fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Alsancak Montessori Anaokulu

Özel Alsancak Montessori Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:15/19:30

Özel Alsancak Montessori Anaokulu Hakkında

İstanbul Bağcılar'da bulunan Özel Alsancak Montessori Anaokulu 2-6 arası yaş gruplarına hizmet vermektedir. Okulun temel amacı özgüven sahibi , gelişimlere ayak uydurabilen bireyler yetiştirmektir.
Okul geniş , kullanışlı bir binaya ve çocukların güvenli bir şekilde zaman geçirebileceği bir bahçeye sahiptir. Okul çocukların gelişimi için birçok eğitim vermektedir.

Özel Alsancak Anaokulu küçük yaşta öğrenilen yabancı dilin kalıcı olduğuna inanarak çocuklara İngilizce eğitimi vermektedir , oyun ve etkinliklerle desteklenen eğitim çocuklara yabancı dil için bir temel oluşturmaktır. Okulda sınıflar yaş gruplarına göre ayrılmıştır.

Bu sınıfların haricinde 3 yaşını doldurmuş çocukları alan bir Montessori sınıfı bulunmaktadır.
Montessori Eğitiminin temel taşlarından birisi hazırlanmış çevredir. Çocuklar hazırlanmış çevredeki Montessori materyallerinden, bireysel ilgi ve eğilimine göre bağımsız olarak seçim yaparlar.
Montessori sınıfımızda çocuklar, istedikleri materyalle, istedikleri zaman, istedikleri yerde calışırlar. Çocuklara istedikleri kadar tekrar etme imkanı sunulur. Materyallerdeki hata kontrolü çocuğun kendi hatasını bulmasıyla gerçekleşir. Başka birinden uyarıya, onaya ve düzeltmeye gerek kalmaz. Kendi kendisini düzeltmesine olanak sağlar. Böylece yetişkinden bağımsızlaşmak doğal olarak gerçekleşir.

Erken öğrenen yeni bir çalışmaya geçebilecektir, çünkü öğrenmede herkesin farklı bir ritmi vardır. Okulda çocukların fiziksel gelişimlerini desteklemek için Jimnastik ve Beden eğitimi dersleri verilmektedir. Bu dersler çocukların fiziksel gelişimlerine temel oluşturmakta ve çocukların kuvveti , esnek bir bedene sahip olması sağlanmaktadır.

Çocukların ilkokula hazır gidebilmesi için öncelikle el-göz koordinasyonlarını sağlayabilmeleri gerekmektedir. Bu yüzden bu eğitim okulda verilmektedir bunlara ek olarak yapılan çizgi çalışmaları gibi etkinliklerde çocukların el motor kaslarının gelişimini sağlayarak ilkokula hazır olarak gitmesini sağlamaktadır.

Özel Alsancak Montessori Anaokulu çocukların erken yaşta baskın olan merak duygusunu ortaya çıkarabilmesi için yapılan fen- doğa ve bilim etkinlikleri ile çocukların merak ettikleri konularda deneyler yaparak öğrenmesi , gözlem yaparak , araştırarak öğrenmesi sağlanmaktadır. Gezi kulübü de bunu desteklemektedir çeşitli yapılan geziler ile çocukların bilgiyi yerinde öğrenmeleri sağlanmaktadır. Gezi kapsamında gidilen tiyatro , sinema etkinlikleri de çocukların eğlenceli zaman geçirmesini sağlamaktadır. Satranç eğitimi ile çocukların birçok alternatifi düşünebilmesi , çözüm üretmesi gibi özellikleri kazanması sağlanmaktadır.

Özel Alsancak Montessori Anaokulu'nda çocuklara değerler eğitimi dersi de verilmektedir.

Değerler Eğitimi dersinde Sorumluluk, Saygı ,Sevgi, Yardımlaşma Paylaşma, Adalet, Merhamet, Dürüstlük, Hoşgörü, Dostluk – Arkadaşlık gibi konular işlenmektedir. Kurum çocukların doğa ile iç içe olması için çeşitli ekolojik etkinlikler yapmaktadır bu etkinlik çocukların doğayı yakından tanıyabilmesini ve el becerilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Okul çocukların gelişim döneminde aileleri ile zaman geçirmesinin oldukça önemli olduğunu düşünmektedir , bu yüzden aile katılımlı etkinlikler düzenlemektedir. Özel Alsancak Montessori Anaokulu 'na her Çarşamba gelen pedagog çocukların gelişimini takip etmekte , çeşitli testler yapmakta ve ailelere gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır. Eğitim programımızın içerisinde Robotik kodlama dersi bulunmaktadır.Robotik kodlama dersinde her cocuğa özel setlerle eğitim verilmekte ve çocuğun el göz kordinasyonu, muhakeme yönemi ve problem çözebilme yetisini geliştirmekte yardımcı olmaktadır. Robotik kodlama dersinde çocuğumuz 1.dönem parçaları birleştirerek robot icat ederek robotik kısmı eğitimini almış bulunuyor .2.Dönem ise kodmala kısmına geçiyor . Diğer branş dersi olarak bale eğitimi ve Milli sporumuz olan Okçuluk eğitimleride bulunmaktadır. Okulda güvenlik 24 saat devam eden kamera sistemi ile sağlanmaktadır. Yazın da çocuklarının eğitimine devam etmesini isteyen aileler için okulun yaz okulu alternatifi de bulunmaktadır.

Yaz okulunda; Dönem içinde ki derslere ek Yüzme, Jimnastik , Okçuluk ve Değerler eğitimi dersi , Kuran-ı Kerim dersleri verilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- SCAMPER Tekniği

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

Yorumlar (8)

 • BS

  Taşınacağımız için Oğlum Okuldan Ayrılmak zorunda kalıyor En çok da bizi üzen okuldan ve Sude öğretmenimiz den ayrılacak olmamız

 • Kd

  Okulumuzdan müdürümüz,öğretmenlerimizden çok memnunuz herkes çok ilgili özel alsancak okulunu çok seviyoruz kızım okula çok severek gidiyor

 • Nk

  Cok mutluyuz sizinle tanışmak ve eğitim ve öğretmenlerin icin tskler egtim ve dersler cok güzel ve cok memnunuzHic bir uyumsuzluk yok cok tskler tercih ettiğimiz her egtim var cok tskler

 • D

  Bağcılar'da ki en iyi anaokulu boşuna başka okul aramayın Montessori eğitimini tam anlamıyla alıyorsunuz ayrıca bütün çalışanlar en üstten en alt kademeye kadar çok iyi insanlar egosuz eğitim odaklı

 • KK

  Gözünüz kapalı çocuğu emanet edebilecek bir kurum. Gerek yöneticiden mutfak personeline kadar anne şevkati ile yaklaşan bir kurum. İki yıldır çocuğunu alsancak montessori anaokuluna gönderiyorum çok ama çok memnunum.

 • KK

  Gözünüz kapalı çocuğu emanet edebilecek bir kurum. Gerek yöneticiden mutfak personeline kadar anne şevkati ile yaklaşan bir kurum. İki yıldır çocuğunu alsancak montessori anaokuluna gönderiyorum çok ama çok memnunum.

 • Kızım 2 yıldır Alsancak Montessori Anaokuluna gidiyor bu sene 3 yılımız olacak öğretmenlerimizden müdürümüzden çok ama çok memnunuz her konuda bize destek oluyorlar aile ortamının sıcaklıgını hissettirdikleri için gerçekten çok teşekkür ederiz.Eğitimde ki kaliteyi biliyorlar ve uyguluyorlar montessori eğitimin farkındalıgını kızımda görebiliyorum.

 • Okulumuzdan çok memnunuz müdürümüz öğretmenlerimiz hepsi tek tek çok iyi ilgili güler yüzlü ve güvenilir insanlar işlerini gerçekten severek yapıyorlar iyi ki onları tanışımız çok teşekkür ederiz..

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Alsancak Montessori Anaokulu İletişim Bilgileri

Demirkapı Mah. Bağcılar Asfaltı Cad.1599.sok. No:2 Bağcılar/istanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum