fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu

Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:00

Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu ; Okulumuz 2013-2014 eğitim öğretim yılında açılmış olup deneyimli yönetim ve eğitim-öğretim kadromuz ile öğrencilerimizin istek ve yeti yeteneklerini geliştirme ve Türk Milli Eğitiminin eğitim-öğretim müfredat programını takip edebilecekleri öğrenci düzeyine uygun etkinlik ve sosyal aktivite şarkı, oyun temelli eğitim-öğretimin ilke ve yöntemleri doğrultusunda önce iyi ve çağdaş bir insan olabilme, çağımızın gereksinimlerine ve donanımına sahip kendine güvenen, yenileyebilen, kendini her ortamda ifade edebilen, çağın gereksinimlerine göre geliştirebilen Türk Milli Eğitiminin İlke ve Amaçları doğrultusunda Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmektir.

Bu bağlamda, her bir öğrencinin okula karşı olumlu bir tutum geliştirmelerini sağlamak, zengin ve etkili öğrenme ortamlarını oluşturmak eğitim-öğretim programımız uluslararası ve deneyimli öğretmenlerimizle tam gün ve İngilizce, Türkçe olarak sürdürmekteyiz. Önceliğimiz bütün öğrencilerimizin mutlu hayata bağlı okulu, evi, arkadaşları ile olumlu ilişkiler kurabilen paylaşabilen, birlikte çalışabilen ve bilişsel, fiziksel ve zihinsel gelişimlerinde zengin içerikli ve beceri temelli programlar uygulanmaktadır.
Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu'nda okul öncesi (anasınıfı) 5 -6 yaş grubu öğrencilerimizi ilkokula hazırlık programı kapsamında eğitim-öğretim vermektedir. Bunu yaparken öğrencilerimizi yıldırmadan, kas gelişimlerini sağlayarak şarkı, oyun ve rontların yanı sıra ; tasarlama, çizme, kesme, boyama, yapıştırma vb. çalışmaları yaparak okula bağlılıklarını arttırıcı çalışmalar ile temel ihtiyaçlarını karşılayabilme, seviyesine uygun doğal sayıları sayma, karşılaştırma yapabilme, insani ilişkilerini geliştirme birlikte oynayabilme, çalışabilme çalışmaları ile dersliklerde ve salonlarda düzenlediğimiz etkinlik köşeleri ile fen, matematik yeti ve yeteneklerini yaş ve düzeylerine uygun olarak ilkokul eğitim öğretimine proaktif olarak hazırlamaktayız.

Ayrıca, okul öncesi (anasınıfında) öğrencilerimizin Türkçeyi etkin ve doğru olarak kullanma, sözcük dağarcıklarını geliştirme, sanatsal beceri ve yeti yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek (müzik ve resim vb.) düzeylerine uygun deney ve gözlemler yapmalarını sağlamak drama etkinlikleriyle öğrencilerimizin yaratıcılık yeti ve yeteneklerinin gelişmesini sağlamanın yanı sıra yüzme, bale, dans eğitimleri de verilmektedir.
Bunları yaparken rehber öğretmenlerimiz tarafından gerekli rehberlik de yapılmakta, herhangi bir olumsuz durumun tespiti halinde önce çocuğun ebeveynlerine (anne ve babasına) akabinde de uzmanına yönlendirmekteyiz.

Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu'nda okul öncesi öğrencilerimize psikomotor alan, sosyal ve duygusal alanlarında kendi isteği ile işe başlama, başladığı işi bitirme, grupta sorumluluk alma, gerekli durumlarda nezaket sözcüklerini söyleyebilme ile bilişsel alan ile dil alanında yaşı ve seviyesine uygun öz bakım becerilerini kazanabilme ve kazandığı becerileri günlük yaşantısına uygulama, beklenen davranış ve alışkanlıkları sürekli alışkanlık haline getirerek hayatına uygulamasını ve bütün bunları yaparken çevreyi kirletmemeyi ve korumasını öğretmekteyiz.

Okulöncesi (anasınıfı) öğrencilerimize sabah kahvaltısı, öğle yemeği ile ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün olarak sağlıklı beslenmeleri sağlanmaktadır. Okulda hazırlanan taze yemekler günübirlik öğrencilerimize sunulmakta, öğrencilerimizin sağlıklı günlük besin ihtiyaçlarına göre özenle ve titizlikle üretilip sunulmaktadır.
Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu'nda okul öncesi (anasınıfında) dil öğretiminin en hızlı olduğu ‘çocuk çocuktan öğrenir’ ilkesi ile erken çocukluk döneminde ana dili Türkçe’nin yanı sıra başka dillerin farkına varmasını ve bu dile olumlu bir bakış ve dil yatkınlığı ile sağlam bir temel oluşturmasını günlük hayatında İngilizceyi ikinci bir dil olarak etkin bir şekilde iletişim dili olarak kullanmaları için güçlü bir şekilde düzeylerine uygun olarak İngilizce dil eğitimi vermekteyiz.

Böylece öğrencilerimizin tüm günü İngilizce öğretmeni ile geçirerek dile maruz bırakıldığı çift dilli eğitim sistemimiz Layered Co-Teaching English Eğitim Programı, oyun, aktivite doğa ve fen matematik beceri temelli yoğun içeriklerle zenginleştirilmiştir. Bu yöntemle öğrenci yabancı dile daha çok maruz bırakılarak o dilin tüm özelliklerini günlük yaşantısı ile içselleştirip gelişim sağlamaktadır.
Tüm öğrencilerimiz bir parmak izi kadar birbirinden farklı olduğu ilkesinden yola çıkarak özgün çalışmalar ve titizlikle yürütülen öğrenci takip sistemiyle anasınıfından başlayan İngilizce eğitim programımız Özel Beylikdüzü Amerikan Kültür Kolejinde zenginleşen içeriklerle devam eder.

‘Bir babanın çocuklarına verebileceği en büyük hediye annelerini sevmektir’

Okulöncesi dönem çocuğunun gereksinimleri;
-Sevgi ve ilgi,
-Sağlıklı bakım ve beslenme,
-Güven, -Hareket ve oyun,
-Kendi kendini tanıma-özgürlük ve yetişkin desteğidir.

Çocukla sağlıklı iletişim kurun: ENGELSİZ!
Düşüncelerinize dikkat edin, onlar sözleriniz olacak,
Sözlerinize dikkat edin onlar davranışlarınız olacak,
Davranışlarınıza dikkat edin onlar alışkanlıklarınız olacak,
Alışkanlıklarınıza dikkat edin, onlar karakteriniz olacak,
Karakterinize dikkat edin onlar kaderiniz olacaktır !

Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Tam Zamanlı İngilizce Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Native Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Müzik Aletleri

Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  20
 • Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 16:00 şeklindedir.
 • Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu yaş aralığı nedir?
  4-6
 • Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu Yorumları (9)

 • Dk

  Anasınıfında çift dilli program harika tavsiye ederim♥️ başarılı işler ortaya çıkıyor

 • Gb

  Herkes çok ilgili özellikle öğretmenler çok ilgili ve güleryüzlü. Yönetimden de belli oluyor. Emek veren herkese teşekkürlerHer şeyiyle memnunuz.

 • GT

  Kızım Anaokulun da öğretmenlerimizden ve okulumuzdan çok memnunuz. Okulda ki herkes güler yüzlü, gönül rahatlığıyla bırakıp çıkıyoruz. Öğretmenlerimizi de çok seviyoruz Gayet memnununuz.

 • Dk

  Yeğenim bu okulda anasıfında ingilizcede çok yol aldık çok mutlu oldum oluyormuş demek ki ,

 • Dk

  Anaokulunda yeğenim var , ilk kez okula başladı çok heyecanlıydık ancak öğretmenimiz ve ekip çok destek oldu kesinlikle başka bir anaokulu düşünmeyin , iki yabancı dil bu kademeden itibaren iki öğretmen ile fark yaratıyor

 • Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Teşekkür eder iyi günler dileriz.

 • EB

  Kurumunuza yeni kayıt yaptırmış bir Veli olarak öncelikle sizlere teşekkür etmek isterim. Taktir edersiniz ki anne baba olarak evlatlarımızın geleceği ve eğitimleriyle ilgili endişelerimiz büyük doğru yeri bulabilmek için çıktığımız bu yolda Kurumunuza adım attığımız andan itibaren göstermiş olduğunuz nezaket Güleryüz ve anlayışınız gerçekten ekip olarak mükemmeldi.

 • Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Teşekkür eder iyi günler dileriz.

 • AK

  KIZIM ANAOKULUNDA OKUYOR ÇOK MEMNUN KALDIK BİR KREŞ GİBİ DEĞİLDE DAHA ÇOK İNG VE AKADEMİK OLARAK ÇOCUĞU YORMADAN ÜZMEDEN VE ÇOK SEVDİREREK GÜVENLE EMANET ETTİĞİMİZ BİR OKUL HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER.KAYIT ESNASINDA SÖYLEDİKLERİ HERŞEYİN ÇOK ÇOK FAZLASINI SUNDULAR TŞK EDERİZ.BİR EĞİTİMCİ OLARAK UZUN ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA TERCİH ETTİK.

 • Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Teşekkür eder iyi günler dileriz.

 • Şİ

  Okula yeni kayit yaptirdik. Yaklasim ve okulun fiziki sartlari gayet uygun. Egitim konusu edindigimiz referans bilgiler isiginda gayet iyi olacagini bekliyoruz. Ana ve ilk okul kisminda cift dil egitimi cok onemsiyoruz. Ozetle beklentilerimizi karsilayacak bir okul olarak goruyoruz.Kampusu , egitim vadisi diye tabir edilen yerde konumlanmasi karsi, yol ve arac park kismi kotu. Okulun girisinde lambalarin olmasi ve arac park yeri olmamasi büyük sikinti.

 • Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Teşekkür eder iyi günler dileriz.

 • Yk

  Butik olması ilgi alaka İngilizce eğitimi devamında ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vermesi alışılmışlık dışında çift dilli eğitim veren başarılı bir kurum

 • Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Teşekkür eder iyi günler dileriz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Amerikan Kültür Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Kavaklı Mah. Deniz Aktaş Cad. N:30 Beylikdüzü-Istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum