fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Amerikan Kültür Kolejleri

Amerikan Kültür Kolejleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere kolayca ulaşın. Okul fiyatlarını, bursluluk sınav tarihlerini ve daha fazlasına vakit kaybetmeden ulaşın.

Amerikan Kültür Kolejleri'nde Eğitim

Amerikan Kültür Kolejleri, uzun yıllardır verdiği eğitimle adından söz ettirmiş olan bir kurumdur. Kurum, öğrencilerine en az bir yabancı dilde anadil seviyesinde yetkinlik kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle kurumda bilingual, yani çift dilli eğitim hizmeti verilmektedir. Yabancı dil eğitimini günlük hayatın akışında vererek öğrencilerin akademik dil eğitiminin yanında sosyal bir dil yetkinliğine sahip olması amaçlanmaktadır.


Türkiye’nin çeşitli illerinde temsilcilikler şeklinde hizmet veren Amerikan Kültür Kolejleri, anaokulu kademesinden itibaren İngilizce çalışmalarını yoğun bir biçimde vermektedir. Anaokulu ve ilkokul kademelerinde her bir sınıfta iki adet öğretmen eğitim vermektedir. Bu öğretmenlerden bir tanesi İngilizce eğitimi vermekteyken, diğer eğitmen ise sınıf öğretmeni görevindedir. Böylelikle öğrenciler ezberden ve dayatmadan uzak bir dil eğitimi süreci deneyimlemektedirler.


Birer dünya vatandaşı yetiştirebilmek adına yola çıkan Amerikan Kültür Kolejleri, aynı zamanda kendi yaşadığı topluma değer katan bireyler de yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda öğrencilere birey olma bilinci ve toplum içerisinde yaşam kültürü de öğretilmektedir. Böylelikle öğrenciler ezberlemek yerine araştıran ve sorgulayan, çalışkan ve sorumluluk almaktan çekinmeyen bireyler olarak yetişmektedir.


Kurum, verdiği dil eğitimi ile ülkede az sayıda eğitim kurumunun verme yetkisinin bulunduğu Avrupa Dil Pasaportunu öğrencilerine verebilme yetkisine sahiptir. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı dahilinde gerçekleşen bu değerlendirme sistemi ile öğrencilerin yabancı dil becerileri değerlendirilmektedir. Böylelikle öğrencilerin uluslararası standartlara sahip bir belge ile dil yetkinlikleri kanıtlanmaktadır.


Amerikan Kültür Kolejleri, geleceğin yöneticilerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amacın verdiği teşvikle yola çıkan kurum, öğrencilerine donanımlı bir bilgisayar eğitimi vermektedir. Üst düzey standartlara sahip olan bu bilgisayar eğitimi, öğrencilere bireysel olarak tahsis edilen tablet bilgisayarlar ile gerçekleştirilmektedir. 1. sınıftan sonra tüm öğrencilere tablet bilgisayarlar verilmekte ve dersler bu şekilde işlenmektedir.


Erken yaşta bilgisayar eğitimi veren Amerikan Kültür Kolejleri, böylelikle öğrencilerin teknolojik bir duyarlılığa sahip olmasını amaçlamaktadır. Bilgisayarı ve teknolojiyi iyi kullanmayı öğrenen öğrenciler, kurumdaki web tasarım dersleri ile kendi internet sitelerini hazırlamayı öğrenmektedir. Tüm bu eğitimler sayesinde kurumdaki öğrenciler en az bir dilde kendisini başarıyla ifade eden, gelişen ve değişen teknolojiye hakim, uluslararası standartlarda yetkin bireyler olarak mezun olmaktadır.

Amerikan Kültür Koleji Anaokulu Tanıtım Filmi
Amerikan Kültür Koleji İlkokulu Tanıtım Filmi
Amerikan Kültür Koleji Ortaokulu Tanıtım Filmi
Amerikan Kültür Kolejleri İndirimleri
Amerikan Kültür Kolejleri Yorumları
Devamını Gör
Amerikan Kültür Kolejleri'nde Eğitim
Amerikan Kültür Koleji Anaokulu Tanıtım Filmi
Amerikan Kültür Koleji İlkokulu Tanıtım Filmi
Amerikan Kültür Koleji Ortaokulu Tanıtım Filmi
Amerikan Kültür Kolejleri Galeriler
Amerikan Kültür Kolejleri Yorumları

Amerikan Kültür Kolejleri Kampüsleri

Amerikan Kültür Kolejleri kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çankaya Amerikan Kültür Koleji Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 17 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Akademi Amerikan Kültür Koleji Anaokulu, öğrencilerin merak duygusunu ve hayal dünyalarını en üst düzeye çıkarmayı...
Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji Kampüsü
İstanbul / Beylikdüzü
comment-icon 32 Yorum announcement-icon 72 Duyuru
İstanbul Beylikdüzü'nde yer alan Özel Amerikan Kültür Koleji İlkokulu 08.30 ile 16.00 saatleri arasında eğitim öğretim...
Dragos Amerikan Kültür Koleji Kampüsü
İstanbul / Maltepe
comment-icon 8 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Eğitimde uzmanlaşmış kadrosu, akademik ve sosyal başarı odaklı çalışma sistemi ile Dragos Amerikan Kültür Koleji, öğrenc...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Amerikan Kültür Kolejleri için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum