fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Atabay Anaokulu

Özel Atabay Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 13:30/05:30

Özel Atabay Anaokulu Hakkında

Özel Atabay Anaokulu ; çocukları merkezine almış bir eğitim kurumu olup İstanbul’un Ümraniye ilçesinde Atakent mahallesinde bulunmaktadır. Geniş bir binaya sahip olan okulda beş adet sınıf, yemekhane, serbest oyun odası ve çok amaçlı etkinlik odası ayrıca, bütün çocukların aynı anda çıkabileceği geniş ve keyifli bir bahçesi mevcuttur. Sınıflar yaş grubuna göre 5 kişilik, 11 kişilik ve 15 kişilik olup her sınıfta iki öğretmen bulunur, öğretmenlerden en az biri üniversite mezunu olup alanında başarı sağlamışlardır. Özel Atabay Anaokulu’nda dersler çocuklara eğlenirken öğrenmeleri, öğrenirken eğlenmeleri için fırsatlar sunarak, sıcak bir aile ortamında sosyal becerilerini kuvvetlendirerek çocukların tüm gelişim alanlarına (psikomotor alan, bilişsel alan, sosyal-duygusal alan, dil alanı, özbakım becerileri) harekete geçirmeye yönelik tüm yaş grupları için özel olarak hazırlanmış eğitim programı ile işlenir. Okulun amacı çocuklara ezberci bir eğitim vermekten uzak durup merak ederek, sorarak, yaparak, yaşayarak, eğlenirken öğrenip, öğrenirken eğlenerek eğitim vermektir. Bu sayede de tüm ilgi alanlarını ve güçlü oldukları tüm yanlarını keşfeder ve geliştirirler. Çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle çocukların bilinçli, çevreye duyarlı, doğayı seven, arkadaşlık, yardımlaşma gibi kavramları benimseyip toplum faydalı bireyler olmalarına yardımcı olurlar. Okulda okul-aile birliğine önem verilir ve ailelerin de katılabileceği pek çok etkinlik düzenlenir böylece çocukların gelişimini aileler yakından takip eder. Yabancı dil olarak İngilizce verilmektedir ingilizce dersi hergün olup dersler oyunlarla, konuşrak ve çeşitli materyallerle çocukların eğlenerek öğrenebileceği şekilde işlenir. Okulun diğer hizmetlerinden biri de rehberlik servisidir. Uzman psikolog çocukların gelişimini takip ederek öğretmenlerine ve velilere düzenli olarak rapor verir. Yemekler hijyenik koşullarda hazırlanmakta olup sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak istenir. Çocukların okul içinde ve dışında güvenliği için her türlü önlem alınmış olup okulun kendi servis hizmeti vardır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Klasik Sistem

- Eklektik Yaklaşım

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • Okula 2 senedir devam ediyoruz ve bu sene mezun olacak oğlumuz. Okulu çevredeki 8 okul içerisinde hepsini ayrı ayrı gezip görüştükten sonra değerlendirdik ve merkezinde çocuğu alan, samimi ve sıcak ortam sağlayan, daima iletişime açık ve iletişim halinde olan bir anlayış sebebi ile tercih ettik. 3.5 yaşında konuşmayı henüz beceremeyen ve müzik duyduğu anda ağlama krizine giren bir çocuğu alıp 2 ayda sahnede müzikal sergileyecek duruma getirecek başka bir kurum kolay bulunama. Her şey için minettarız..

 • EA

  Atabay anaokuluna ilk girdiğimde hissettiğim aile ortam I gerek kurucusu gerek öğretmenleri gereksede Diger calısanları Olsun hepsi Cok cok sıcak kanlıydı. Sosyal aktifite ve eğitimleri çok Iyi. Çok temiz ve hijyenik bir okul tesekkür ederiz ATABAY

 • S

  Atakent cıvarında bırcok okul gezdım. Bu okula gırdıgımde kı sıcaklıgı pozıtıflıgı hıcbıyerde bulamadım. Butun calısanlar samımı, okul temız ozellıkle de egıtımı cok hosuma gıttı gerek ıngılızce gerekse de montesorrı derslerının olması ılgımı cektı. Kızımı bırakırken ıcım gayet rahattı. Tesekkurler ATABAY

 • S

  Bircok okul gezdım soyledıklerı seylerle uyguladıkları seyler cok farklıydı. ATABAY anaokulundan ıcerıye gırdıgımde cok pozıtıf karsılandım. gerek kurucusu gerek ogretmenlerı gerekse de dıger calısanları olsun hepsı cok cok sıcakkanlıydı. Özellıkle ıngılızce derslerının hergun olması drama bale montesorrı derslerının de bulunması daha da bı hosuma gıttı. Ayrıca yemek konusunda cok hassas ve hıjyenık olmaları da benım ıcın bır artı oldu. Okuldan cıktıgımda kafamda hıcbır soru ısaretı kalmamıstı. TESEKKUR EDERIM ATABAY ANAOKULU

 • EZ

  Atabay Anaokulu'nu çevremden aldığım olumlu geri dönüşler ile tanımak istedim. Okula ilk girdiğimde hissettiğim aile ortamı, herkesin güler yüzlü oluşu, gerek bahçe gerekse okul içi fiziksel ortam, uygulanan eğitim programları ve daha sayamadığım birçok etken ile tercih ettim ve oldukça memnunum.

 • RB

  Sosyal aktivite ve eğitimleri çok iyi rehberlik serviside bizimle sürekli iletişim halinde 2 sene daha burdayız

 • EB

  Daha iyisini bulamayız heralde :D hocalar çok tecrübeli ve ilgili sınıflar ve oyun alanı çok büyük ve düzenli kızım ve ben çok mutluyuz

 • TA

  İstnbula yeni taşındığımız için bu bölgedeki okulları pek bilmiyorduk evimize yakın diye Atabayı seçtik. Bizi hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Öğretmenleri ve okul yöneticisi bize her konuda yardımcı oldu ve kızım d alışmakta hiç zorluk çekmedi ve sosyalleşti tüm ekibe minnettarız.

 • ES

  Çocuğumuz için iyi bir eğitimin yanında fiziksel koşulları iyi olan bir okul aradık. Atabay anaokulunu seçtik tavsiye üzerine geniş bir bahçesi var bahçedeki oyuncaklar öğrencilerin olası bir kaza yaşamasına engel olmak için özel seçilmiş. Okulun yemekleri de gayet güzel sağlıklı ve hijyenik.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Atabay Anaokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mahallesi Özgür Sokak No:33/a Ümraniye/istanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum