fb
Onaylanmış Okul Profili

Özel Ana Kalbi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:30

Özel Ana Kalbi Anaokulu Hakkında

On beş kişilik sınıf mevcutları ile Özel Ana Kalbi Anaokulu psikolojik danışmanlık hizmeti dâhilinde eğitim veren bir okul öncesi eğitim kurumudur. Okula giriş saatleri sabah saat yedi otuz olup, okuldan çıkış saatleri akşam yedi otuzdur. Tam gün boyunca eğitim veren okulun çocukların fiziki ihtiyaçlarını karşılamak adına uyku odası, yemekhanesi, oyun alanı ve bahçesi mevcut bulunmakla birlikte bahçe ve oyun alanlarına çocukların oyun ihtiyacını karşılayacak her türlü teçhizat bulundurulmaktadır. Okulda çocukların geliş ve gidişlerini kontrollü bir şekilde sağlayacak bir adet servis aracı bulunmaktadır. Okulun yaz okulu hizmetleri de mevcuttur. Yabancı dil eğitimi İngilizce olan okulun, sportif aktivite olarak yüzme dersleri mevcuttur. Sanatsal aktivite olarak drama dersleri mevcut olup, okulun satranç ve gezi kulüpleri vardır. Okulda havaların güzel olduğu vakitlerde bahçedeki dev satranç tablosunda çocuklara satranç eğitimi verilmektedir. Okulun bahçesinde kullanılan oyun araç gereçlerinin bir kısmı sağlıklı plastikten bir kısmı ise ahşap ürünlerden elde edilmiştir. Okulda öğretmenler eşliğinde yapılan dans ve müzik derslerinde çocukların beden ve bacak koordinasyonunu geliştirmesi sağlanıyor. Okulda kullanılan faaliyet alanları ve sınıflar oldukça geniş ve ferah, ayrıca aydınlık alanlar. Sınıflarda yapılan boyama ve kesme yapıştırma dersleri ile çocukların küçük kas gelişimleri desteklenmektedir. Okul İstanbul Ümraniye’ de bulunmaktadır. Okulun branş dersleri drama, satranç, İngilizce, Folklor, jimnastik olarak düzenlenmiş olup, yaz okulu etkinliklerinde at biniciliği, yüzme, bilimsel ve kültürel geziler, günlük faaliyetler, Türk dili çalışmaları, sanatsal aktiviteler ve fen ve doğa etkinlikleri mevcuttur. Özel Ana Kalbi Anaokulu yönetimi temizlik kurallarına son derece büyük önem vermektedir. Çocuklara ara öğünler dışında üç öğün beslenme hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan öğünler uzman bir gıda mühendisi tarafına organik besinler seçilerek ve kalori değerleri hesaplanarak hazırlanmaktadır. Okulun yeni başlattığı uygulamalardan biri olan veli bilgilendirme sistemi ile her ay velilere beslenme tablosu ve çocuklarının gelişimleri ile alakalı düzenli bilgiler verilmektedir. Okulda yapılan etkinlikler içerisinde günlük yaşam becerilerini geliştirici etkinliklere de yer verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar

 • A

  Eğitim sistemi çok güzel 3 yıldır oğlum bu okula gidiyor.Kreş tercih düşünüyorsanız gezip görmeniz gereken bir yer. Öğretmenler sürekli iletişim içinde bu sene son senemiz her şey için çok çok teşekkür ediyoruz.

 • ED

  Etiğim sisteminden çok memnunuz çocuğum hiç sıkılmıyor ve bir sürü şey öğrenip kültürel birikim sağladı. Rehberlik hizmeti de çok ilgili ve hem çocuklara hem bize danışmanlık yapıyor. Çocuğumun altına kaçırma gibi bir sorunu vardı ne yaptıysak çözemiyorduk okulda yardımcı oldular ve ilgilendiler böyle bir sorunumuz kalmadı şimdi.

 • EA

  Kızımı bu okula gönderiyorum okulda sosyal etkinliklere bol bol yer veriyorlar çocuklar bu etkinliklerde eğlenirken pek çok şey öğrenmeleri hedeflenmiş. Öğretmenler işlerini severek yapıyor. Okul yöneticisi her zaman güler yüzlü ve tüm sorunlarımızı dinleyip çözüm üretiyor.

 • ME

  Okulda ders çeşitliliği fazla spor derslerine de önem veriliyor jimnastik derslerin saatleri fazla ve çocukların sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmesini sağlıyorlar. Genel olarak eğitiminden memnunuz. Fiziksel koşulları da gayet tatmin edici. Çocukların rahatça ders işleyebilmeleri ve oynayabilmeleri için her şey düşünülmüş.

 • YK

  Oğlumu bu okula gönderiyorum çok memnunuz öğretmenleri çok ilgili ve sıcakkanlı. Eğitim kalitesi de gayet iyi oğlum pek çok şey öğrendi kısa sürede ve herhangi bir konuda zorlandığında ya da sıkıldığında öğretmenleri yardımcı oluyor sabırla ilgileniyor.

 • Veli

  Ümraniye’ye yeni taşındım. Pek okul gezme fırsatım olmamıştı. Kızım 3 aydır gidiyor memnunum bir sıkıntı ile karşılaşmadık şimdiye kadar

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ana Kalbi Anaokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mah. Burç Caddesi Adaş Sokak No:2 Atakent-Ümraniye/istanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum