fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir BonBon Anaokulu

Özel Ataşehir BonBon Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 12:00/18:30

Özel Ataşehir BonBon Anaokulu Hakkında

Özel Ataşehir BonBon Anaokulu İngilizce eğitiminde yabancı dil vizyonu, dili öğrenmenin ötesine geçen çocuklar yetiştirmek hedeflenmektedir. İngiltere’nin önemli yayınlarını referans alan bir dil programı uygulanmaktadır. Bu programla çocukların yıl sonunda belli sayıda İngilizce sözcüğü öğrenmelerini, gördükleri, kullandıkları belli şeyleri tanımalarını ve bilgilerini hayata geçirmelerini amaçlanmaktadır. İngilizce çocuk müzikleri, oyunlar, faaliyetlerle program zenginleştirilmektedir. Matematik hayatın her alanında bize lazım olan temel bir konudur. Çocukların matematiği severek öğrenmeleri ve kullanmaları önemlidir. Bu doğrultuda onlar için hem öğretici hem de eğlendirici matematik etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Çocukların düşünsel, görsel gelişimlerinin ilerlemesinde, hayal dünyalarının zenginleşmesinde kuşkusuz dramanın rolü büyüktür. Drama etkinliklerinde çocukların fiziksel, zihinsel, psiko-motor, sosyo-duygusal ve dil gelişimlerini ileriye taşınmaktadır. Profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen müzik, bale, modern dans ve halk oyunları çalışmaları, çocukların ruhsal gelişimleri ve kültürel birikimleri için çok önem taşımaktadır. Küçük yaşta sanatın değerini kavrayan çocuklar yetiştirmek hedefler arasındadır. Ebru, kolaj, sulu boya, pastel boya, kuru boya, yırtma yapıştırma, mandala, artık materyal ve daha birçok çalışmayla çocukların hayal güçleri ve psikomotor gelişimlerini desteklenmektedir. Çocuklarla yaşlarına uygun egzersizler yapılmaktadır. Sporla ilgilenmeyi, ileriki hayatlarında da bir yaşam biçimi haline getirmelerini küçük yaştan itibaren aşılanmaktadır. Satranç derslerinde hem çocukları zevkli bir aktivite ile tanıştırmayı hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Tam gün eğitim programı uygulanan Özel Ataşehir BonBon Anaokulu 'nda çocuklara 07:30-18:30 saatleri arasında eğitim verilmektedir. Velilerin tercihlerine göre okulda yarım gün eğitim programı da bulunmaktadır. Okulda gün boyunca çocuklarla müzik, drama, tiyatro, spor, sanat, satranç, resim, matematik, bale, modern dans, halk oyunları, Türkçe dil ve zeka oyunları gibi birçok aktivite yapılmaktadır. Bu aktiviteler ile çocukların sosyal, fiziksel, kişisel ve akademik gelişimleri sağlanmaktadır. “her çocuk farklıdır ve çok özeldir” anlayışıyla 1995 yılından bu yana çocuklara okul öncesi eğitim vermekte olan Özel Ataşehir BonBon Anaokulu diğer kurumlardan farkını çocuklara sunmuş olduğu birçok imkanıyla ortaya koymaktadır. Zekayı, yeteneği, beceriyi, dil gelişimini, insani değerleri, sanatı, sporu üstün kılmaya yönelik etkin çalışmalar okulu farklı kılan en önemli unsurlardandır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

Yorumlar (6)

 • BY

  Abartıdan uzak, yalın ve temelinde insan yetiştirmeye dayalı bir eğitim anlayışıyla yol alan bir kurum. Güvenilir, aydın, ilkeli ve istikrarlı; bir o kadar da sıcak ve samimi bir okul.

 • T

  Ataşehir'deki en iyi anaokulu... Vicdani yaklaşımları, bilgi birikimleri, eğitim kaliteleri ve duruşuyla fark yaratan bir okul. İyi ki Bonbonluyuz.

 • H

  Gerçekten tüm çalışanlarıyla birlikte her zaman güler yüzlü, enerjik,tüm birikimlerini paylaşan, fedakar ve geleceğin ışıkları için çok emek harcayan bir kurum. Baş müdüresinin eğitimci olması çok önemli bir etken olmakla birlikte tüm ekip minik bonbonlarla çok bonbon. Sizleri seviyor ve destekliyoruz

 • KE

  Bir annenin çocuğunu birisine emanet edebilmesi, gözünün arkada kalmayacağını hissetmesi.. İstanbul gibi metropol bir şehirde inanın çok zor. Hele ki her gün haberlerde duyduğumuz onca şeyden sonra.. Bu kurumu tercih etmemin nedeni öncelikle kurucusunun ve baş müdürünün eğitimci olması, yıllarca bu mesleğe, gerek devlette gerekse özelde emek vermiş olması. Çünkü bu tarz özellikle anaokulu gibi kurumların eğitimciler tarafından açılmış, donatılmış ve içinde çalışan öğretmenlerin, bir eğitimcinin görüşlerine göre seçilmiş olmasının önemini, bir eğitimci olarak bilmekteyim. Ayrıca okuldan içeri girdiğimizde gerek ortamın gerekse personelin sıcaklığı, içtenliği inanılmaz sizi içlerine çekiyor. Oğlum gerçekten bu okulda çok mutlu. Ben de bir o kadar huzurluyum. Bu düşüncelerimi bir teşekkür olarak yazmak ve belirtmek istedim. iyi ki varsın Bonbon ailesi..

 • AA

  Okul arayışındayken karşıma tesadüfen çıkan bonbon anaokulunun sahibi öğretmenleri ve tüm çalışanları bonbon şekeri gibi.tecrübeli kadrosuyla harikasınız ve iyiki varsınız

 • a

  Üç sene önce okul ararken bir tesadüf sonucu kaydolduğumuz ve üç sene sonunda birbirimizden nasıl ayrılacağımızı düşündüğümüz canım okulumuz...Hiç gözümüz arkada kalmadan evladımı bıraktığım,kurum sahipleri ile arkadas akrabadan öte olduğumuz,eğitim kalitesi,çocuğa verdiği değer özen ile dört dörtlük bir kurum olan “BonBon” Anaokulumuzu herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim..Her kimin yolu bu sevgi dolu kurumdan geçerse çok şanslıdır..Herşey için sonsuz teşekkür ederiz..

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir BonBon Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mahallesi, Kenan Caddesi, No:3, Ataşehir/istanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum