sosyal gelişimlerini desteklemeye yönelik ise çocukların başka çocuklar ile oynayabileceği ortamlar sağlanmakta ve duygularını ifade etmesi teşvik edilmektedir. Tam gün eğitim verilen okulda gün içerisinde çocuklarla birlikte bale, sinema, sanat, spor, yabancı dil, müzik, dans, modern dans, tiyatro, ebru, zeka oyunları, atletizm ve jimnastik aktiviteleri yapılmaktadır. Kurumda hafta içi her gün saat 07:30 de açılır ve akşam 19:00 ‘ da kapanır.Okul resmi tatiller ve Cumartesi Pazar dışında yılın 12 ayı hizmet verir.Sınıflar yaş gruplarına göre ayrılmakta ve yaş özelliklerine göre eğitim ve öğretim verilmektedir. Sınıflarda Sınıf öğretmeni ve her sınıf öğretmenine destek Yardımcı öğretmen bulunmaktadır. Sınıf öğretmenleri tecrübeli alanında uzman üniversite mezunu öğretmenlerdir. Yardımcı öğretmenlerimiz ise üniversite mezunu alanında uzman kişilerdir. Okulda gün içerisinde çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek servis edilmektedir. Yemekler okulun yemekhanesinde hijyen kurallarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Özel Alfa Anaokulu'nda yaz okulu eğitim programı da bulunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Gems ve High Scope

- SCAMPER Tekniği

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Ayda 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Psikolojik Danışma

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Diğer

Yorumlar (16)

 • Şa

  Bir okulda ne ararsanız hepsi mevcut. Sevgi saygı, Güler yüz, ilgi alaka , vicdan we merhamet. Hepsi Alfa ailesinde mevcut. Aile diyorum çünkü çocuklarımıza we bize aile gibi sevgi saygı ile yaklaşıyorlar. Başta herkoşulda her soruda yanımızda olan duygu hanıma emekleri sabrı için çok teşekkür ediyorum. Musta hoca we duygu hanım gibi işini sevgi ile yapan bir ekiptir. Aklınızda warsa bir soru endişe hepsinin gidercilceğine eminim. We tabiki çok değerli öğretmenlerimiz başta canımız beyzanur öğretmenimiz , diğer öğretmenlerimiz , tatlı dilli Güler yüzlü şefkatli cici annelerimiz, hepsi bizim için birbirinden değerli insanlar. Biz canımızı emanet ettik, gönlümüz rahat aldığımız eğitimdende memnunuz, gördüğümüz ilgidende çok memnunuz. İyiki warsın Alfa ailesi :)

 • AM

  Bizim en çok hoşumuza giden şey okulun sahibinin hemşire olmasıydı. Anaokullarında her zaman bir sağlıkçı olması gerektiğini düşünenlerdenim ancak hiç birinde bu imkan yok maalesef.

 • RA

  Çok ilgili ve güvenilir bir okul. Gözümüz kapalı emanet ediyoruz. Çok memnunuz. Sizlerde tercih edebilirsiniz

 • AK

  Canımızın parçasını güvenle emanet ettiğimiz eğlenerek hayatı öğrendiği muhteşem bahçesiyle oğlumun kendisini evinde gibi hissettiği ikinci evimiz. tüm ekibin üstün sabır ve özverili çalışmaları en büyük şansımız.iyi ki varsınız iyi ki yollarımız kesişmiş.

 • GE

  Özel Alfa Anaokulu akademik, sosyal, kültür-sanat ve sportif alanlarda ciddi başarıları var. Ama en önemlisi bu başarılara zemin hazırlayan bir sistemin ve kadronun olması. Oğlum Ener Ertaç ve Kızım Emira Ertaç ı bu yüzden Alfa Anaokuluna gönderiyorum. Zaman ilerledikçe yeteneklerinin geliştiğini ve kendilerini daha iyi ifade ettiklerini görmek bizi oldukça mutlu ediyor.

 • TS

  Çocuk sevgisi ile eğitimi esas almış çok kıymetli yöneticileri,öğretmenleri ve personelleri ile bir numaralı okulumuz.Oglumun 3 senedir severek eglenerek ve öğrenerek devam ettiği kurum.Güvenimin sonsuz olduğu ve bir kere gözümün arkada kalmadığı evimden sonraki güvenli alanım.Iyi ki yollarımız kesişmiş.Bizim ailemizin büyük şansı oldu Alfa Anaokulu.Diğer kurumlara örnek olmasını dilerim.Tüm velilere tavsiye ederim.

 • ha

  Çocuğumu güvenle gönderdiğim ve bakımından eğitiminden şüphe duymadığım bir okuldur. oğlumda oldukça memnun mutlu gidiyoruz ve her şeyi ile memnunuz.olumsuz bir yanı yok oğlumun 2. evi rahat etmese mutlu olmasa zaten göndermem memnunuz.kurum sahibinden ve çalışanlarından memnunuzu hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.ve benim oğlum oldukça zor bir çocuk :) istemediği birşeyi kimse yaptıramaz eğer mutlu değilse kimse onu oraya gönderemez :).mutluyuz memnunuz okulumuzu seviyoruz.keşke bu kadro ilk okulda da yanında olsa ne çok isterim :)

 • sA

  merhabalar ALFA ANAOKULU ile aralık 2019 da tanıştık çokçok sıkıntılı bir süreçte bana çok dosthane olarak yardım ettiler yönetime ve ekibe çok teşekkür ederim .okulla ilgili uygulama özellikle harika :))) bir müddet okula ara verdik fakat yeniden geri dönüş yapmak istediğimizde kızım okulunu çok sevdiği için direk hocasını ve okulunu söyledi ... öğretmenimiz , cici annelerimiz ve Duygu hocamızı çok seviyoruz güler yüzünüz hiç eksik olmasın

 • SG

  Öncelikle şunu söylemeliyim ki okuldaki çalışanların hepsi öğretmenlerinden müdürüne temizlikçisinden sınıf öğretmeni ne kadar hepsi çok güler yüzlü ve samimi . her öğrenciye tek tek ilgi gösteren sıcak, sevimli öğretmenlerle dolu bir okul. Ve en önemlisi hijyene temizliğe çok dikkat ediyor. Bu en önemli ayrıntıydı aradığım kriterler arasında. çocuğum okula başladığından beri daha aktif ve sosyal bir çocuk oldu her yönden olumlu sonuçlar aldım ve memnun kaldım

 • Yk

  Okuldaki öğretmenler öğrencilere karşı çok anlayışlı, sabırlı ve sevgi dolu. Çocuklar gün içinde bir çok aktivite yaparak verimli vakit geçiriyorlar.

 • AB

  çocuğum ve yeğenim gidiyor, biz gayet memnunuz. Sahipleri çok ilgili ve samimiler. Personel güleryüzlü. Güvenilir ve çözüm üretebilen insanlar.Sınıflar biraz daha büyük olabilir. Bahçe etkinlikleri arttırılabilir.

 • AK

  Güvenli, samimi ve kaliteli eğitim veren bir ortamda okul deneyimi yasamasından çok memnunuz.OKULA alışma sürecınde gösterilen ilgi, kişisel ve sosyal gelşiminde katkıda bulunan emegi geçen herkese başta öğretmenlerimiz olmak üzere DUYGU HANIM VE MUSTAFA BEYE TÜM EKİBE TEŞEKKÜRLER.

 • ne

  Genel olarak çok memnunum öğretmenler,sınıf anneleri, okul sahipleri çocuğu okula her sabah bırakırken güler yüz görmek ve en önemlisi aklınız çocuğunuzda kalmadan rahatlıkla birakabilirsiniz

 • TS

  GÜVENİLİR DÜRÜST AİLE ORTAMI İÇİNDE ÇOCUK YETİŞTİRİYORLAR - ALANINDA UZMAN EKİP-GÜLER YÜZLÜ VE ANLAYISLILAR. OKUL TEMİZ VE HİJYEN KOŞULLARINA ÖNEM VERİLİYOR.SÜREKLİ DAHA İYİSİ OLMASI ADINA ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR. İYİ Kİ ALFA ANAOKULU :)İkinci bir yabancı dil olmalı (Almaca yada Fransızca) Dua Öğretme Din dersi olmalı (Haftada 1 Gün) Masal saati olmalı masal terapisti eşlinde (Haftada 1 Gün) Spor alanı bulunmalı kapalı alan olarak kış mevsiminde (çocuk spor aletleri olmalı ) Okul bahçesinde bir basketbol potası olmalı yaz aylarında mini turnuvalar düzenlemek için. Aile katılım çoğaltılmalı mesela kermes vb .aktiviteler aileler ile birlikte pazar gezmeleri ,kahvaltı yada piknik uygulamaları yapılmalı.(mevsim şartlarına göre açık yada kapalı hava)

 • ak

  yaklaşık 4 aydır kızım Arya büyük bir keyifle Alfa Anaokulu kreşine devam etmekte. birçok kreşle görüşüp kendimi aileden hissettiğim tek yer oldu,kızıma müşteri gözüyle değil insan gözüyle bakıp eğiten,sahiplenen ,sahipleri,öğretmenleri ve çalışanlarına sonsuz teşekkür ederim.eğitimleri ile ilgili yoruma gerek bile duymuyorum çünkü vaad ettikleri ve yazdıkları herşey uygulanıyor,birebir evde kızımda gözlemliyorum neler öğrendiğini.yemek takıntılı eşim bile çok memnun çünkü abur cubur yok kreşimizde.evladım mutlu bizde mutluyuz, çocukların mutlu/huzurlu olmadığı yer zaten kreş /anaokulu olmaz değil mi;)

 • Sk

  Çocuğunuzu gözünüz arkada kalmadan teslim edebılecegınız sevecen cok Tatlı ilgili öğretmenleri olan bir Anaokulu.iyiki vermişim Okulumuzun sahıbi DUYGU hanım ve Mustafa beye ilgi ve alakalarından dolayı çok çok teşekkür ederiz...

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Alfa Anaokulu İletişim Bilgileri

Yeni Mahalle 5. Engin Sokak. No:21 Küçükçekmece/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum