fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir 1 Doğa Koleji Anaokulu

Özel Ataşehir 1 Doğa Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:30

Özel Ataşehir 1 Doğa Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir’de yer alan Özel Ataşehir 1 Doğa Koleji Anaokulu'nun Ataşehir 1 Kampüsü’nde okul öncesi eğitimi verilmektedir. Kampüs bir uzay mekiğini andırmakta ve burada pek çok etkinlik gerçekleştirilebilmektedir. Sanatsal, sportif, kültürel ve akademik konularda tüm donanımlara sahip olan Özel Ataşehir 1 Doğa Koleji Anaokulu geniş bir alana inşa edilmiştir. Büyük bahçesi sayesinde çocuklara açık havada etkinlik yapma fırsatı sunulmaktadır. Kampüsün içerisinde resim, seramik, tekstil, baskı ve endüstriyel tasarım atölyelerinin yer aldığı sanat sokağı, uzay yolu ve uzay kütüphanesi, uzay mekiği, planetaryum, dijital kütüphanesi, simülasyon odası, uzay kafe, mucitler atölyesi, uzay sınıfı, uzay müzesi, kulüp odaları, bilim odaları, laboratuvarlar, 2 spor salonu, yüzme havuzu, buz pisti, müzik bateri, gitar, keman ve flüt odaları, cep sineması, konferans salonu, toplantı salonu, kütüphane ve okuma salonları, çoklu zeka atölyesi, ekoloji dersliği, SOES derslikleri, açık ve kapalı tören alanları ile uzay gözlem kulesi bulunmaktadır. Ataşehir Doğa Koleji'nde çocuklara İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Anaokulunda çocuğun çok yönlü bir gelişim sağlayabilmesi için fen bilimleri, matematik, sosyal bilimler, düşünce yeteneği ve performans modüllerinden meydana gelen bir program uygulanmaktadır. Anaokulunda beceri bazlı modüler yaklaşım uygulanmaktadır. Öğrencilerin okuldaki günlük yaşantıları hakkındaki bilgilendirme e-Doğa iletişim portalı üzerinden yapılmaktadır. Aylık akademi bilgi mektupları Fronter Eğitim Portalı üzerinden yayımlanmaktadır. Öğrencilerin okulda bir ay boyunca gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında veliler bilgilendirilmektedir. Araştırmaya dayalı proje bazlı performans ödevleri sayesinde çocuklar neler yapabileceğini görme fırsatı yakalamaktadır. Yaşayarak öğrenme fırsatı yakalayan çocukların öğrendikleri bilgiler kalıcı bir hal almaktadır. Anaokulu öğrencilerine üç öğün yemek verilmektedir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından meydana gelen öğünler bir beslenme uzmanı tarafından değerlendirildikten sonra hazırlanmaktadır. Çocukların gelişimine uygun, sağlıklı ve kalori miktarı hesaplanmış menüler hazırlanması amaçlanmaktadır. Taze ve günlük et, sebze ve meyvenin kullanıldığı yemekler oldukça besleyicidir. Özel Ataşehir 1 Doğa Koleji Anaokulu'nda çocuklar müzik, dans, drama gibi pek çok etkinlik yapmaktadır. Açık hava oyun alanları sayesinde çocuklar temiz hava alma imkanına sahip olmaktadır.

Yorumlar

 • Ben Doğa hakkında söylenen her şeyi yok sayıp evime olan yakınlığı dolayısıyla tercih etmiştim ama duyduğum ve kulağıma gelen olumsuz yorumların maalesef gerçek olduğunu gördüm. Çok tecrübesiz bir öğretmen ile onlarca öğrenciyle baş etmeye çalışıyorlar. kaliteli bir eğitim bu şartlarda tabi ki imkansız.

 • Veli

  Çocuklara sundukları imkanlar ülkemizde ilk ve tek. Eğitimini ve çizgisini beğenerek gönderdim. İlkokul için de düşünüyorum.

 • Veli

  Kampüsü gerçekten görülmesi gereken, sosyal aktivitelerin hızını hiç kesmeden çocukların takiplerini aksatmayan, standartları belli bir seviyenin üstünden hiç indirmeyen ideal anaokulu

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir 1 Doğa Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Barbaros Mah. Halk Cad. Kardelen Sok. No:2, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum