fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir İnci Yıldız Anaokulu

Özel Ataşehir İnci Yıldız Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Ataşehir İnci Yıldız Anaokulu Hakkında

Özel Ataşehir İnci Yıldız Anaokulu ile öğrencilerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinden keyif alabilecekleri, öğrencinin eğitim faaliyetlerinin en önemli öznesi olarak rol alacağı, farklı düşünen ,fark edilen ,özgüveni ile insiyatif alabilen butik bir okul atmosferi ortaya koyulmaktadır. Okuldan mezun olan öğrenciler, aldıkları kaliteli eğitimle; bilimde, sanatta, sporda, teknolojide ve gelecekte, kısacası yaşadıkları dünyada lider, parmakla gösterilen milli ve maneviyatı güçlü olacak verimli birey olmaktadırlar. Özel Ataşehir İnci Yıldız Anaokulu, öğrencilerinden ve velilerinden aldığı güçle hizmet yelpazesini hızla büyütüyor. Eğitim dünyasının içinden aynı zamanda bir anne olan İnci Yıldız, insan gelişimine ve eğitimine, çocuk yetiştirme yöntemlerine, çocuklara adanmış mesleki tecrübesi en güçlü kurum olarak geleceğe yön vermektedir. Geleneksel okul öncesi eğitim anlayışının dışında, butik, farklı, sıcak okul modeli ortaya koyarak, öğrencilerini farklı bir gelecek için yetiştirmeye, yürüdükleri bu güzel yolda rehber olmaya devam ediyor. Yaratıcı Sanat Eğitimi ile amaç çocukların yaratıcılığını, hayal güçlerini kullanarak kendilerini sanat yoluyla ifade edebilmeleri ve özgün çalışmalar yapmaları için desteklemektir. Bilişsel anlamda problem çözme, farklı bakış açıları geliştirme, neden sonuç ilişkisi kurma, yönergeleri anlama ve takip etme, sosyo - duygusal anlamda empati işbirliği, paylaşma, grupla birlikte hareket etme vb. becerileri de yaratıcı sanat çalışmaları yoluyla geliştirme imkanı bulurlar. Okul içerisinde ekolojik bahçe, müzik, drama, sanat ve tiyatro, satranç, akıl oyunları eğitimleri yapılmaktadır. Bu sayede çocukların yeteneklerini keşfetmeleri sağlanır. Özel Ataşehir İnci Yıldız Anaokulu'nda bulunan psikolojik danışmanların çocukların sosyal-kültürel, zihinsel, dil, psikolojik, öz bakım becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Çocukların psikolog tabikinde gelişimleri takip edilmekte, özgüvenlerinin gelişmesi amacıyla çalışmalar yapılmakta, zengin materyaller ve oyuncaklarla hayata hazırlanmaktadır. Okulda ayrıca çoklu zeka programı ve robotik kodlama uygulanmaktadır. Çoklu zeka programı ve robotik kodlama ile çocuklar zayıf ve kuvvetli yönlerini, ilgi alanlarını fark edebilmektedirler. Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimleri için yaş grupları ve yeteneklerine göre tercih edebilecekleri spor alanları bulunmaktadır. Ayrıca okulda yaz okulu eğitim programı da bulunmaktadır. Yaz okulunda +2 yaş çocuklarla basketbol, yüzme, survivor, bowling, binicilik, ingilizce, müzik, resim, atölye, karaoke, drama ve akıl oyunları etkinlikleri yapılmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (10)

 • ŞG

  Çocuğumu ve yiğenimi gönderiyorum gerçekten civardaki bütün okullardan kat kat daha iyi ve çok güvenli öğretmenleri çalışanları hepsi ayrı ayrı merhametli ve saygılı asla gözüm arkada kalmıyor.

 • Fi

  İdari bölümden personele ve öğretmenimiz deniz hanıma ne kadar teşekkür etsek az. Çocuğumu aile ortamına emanet ediyorum. Deniz öğretmen mesleğinde çok iyi onun sayesinde oğlum okula gidiyor.seneye de ateşehir inci yıldız anaokula göndeceğim inşallah

 • MK

  Özel Ataşehir “İnci Yıldız Anaokulu bulundğu konum, binanın fiziki şartlarının modern ve kalite oluşu, eğitim içeriği ve güleryüzlülü personeli ile kesinlikle harika bi kurumdur.

 • İk

  Öğretmenler genç ve dinamik bu anlamda çocuklara yaklaşimlari anlayişli, güvenilir eğitim kadrosu.

 • Ek

  Minik kalpler sınıfı damla öğretmen kızımın gönlünde yaptıklarıyla taht kuran öğretmeni, iyiki varsınız ve yolumuz sizinle kesişmiş yaptıklarımız ve yapacaklarınız için çok teşekkür ederiz.

 • Zg

  Şüphesiz her anne baba için evladı çok değerlidir. Bir anne olarak oğlumdan ilk kez ayrılırken endişelerim korkularım vardı. İlk günden itibaren güleryüzle, sıcak davranışlarıyla, samimi ortamıyla en ufak bir tereddütümüz olmadan çocuğumuzu bırakabildiğimiz bir yer oldu bizim için. Zehra öğretmenimize destekleri için çok teşekkür ediyorum. İlk okul deneyimimizde böyle iyi öğretmenlerle başlamak büyük şans bizim için. İçeri adım attığınız anda bütün çalışanların tebessüm eden yüzleriyle karşılaşmak huzur veriyor insana. Çocuklarımız özellikle küçük yaşta kesinlikle böyle şefkatli merhametli insanların olduğu okullarda başlamalılar eğitime. İnci yıldız anaokulu tamda böyle bir yer. Gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

 • Ak

  Başta yorumlari okusam kendileri yaziyo düşüncesi kaplar içimi bir veli olarak . Oğlum için çok kreş araştirdım neden bilmiyorum başka bir yere başlamak üzereyken inci yıldız okulumuza gitti ayaklarım ve iyiki gitmiş, okuldan girer girmez güvendim inandım benim için hijyen ilk baktigım konuydu ve bu konuda gercekten harikalardi teker teker görüsmeler yapip sinifları dolastim evet dedim oğlum için burasi . Okulumuza başladik ve gördümki doğru yerdeyiz tüm personellere teşekkur ederim oglum yatmadan önce yarın okul varmi diye sorduran ögretmenleri

 • y

  güleryüzlü üstün kaliteli hizmet anlayışını ve kurumsal olup butik sıcaklığında özel eğitim veren başka bir okul bulamazsınız

 • s

  okul eğitim anlamıyla çok başarılı fiziki yönden oldukça zengin, çocukların güvenliği hep ön planda tutulmuş

 • CK

  Okul yeni açıldı bizim mahallemize, adını çokça duyduğumuz ama bölgede şubesi olmadığı için bir türlü endişelerimi bırakıp gönderemiyordum kızım 3 aydır örnek şubesine gidiyor artık iyi ki inci yıldızı seçmişim diyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir İnci Yıldız Anaokulu İletişim Bilgileri

Esatpaşa Mah. Yeni Çiğdem Sok. No:8, Ataşehir/istanbul (Yeni Semt Pazarı Yanı)
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum