fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Beyaz İnci Anaokulu

Özel Ataşehir Beyaz İnci Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/12:30

Özel Ataşehir Beyaz İnci Anaokulu Hakkında

Değerli velilerimiz bu yıl Covid-19 Pandemi nedeniyle önceliğimiz hijyen tedbirlerini olabildiğince çocuklarımızın sağlığına herhangi bir zarar vermeden en iyi şekilde yürütülmesini sağlamaktır. Her anne baba gibi bizlerde bu sürecin en iyi şekilde yönetilebilmesi adına elimizden ne geliyorsa yapmak için gayret göstereceğiz. Bu dönemde okul bu konuda tek başına kalmamalıdır. Siz değerli velilerimizin de buna katkı vermeniz bu süreçlerin daha kolay geçmesini ve sağlıklı nesiller yetiştirmemize olanak sağlayacaktır.
Özel Ataşehir Beyaz İnci Anaokulu, İstanbul Küçükbakkalköy Ataşehir bölgesinde hizmet vermekte olan bir özel okul öncesi eğitim kurumudur. Bünyesinde 2-6 yaş aralığı öğrencileri bulunduran okul, 2020-2021 dönemi için yapılan hijyen çalışmaları ve tüm bina içi boya ve tadilat işlemleri tamamlanmıştır. Bu süreç içerisinde çocuklarımızın daha ferah ve rahat bir dönem geçirebilmesi adına okulumun tüm masa, sandalye ve dolapları baştan aşağı komple yenilenmiştir. Değişimler doğrultusunda eğitim kalitesini artırarak yeni dönemde modern eğitim seviyesinin üzerine çıkmayı amaçlamaktadır.
Montessori eğitim yaklaşımını benimsemiş bir okul olan Özel Ataşehir Beyaz İnci Anaokulu öğrencilerinin geleceğe, çevre ve doğaya, etik değerlere önem veren öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bilgiyi keşfederek öğrenmenin öğrenci üzerinde kalıcı hafızayı tetiklediğinden okul uygulamalı eğitimlere yoğunlaşmaktadır. Çocuğun kendi başına bir şeyler başarabileceği bireylerin temellerini atmak en büyük hedefidir.
Yabancı dile önem veren Özel Küçükbakkalköy Beyaz İnci Anaokulu 5 gün İngilizce eğitimi yabancı öğretmen tarafından vermektedir. Öğrencilere dil eğitimi çeşitli etkinliklerle, görseller, şarkılar, müziklerle sunulmakta, öğrenme verimi artırılmaktadır.
İçerenköy anaokulu,
Küçükbakkalköy anaokulu
Ataşehir anaokulu
Özel Ataşehir Beyaz İnci Anaokulu branş derslerinden bazıları;
İngilizce,
Dans,
Satranç,
Drama,
Çocuk yogası,
Seramik,
Ritim ve Orff,
Jimnastik,
Resim dersleridir.
Okulda Yaz Okulu ve Servis imkanı bulunurken, öğrencilerin bedensel gelişimi takip edilip, yemekhane de hazırlanan yiyecekler Diyetisyen tarafından onaylanıp, taze ve organik besinler seçilerek hazırlanmaktadır. Öğünler sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak sunulmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Klasik Sistem

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

Yorumlar

 • HG

  Kızım geçen sene bu okuldan mezun oldu. 4 yaş ve 5 yaşta montessori eğitimini bu okulda aldık. Kızım şuan 1. Sınıfta öğretmenlerinden sürekli okul öncesi eğitimi bilgisinin çok iyi oluşuyla ilgili yorumlar alıyorum. Kızımda bu farkı yarattıkları için onlara teşekkür ediyorum. Gönül rahatlığı ile çocuklarınızı emanet edebilirsiniz.

 • Oğlumun ikinci yılı hiç düşünmeden kayıt yeniledik. İyiki buluşmuşuz. Bir velinin aradığı tüm özelliklere sahip iyi bir anaokulu. Emekleriniz ödenmez.

 • FD

  Okula girdiğim andan itibaren hissettiğim samimiyet , huzur ve güven duygusu ile kızımın kaydını yaptırdım. İyikide yapmışım. İlginiz, samimiyetiniz ve güler yüzünüz için teşekkürler.

 • HA

  Oğlumu 2 yıldır emanet ettiğim okulumuzdan çok memnunum. Hem yemek problemimizin hemde tuvalet problemimizin aşılmasında bana çok destek oldular. Okul kurucusunun Klinik psikolog oluşu biz velileri için büyük şanş bence. Çocugunuzla ilgili Aklınıza gelebilecek her konuda destek alabileceğiniz bir anaokulu. Verdiği eğitim ve biz velilere yaptığı rehberlik ciddi anlamda çok iyi. Bir annenin arayabileceği herşey bence bizim okulumuzda mevcut. Yaptıklarınız için sonsuz teşekkürler

 • MA

  Montessori eğitimini ilk defa burda duydum. Okulun söylediklerini pek ciddiye almamıştım. Fakat sonraısında fanatik hale geldim. Öğrenmenin yaşı yokmuş bizde evde çocukla öğreniyoruz. Çocuklar mutlu hanım mutlu ben mutlu daha ne olsun. Teşekkür ederiz.

 • BM

  Kurum olarak 10 kişilik bir grup halinde buraya kayıt yaptırdık. Teşekkür ediyoruz. Bizleri mahcup etmediniz. Hatta personelimizden övgü dolu sözleri aldıkça sizlere minnettarlığımız artıyor.

 • BK

  Çocuğumu bu okula yazdırdıktan sonra farkı gördüm. İyi ki varsınız. sağolun var olun. yaptıklarınızı kör bile görür. ellerinize sağlık.

 • YM

  Kurumsal anlaşma üzerine eski okulumuzu bırakıp geldik. Keşke daha önce tanışmış olsaydım.

 • BD

  Kurumsal Anlaşma sayeseinde bu okula yazdırdım. İyiki yazdırmışım.

 • AT

  Kozyatağından çocuğumu gönderiyorum. müthiş bir okul. Erinmiyorum hergün çocuğumu aracımla getirip götürüyorum. Teşekkürler Beyaz İnci

 • KA

  Son derece kalifiye bir kurum. Allah onlardan razı olsun.

 • ED

  Ben ingilizce eğitimini bu kadar güzel veren bir okul görmedim. Teşekkürler Beyaz İnci

 • MK

  Önceleri Montessori eğitimine sıcak bakmamıştım. Şimdi 8 yaşında olan kızımı neden böyle bir okula göndermedim diye hayıflanıyorum.

 • EK

  Harikasınız. Başkada bir şey diyemiyorum.

 • DA

  Süper bir cevher bu okul. Öncelleri biraz ön yargılı davrandım fakat şimdi oğlum evimde olsa bu kadar rahat olmazdım.

 • KE

  Küçükbakkalköye gelmelerine çok sevindim. Keşke burda olsa diyordum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Çocuğumuzdaki farkı çok ne görebiliyoruz. İyiki varsınız.

 • GD

  Oğlum 4 aydır okula gidiyor yeni okulumuza bayıldık eğitim şeklinizden öğretmenlerinize kadar çok iyi bir okulsunuz. Size güveniyoruz iyiki sizleyiz .Zuhal kuş varsa o okulda hersey mükemmeldir

 • ÖB

  Yeni yerinizi gördüm çok güzel olmuş. İlk okulu ne zaman açarsınız diye gözünüzün içine bakıyorum. Umarım mezun olmadan açarsınız. Çok teşekkür ederim.

 • YM

  Zühal hanım çocuğuma göstermiş olduğunuz özen ve ilgiden dolayı teşekkür ederim. Harikasınız.

 • KE

  Daha önce İçerenköy şubesine göndermiştim. Kendilerinden çok memnun kaldım. Yeni şubeleri muhteşem olmuş gönül rahatlığı ile çocuğumu teslim ediyorum.

 • EA

  Özellikle Montessori eğitim sistemi ile çocuklarımızda çok büyük farklılıklar gördürm. Daha önceki dönem başka bir okula vermiştim. Teşekkür ederim.

 • AK

  İçerenköyde gördüğüm en düzgün okul olduğunu söyleyebilirim. Keşke psikoloğunuzun sözünü dinleyip ilk okula göndermeden bir yıl daha sizlere gönderseydim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Beyaz İnci Anaokulu İletişim Bilgileri

Küçükbakkalköy Mah. Kazımpaşa Sokak, No:12, Ataşehir/istanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum