fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Düşler Şatosu Anaokulu

Özel Ataşehir Düşler Şatosu Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Ataşehir Düşler Şatosu Anaokulu Hakkında

2 ve 6 yaş gruplarına eğitim veren Özel Ataşehir Düşler Şatosu Anaokulu İstanbul Ataşehir’ de bulunmaktadır. High-scope eğitim modeli ile araştıran, sorgulayan, değerlendiren ve takım ruhu içinde çalışan bireyler yetiştirilmektedir. Okulun geliş saati sabah yedi otuz olup, çıkış saati akşam on sekiz otuzdur. Psikolojik danışmanlık hizmetleri mevcuttur. Okulun çocukların bedensel ihtiyaçlarını karşılamak için uyku odası, yemekhanesi, bahçesi, reviri, oyun alanı mevcuttur. Okulda hizmet olarak güvenlik, servis, rehberlik ve yaz okulu mevcuttur. Yabancı dil eğitimi olarak üç ayrı dil eğitimi verilmektedir. Bunlar İngilizce, Almanca ve Fransızca dilleridir. Bedensel gelişim desteği için sabahları jimnastik dersleri vardır. Sanatsal faaliyetleri ise bale ve dramadır. Okulun görüntüsü bir şatoyu andırıyor. Okul eğitim sistemi uluslararası kabul görmüş olan High School eğitimidir. Bunun anlamı ise planlayan ve gerçekleştiren çocuklar yetiştirmeyi hedeflemektir. Okulun günlük faaliyet sistemi Dina School Programme. Bu sistem ile çocuklar günlük yaşam becerileri kazanmakta, kendi potansiyellerini fark etmekte, eğlenceli zaman geçirmekte, görerek ve dokunarak öğrenmektedir. Bu şekilde problem çözme yeteneği gelişmekte, burada kazandıkları deneyimleri günlük yaşamlarına da uygulamaktadır. Okulu sınıfları çocukların rahat hareket edebileceği şekilde hazırlanmış rahat, havadar ve aydınlıktır. Okulun hijyen standartları en üst düzeydedir. Okul çeşitli hastalıkların tetikleyebileceği unsurlardan uzak tutulmaktadır. Okul ortamı sık sık havalandırılıp düzenli olarak temizlenmektedir. Okul temizlik ürünleri dezenfeksiyon özelliklidir. Mobilya ürünlerde kimyasal bazlı boya malzemelerinden kaçınılmıştır. Özel Ataşehir Düşler Şatosu Anaokulu 'nda sabah, öğlen ve ikindin beslenme uygulanmakta olup beslenme gıdaları genellikle organik tercih edilmiştir. Okulun rehberlik sistemine göre okula başlama ile oryantasyon çalışmaları başlıyor. Daha sonrasında gelişim değerlendirme raporları her hafta hazırlanıyor. Veliler ve öğrenciler ile bireysel görüşmeler yapılıyor. Gelişim değerlendirme sistemine göre doğal gözlem, görsel ve işitsel algılama, global test sistemi uygulanmaktadır. Okul servisleri hem kendi araçları hem de anlaşmalı şirket ile yapılıyor. Okul servislerinin içinde her öğrenciye bir koltuk düşmektedir ve öğrenciler yolculuk boyunca emniyet kemerlerini takılı tutmak zorundadırlar. Veliler okul servislerinden kendi çocuklarını kendileri teslim alır. Servis şoförleri çocukları tanımadığı birine teslim etmemektedir. Çocuklara bir de servis görevlisi eşlik etmektedir.

Yorumlar (6)

 • Ds

  Çok profosyonel eğitim ekibi Son derece vizyoner ilgili sevgiyle işleyen eğitim kurumu Herkese rahatlıkla tavsiye ederiz

 • Veli

  bölgede bildiğiniz çok anaokulu var, ancak burası gidip bir bakmanızı önerebileceğim alternatiflerden

 • Veli

  Okul öncesinde deneyimliler her konuda, okulda hemşire ve psikologlar bulunuyorlar her zaman. Yemekler güzel, abur cubura izin yok, doğumgünleri hariç tabii :P

 • Veli

  Buradan mezun olan çocuklardan tüm ilkokul öğretmenleri memnun kalıyor. Sıcak samimi bir ortam, okul öncesi eğitimi olması gerektiği gibi, bir sorun varsa işin uzmanlarına danışıyorlar. Deneyimli öğretmenler var bünyesinde.

 • Veli

  Öğretmenler mutlular, haliyle durum çocuklara da yansıyınca kapıdan girer girmez sıcak bir aile ortamı ve çocuk cıvıltıları karşılıyor sizi. Güvenle emanet edebilirsiniz çocuklarınızı buraya.

 • Veli

  Okul anaokulu olarak inşa edildiğinden her şey yerli yerinde. Tek dezavantajı bahçesinin küçük olması. Ancak bu açıklarını ortamın güvenliği, ve okulun içindeki fiziksel donanımın yeterliliğiyle kapatmayı bilmişler. Okul yönetimi ve öğretmenlerin sıcak kanlılığına, ve gülen yüzlerine diyecek söz yok zaten.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Düşler Şatosu Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mahallesi, Şengül Sokak, No:20, Ataşehir/istanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum