fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Anne Şefkati Anaokulu

Özel Anne Şefkati Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Anne Şefkati Anaokulu Hakkında

Özel Anne Şefkati Anaokulu 2012 yılında Üsküdar Burhaniye mahallesinde hizmete açılmış olup, 3-6 yaş grubu çocuklarımıza ismine yakışır bir şekilde şefkatli, ilgili, sıcak bir yuva ortamı sunmaktadır.

Servis lokasyonu olarak; Selimiye Mahallesi, Ahmediye Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Merkez Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Doğancılar Mahallesi, Çiçekçi Mahallesi, Salacak Mahallesi, Altunizade Mahallesi, Pazarbaşı Mahallesi, Emniyet Mahallesi, Ferah Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Kısıklı Mahallesi, Yavuztürk Mahallesi, Muratreis Mahallesi'ne ulaşımımız mevcuttur. Servislerimizde hostes olarak öğretmenlerimiz görev almaktadır.

Okulumuzu çevreleyen 250 metrekarelik bahçemiz içerisinde park malzemeleri ve öğrencilerimizin doğayla bütünleşmesi adına ekolojik çalışmalar için ayrılan toprak alanımız ve çeşitli meyve ağaçları bulunmaktadır.

Özel Anne Şefkati Anaokulu'nun tüm sınıfları aydınlık olup, sağlık ve hijyen şartlarına titizlik gösterilmektedir. Kurumumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Yiyeceklerimiz okulumuzda aşçımız tarafından yapılarak yaz aylarında kış mevsiminde kullanılmak üzere salça, turşu ve konserve hazırlığı yapılmaktadır.

MEB'e bağlı olan kurumumuzda çağın gelişimini takip edecek şekilde zenginleştirilmiş eğitim programımızla öğrenciler, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, uygulayarak ve yaşayarak edinirler. Çocuklar, öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan,paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, milli ve manevi değerlerine karşı duyarlı, doğayı ve hayvanları koruyan bireyler olmak üzere eğitim alırlar.

Öğretmenlerimiz en az çocuk gelişimi ön lisans eğitimi almış olarak seçilmiş tecrübeli ,ahlaklı, dürüst ,vicdanlı, güvenilebilir en iyi hizmet verebilecek niteliktedir.

Akademik çalışmalarımızın (Eğitim Setleri Çalışmaları, Türkçe Dil Etkinlikleri, Fen ve Doğa çalışmaları, Matematik, İlköğretime Hazırlık Çalışmaları, STEM , GEMS, Değerler Eğitimi, Görgü ve Adap Dersleri, Kavram Çalışmaları, İngilizce, Zeka ve Hafıza Geliştirici Setlerle Çalışmalar, Sanat Etkinlikleri, Drama, Deneyler, Müzik) yanı sıra kulüp ve atölyelerimizle profesyonel antrenörler eşliğinde bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmaktayız.

Okulda işaret dili ve ispanyolca dil eğitimi verilmektedir.

KULÜP VE ATÖLYELERİMİZ
* JİMNASTİK.
* SATRANÇ.
* ZEKA OYUNLARI.
* MODERN DANS.
* FOLKLOR.
* ROBOTİK KODLAMA ve ALGORİTMA.
* BALE.
* CAPOEİRA.

NOT: Özel Anne Şefkati Anaokulu'nda tüm kulüp ve atölye çalışmaları alanında eğitimli ve yetkin branş öğretmenleri tarafından verilmektedir.

Yaz okulumuzda her yıl yenilenen spor aktiviteleri düzenlenerek eğlenceli bir yaz geçirmelerini sağlamaktayız.
YAZ OKULU ETKİNLİKLERİMİZ
* YÜZME.
* BİNİCİLİK.
* BALE.
* ROBOTİK KODLAMA.
* JİMNASTİK.
* YOĞUN İNGİLİZCE.
* SATRANÇ.
* DOĞA ETKİNLİKLERİ.
* TİYATRO.
* SANAT ATÖLYELERİ.
* MASA TENİSİ.
* FUTBOL.
* EBRU.
* GÖRGÜ, ZARAFET VE ADAP KURALLARI.
* DENEYLER.
* MONTESSORİ ÇALIŞMALARI.
* DRAMA.
* DEĞERLER EĞİTİMİ.
* TEMEL DİNİ BİLGİLER (İsteğe Bağlı).

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (9)

 • AG

  EN KIYMETLİ VARLIĞIMI GÖZÜM KAPALI EMANET ETTİĞİM İSMİ GİBİ ŞEFKATLE İLGİLENİLDİĞİNİ GÖRDÜĞÜM HER KONUDA BİLGİLENDİRİLDİĞİM İŞİNİ SEVEREK MÜKEMMEL YAPAN BİR KURUM...

 • BE

  ÇOCUĞUM İÇİN GÜVENİLİR BİR KADRO SICAK BİR ORTAM AHLAKİ VE AKADEMİK BİLGİ HİZMETİ SUNABİLECEK BİR ANAOKULU ARAYIŞINDAYKEN ANNE ŞEFKATİ ANAOKULUNA ULAŞTIM.İYİKİ SİZİ BULMUŞUM TANIMIŞIM GÜVENMİŞİM.OĞLUM SİZDEN MEZUN OLDU VE ŞİMDİ İLKOKULDA HER KONUDA ÖVGÜLER ALIYOR.TEŞEKKÜRLER ANNE ŞEFKATİ....

 • MD

  Her şeyden önce temizlik konusuna çok önem veriliyor. Periyodik olarak tüm okul ve oyuncaklar yıkanıyor, temizleniyor. Eğitim konusunda bilinçli ve yetkin öğretmenleri var. Güvenilirlik konusunda çocukları adına yakışır şekilde kendi çocuklarına gösterdikleri şefkati gösteriyorlar, gözünüz arkada kalmıyor. Çocuğunuzla aile içinde yaşadığınız her türlü problemlerde destek alabileceğiniz birebir psikolog desteği var. Gün içinde heran okula ulaşabileceğiniz müdüriyeti var. Okul fiziki olarak üç taraftan bahçe ile çevrili çocuklar gün içinde enerjilerini gerek bahçede gerek parti ve etkinliklerle atabiliyorlar. Kısacası kesinlikle tavsiye ederim.

 • SA

  YEĞENİME ÜSKÜDAR ÇEVRESİNDE OKUL ARAR İKEN KARŞILAŞTIM.SAMİMİ İLGİLİ ALAKALI GÜLER YÜZLÜ İNSANLAR İLE KARŞILAŞTIM.ÖĞRETMENLERİ PERSONELLERİ ÇOK İÇTEN EĞİTİM AÇISINDAN HARİKA SEÇENEKLER SUNULUYOR.BENZERİ OKULLARIN ÇOK ÜST SEVİYESİNDE. İYİKİ TANIDIM SİZLERİ.

 • YB

  ÜSKÜDAR'DA ÇOCUĞUM İÇİN ANAOKULU ARARKEN SICAK SAMİMİ DÜRÜST GÜVENİLİRBİR KURUM OLARAK KARŞILAŞTIĞIM VE ÇOCUĞUMU TESLİM ETTİĞİM SONRASINDA DA İYİKİ SİZLERİ TANIDIM BULDUM DEDİĞİM İSMİNE LAYIK BİR KURUM.EMEKLERİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

 • ŞY

  Okulda güvenlik elemanı yok ama tedbiri elden bırakmıyorlar. Pedagogları var. 3 öğün yemek veriliyor çocuklara. Ayda 1 kez de olsa faydalı geziler düzenliyorlar. satranç, folklor gibi derslere branş öğretmenleri giriyor.

 • Oğlumuz sizden mezun oldu şimdi ilkokulda ve sizinle iyi ki tanışmışız diyoruz. Oğlumuzun sınıf arkadaşlarını gördükçe ne kadar farklı bir okul öncesi eğitimi aldığımızı anladıkça sizlere şükran duyuyorum.iyi ki varsınız.

 • ba

  Çocuklara temek okul öncesi yetkinliklerini kazandırmada başarılı bulduğum bir anaokulu. Üsküdar'daki anaokulu kurumlarının güzel bir örneği. temizliğe ve ilgiye önem veren bir kurum.

 • ŞT

  Okul ararken Üsküdar'da çok fazla anaokulu gezdim. Gözlemlediğim kadarıyla en ilgili, en güler yüzlü ekibin olduğu ve en temiz en güvenilir anaokulu burası. Bu okulu tüm velilere gönül rahatlığıyla önerebilirim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Anne Şefkati Anaokulu İletişim Bilgileri

Burhaniye Mahallesi Dostluk Sokak No:26 Üsküdar/istanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum