fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Ana Kalbi Anaokulu

Özel Ana Kalbi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 09:30/13:00
Öğlenci: 13:00/16:30

Özel Ana Kalbi Anaokulu Hakkında

On beş kişilik sınıf mevcutları ile Özel Ana Kalbi Anaokulu psikolojik danışmanlık hizmeti dâhilinde eğitim veren bir okul öncesi eğitim kurumudur. Okula giriş saatleri sabah saat yedi otuz olup, okuldan çıkış saatleri akşam yedi otuzdur.
Tam gün boyunca eğitim veren okulun çocukların fiziki ihtiyaçlarını karşılamak adına uyku odası, yemekhanesi, oyun alanı ve bahçesi mevcut bulunmakla birlikte bahçe ve oyun alanlarına çocukların oyun ihtiyacını karşılayacak her türlü teçhizat bulundurulmaktadır. Okulda çocukların geliş ve gidişlerini kontrollü bir şekilde sağlayacak bir adet servis aracı bulunmaktadır.
Okulun yaz okulu hizmetleri de mevcuttur. Yabancı dil eğitimi İngilizce olan okulun, sportif aktivite olarak yüzme dersleri mevcuttur. Sanatsal aktivite olarak drama dersleri mevcut olup, okulun satranç ve gezi kulüpleri vardır. Okulda havaların güzel olduğu vakitlerde bahçedeki dev satranç tablosunda çocuklara satranç eğitimi verilmektedir. Okulun bahçesinde kullanılan oyun araç gereçlerinin bir kısmı sağlıklı plastikten bir kısmı ise ahşap ürünlerden elde edilmiştir. Okulda öğretmenler eşliğinde yapılan dans ve müzik derslerinde çocukların beden ve bacak koordinasyonunu geliştirmesi sağlanıyor. Okulda kullanılan faaliyet alanları ve sınıflar oldukça geniş ve ferah, ayrıca aydınlık alanlar. Sınıflarda yapılan boyama ve kesme yapıştırma dersleri ile çocukların küçük kas gelişimleri desteklenmektedir.
Okul İstanbul Ümraniye’ de bulunmaktadır. Okulun branş dersleri drama, satranç, İngilizce, Folklor, jimnastik olarak düzenlenmiş olup, yaz okulu etkinliklerinde at biniciliği, yüzme, bilimsel ve kültürel geziler, günlük faaliyetler, Türk dili çalışmaları, sanatsal aktiviteler ve fen ve doğa etkinlikleri mevcuttur.
Özel Ana Kalbi Anaokulu yönetimi temizlik kurallarına son derece büyük önem vermektedir. Çocuklara ara öğünler dışında üç öğün beslenme hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan öğünler uzman bir gıda mühendisi tarafına organik besinler seçilerek ve kalori değerleri hesaplanarak hazırlanmaktadır.
Okulun yeni başlattığı uygulamalardan biri olan veli bilgilendirme sistemi ile her ay velilere beslenme tablosu ve çocuklarının gelişimleri ile alakalı düzenli bilgiler verilmektedir. Okulda yapılan etkinlikler içerisinde günlük yaşam becerilerini geliştirici etkinliklere de yer verilmektedir.

Özel Ana Kalbi Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

- P4C Eğitim Sistemi

- SCAMPER Tekniği

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Metal

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

Özel Ana Kalbi Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Ana Kalbi Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Ana Kalbi Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:30 - 18:30 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 09:30 - 13:00 saatleri arası eğitim görmektedir. Öğlenci grup 13:00 - 16:30 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel Ana Kalbi Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Ana Kalbi Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Ana Kalbi Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Ana Kalbi Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Ana Kalbi Anaokulu Yorumları (17)

 • TT

  Oğlum 3 yıldır AnaKalbi'nde. Alternatif eğitim modelleri, yaklaşımları, ilgileri, çocukların fikirlerine kıymet vermeleri, sadece okula değil hayata dair temeller atmaları, öğretmenleri, yöneticisi her şeyiyle çok çok memnun olduğumuz ve her yıl kendini bir üst seviyeye taşıyan bir okul. Fiziki koşulları ve bahçesi gayet iyi, tertemiz, güvenilir. Gönül vererek yaptıkları kıymetli görevlerinde sabır ve başarılar diliyorum

 • CA

  2.5 yıldır devam ediyoruz.Adını yaşatan bir okul.İdare ve öğretmenler herhangi bir problem olduğunda hemen ilgilenirler ve hızlıca çözüm sağlarlar.Eğitim alınında da kızıma çok katkısı oldu.Ayrıca çocukların güzel vakit geçireceği çok güzel bir bahçesi ve oyun alanı var.

 • ÖT

  Eğitim kadrosunu çok beğeniyorum. Nisa hocamız liderliği çok kiymetli. Okul imkanları Atakent klasmanının üzerinde.

 • Zy

  Çok güvenilir bir yer. Alternatif eğitim metodları uygulayan, eğitime ve oyuna çok önem veren önerebileceğim bir yer. Kızım 3 yaş grubunu okuyor. Çok memnunuz.

 • Şo

  2. Senemiz okulumuzda eğitimi ayrı sevgileri ayrı güzel ne kadar teşekkür etsek az iyiki var anakalbi ailesi ve bizim öğretmenimiz

 • MG

  Ana kucağı gibi sıcak baba ocağı gibi güvenli daha ne olsun

 • Zc

  3 çoçuğumda bu okulda yetişdı çok memnunum ilgi alana ve özellıkle eğitimde 1numaraSürekli gelişen bır okul sureklı yenılık ve eğitım

 • HH

  Biz daha bu sene yeni başladık okula fakat çok met edilen çok önerilen bir okuldu, uzun yıllardır da hizmet verdiğini duyduğum an da kesin karar vermiş bulundum, öğretmenleri ve müdürü kesinlikle çok güler yüzlü insanlar, hepsinin başarılarının daim olmasını diliyorum..

 • NK

  Ümraniye atakentte çok fazla okul gezdik ama oğlum sadece bu okulda kendisini evinde gibi hissetti bizlerle ilgilenen başta Nisa hanıma Ayça hanıma ve öğretmenimiz rumeysa hanıma ve tüm ekiplerine çok teşekkür ederiz okul arayışında olan tüm velilere kesinlikle tavsiye ederim. İlgi ve alakaları samimi davranmaları özellikle oğlumla ve tüm çocuklarla iletişimleri çok güzel

 • DT

  Başarılı bir okul ve düzenli eğitim yapılması çok iyi. Eğitim hayatınızda başarılı bir geleceğe ulaşmanızı temenni ederim.

 • İki yıldır oğlumu gönderiyorum ve çok memnunuz öğrencileri dışında aileleriyle de ilgili bir okul yani annemleri de unutmayan onlara da destek sağlayan bir eğitim kurumu hiç bir konuda bizi yormadılar ve oğlumdaki değişimleri çok net göre bildim Teşekkürler Ana Kalbi

 • Özel Ana Kalbi Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli velimiz, öğrencilerimiz kadar ailelerde bizim için çok kıymetli. Okulumuzda çocuklarımızın duygusal gelişimlerini desteklemek amaçlı ailelere yönelik etkinlik ve atölye programları da yapılmaktadır. teşekkür ederiz.

 • A

  Eğitim sistemi çok güzel 3 yıldır oğlum bu okula gidiyor.Kreş tercih düşünüyorsanız gezip görmeniz gereken bir yer. Öğretmenler sürekli iletişim içinde bu sene son senemiz her şey için çok çok teşekkür ediyoruz.

 • ED

  Etiğim sisteminden çok memnunuz çocuğum hiç sıkılmıyor ve bir sürü şey öğrenip kültürel birikim sağladı. Rehberlik hizmeti de çok ilgili ve hem çocuklara hem bize danışmanlık yapıyor. Çocuğumun altına kaçırma gibi bir sorunu vardı ne yaptıysak çözemiyorduk okulda yardımcı oldular ve ilgilendiler böyle bir sorunumuz kalmadı şimdi.

 • EA

  Kızımı bu okula gönderiyorum okulda sosyal etkinliklere bol bol yer veriyorlar çocuklar bu etkinliklerde eğlenirken pek çok şey öğrenmeleri hedeflenmiş. Öğretmenler işlerini severek yapıyor. Okul yöneticisi her zaman güler yüzlü ve tüm sorunlarımızı dinleyip çözüm üretiyor.

 • Özel Ana Kalbi Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli velimiz, okulumuzun tüm personeli güler yüzlü ve özveriyle çalışmaktadır. Okula yaptığınız yorum için teşekkürler:)

 • ME

  Okulda ders çeşitliliği fazla spor derslerine de önem veriliyor jimnastik derslerin saatleri fazla ve çocukların sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmesini sağlıyorlar. Genel olarak eğitiminden memnunuz. Fiziksel koşulları da gayet tatmin edici. Çocukların rahatça ders işleyebilmeleri ve oynayabilmeleri için her şey düşünülmüş.

 • Özel Ana Kalbi Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli velimiz, güzel düşünceleriniz teşekkürler. Okulumuzda 7 farklı alanda çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak branş derslerimiz bulunmaktadır.

 • YK

  Oğlumu bu okula gönderiyorum çok memnunuz öğretmenleri çok ilgili ve sıcakkanlı. Eğitim kalitesi de gayet iyi oğlum pek çok şey öğrendi kısa sürede ve herhangi bir konuda zorlandığında ya da sıkıldığında öğretmenleri yardımcı oluyor sabırla ilgileniyor.

 • Özel Ana Kalbi Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Güzel yorumlarınız için teşekkürler :)

 • Veli

  Ümraniye’ye yeni taşındım. Pek okul gezme fırsatım olmamıştı. Kızım 3 aydır gidiyor memnunum bir sıkıntı ile karşılaşmadık şimdiye kadar

 • Özel Ana Kalbi Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için teşekkürler :)

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ana Kalbi Anaokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mah. Burç Caddesi Adaş Sokak No:2 Atakent-Ümraniye/Istanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum