fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Aslan Anaokulu

Özel Aslan Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30

Özel Aslan Anaokulu Hakkında

Bakırköy Kartaltepe’de bulunan Özel Aslan Anaokulu 10 yıllık bir eğitim tecrübesi ile nesillerini yetiştirme ve onların hayatlarına kaliteli bir dokunuş yapmayı amaçlayan bir okul öncesi eğitim kurumudur. Okul dönem boyunca vermiş olduğu eğitimler ile özgüven sahibi, mutlu, değerlerini bilen, analitik düşünceye sahip, soran, sorgulayan aynı zamanda tüm sorularına okulumuzda cevap bulabilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Okul 500 m2 alana sahip olup, 5 sınıf, yemekhane, ön bahçe, arka bahçe ve ortak kullanılan diğer alanlardan oluşmaktadır. İşlevsellik planlaması ve iç donanım özellikleri biçimler, renkler, ölçüler dünya standartlarındaki anaokullarına uygundur. Planlamada çocuk ve öğrenci psikolojisi temel ölçüt olarak referans alınmıştır. Okulun tasarımında ve dekorasyonunda kullanılan tüm materyaller öğrencilerin sağlığı ve güvenliği ön plana alınarak dikkatle seçilmiştir. Tüm derslikler ve öğrencilerin faaliyette bulundukları diğer alanlar yemekhane, bahçe vs. oldukça ferah ve aydınlıktır. Özel Aslan Anaokulu'nda öğrencilerin güvenlikleri için tüm önlemler alınmıştır. Sınıfların tamamında, ön ve arka bahçelerde, yemekhanede kamera sistemi bulunmakta olup veliler okulun girişindeki ekrandan istedikleri zaman çocuklarını izleyebilmektedirler. Ayrıca yönetmeliğe uygun olarak yangın merdiveni, doğalgaz ve yangın dedektör sistemi mevcuttur. Sınıf pencerelerinin tamamı kırılmaz cam olup, çocuk emniyet kilidi bulunmaktadır. Özel Aslan Anaokulu 'nda uygulanan sınıf içi etkinliklerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; Türkçe ve İngilizce etkinlikleri, Sportif çalışmalar, Özbakım eğitimi, Sanat Çalışmaları, Fen ve Doğa Eğitimi, Deneyler, Eğitici Geziler, Yaratıcı Drama ve Tiyatro Etkinlikleri, Oyun Bahçesi, Sanat Atölyesi, Hobi Bahçesi Etkinlikleri, Aile Katılımı, Kulüp Çalışmaları, Proje Çalışmaları, Portfolyo Çalışmaları. Eğitim öğretim programı öğrencinin ilgi alanları, ihtiyaçları, güçlü yönlerinden başlar. Onların öğrenmelerinin ve seçimlerinin sorumluluklarını almalarını hedefler. Öğretmenler her öğrencinin bireysel özelliklerine en uygun eğitimi vermeyi amaçlar. Öğrenim etkinlikleri öğrencilerin öz güvenlerini ve öğrenmeye karşı pozitif yaklaşımlarını geliştirecek biçimde tasarlanmıştır. Özel Aslan Anaokulu 'nun hizmetleri arasında yer alan psikolojik danışman ile okul öncesi dönemde öğrencilerin bilişsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişiminin desteklenerek, bireysel yetenek ve becerilerin keşfedilmesi ve bunların gelişmesine destek olunması sağlanmaktadır.

Yorumlar (3)

 • ÖU

  Temizliğe, titizliğe verilen önemi zaten okulun resimlerini açtığınız anda farkedebilirsiniz. Ama bunun yanında çocukların elini ayağını topraktan kesmeden doğayı sevdirmeyi başaran, zaman zaman uygulanan mutfak atölyeleri ile gerçek hayata da en az akademik gelişim kadar önem veren bir kurum olduğu aşikar.

 • Yapılan uygulamalar, aktiviteleri, faaliyetleri ve gerek sportif gerek kültürel gezileriyle çok doğru işler yaptığını gözlemledikten sonra oğlumuzu gönderme kararı almıştık. Bizi hiç bir zaman yanıltmayan harika bir kadro ve bir o kadar cıvıl cıvıl bir okul atmosferi vardı aslan anaokulundan her an. Öğretmenleriyle diğer veli arkadaşlarımızla gerçekten unutulmaz tecrübelerin ilk durağı diyebilirim.

 • AK

  insan ve doğa sevgisini en az biz anne babalar kadar saf ve en içten duygularla çocuklara kazandırabilen ve dünyaya bakış açılarını erken yaştan itibaren çağdaş seviyelere çıkarmayı başarabilen bir okul olduğunu anladıktan sonra (ki 1 ay gibi bir süre de okul bizi kendine aşık etmeyi başarmıştır) doğru anaokulunu bulduğumuzdan şüphemiz kalmamıştı. Gönlü sevgi ile dolu olan herkese rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir yer.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Aslan Anaokulu İletişim Bilgileri

Kartaltepe Mah. Yıldıztepe Sok. No:10, Bakırköy/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum