fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Renkli Yetenek Anaokulu

Özel Ataşehir Renkli Yetenek Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:00/12:30
Öğlenci: 11:30/18:00

Özel Ataşehir Renkli Yetenek Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir bölgesinde hizmet vermekte olan Özel Ataşehir Renkli Yetenek Anaokulu öğrencilerine akademik hayatın başlangıcı sayılabilecek olan okul öncesi dönemde duygusal, karakteristik, fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimleri sunmaktadır. Okul öğrencilerine sunduğu eğitimlerde her öğrencinin öğrenme yönteminin farklı olduğunun bilincinde, öğrenemeyecek öğrencinin olmadığı fikrindedir. Bu doğrultuda maksimum 20 kişilik sınıflarında modern seviye de eğitimler sürdüren Özel Ataşehir Renkli Yetenek Anaokulu milli değerlerinin bilincinde, yeteneklerini ve kendisini keşfetmiş bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Özel Ataşehir Renkli Yetenek Anaokulu öğrencilerin bu dönemde doğal ve sağlıklı gelişimlerine oldukça önem vermektedir. Donanımlı okulunda öğrencileri için pek çok öğrenme ve üretme alanları bulunduran kurumda eğitimler eğlenceli, öğrencilere eğitim sevgisini aşılamak üzerine ilerlemektedir. Uzman, öğrenci psikolojisine önem veren pedagoji eğitimi almış öğretim görevlileriyle okul-aile-veli işbirliği içerisinde haftalık raporlama şeklinde ilerleyen eğitimler öğrencilerin verimli gelişimlerine olanak sağlamaktadır. Bu kurum, MEB odaklı eğitim, Montessori, eklektik yaklaşım, STEM, Reggio Emilia, Gems ve High Scope, oyun temelli eğitim, Waldorf pedagojisi, ve çoklu zeka modeli anlayışlarının geçerli bir birleşimi benimsenmektedir. Bu bağlamda çocukların, kaba ve ince motor becerilerinin, el göz koordinasyonunun, muhakeme, iletişim, zeka, duygu, konuşma ve benlik gelişiminin sağlıklı bir şekilde koordine edilmesini sağlamaktadır. 3 farklı saat opsiyonu olan bu anaokulunda sabahçı, öğlenci ve tam gün seçenekleri mevcuttur. Çocukların sağlıklı gelişimi ve düzenli beslenme alışkanlığı edinebilmesi için yemekhane hizmeti verilmektedir. Çocukların organik beslenme konusuna özen gösterilmekte okulda hazırlanmış ve besin değerleri hesaplanmış eğlenceli menüler çocuklara sunulmaktadır. Çocukların sağlıklı gelişimini göz önünde bulunduran Özel Ataşehir Renkli Yetenek Anaokulu, uykunun çocuklar üzerindeki olumlu etkilerini benimseyerek bünyesinde uyku odaları bulundurmaktadır. 3-6 yaş arası çocuklar içeren bu kurum, tuvalet eğitimi de vermektedir. Çocukların sosyal iletişimini geliştirebilmesi için dışarıdan katılıma açık olan oyun grupları bulunmaktadır. Ebeveyn ve çocuğun daha yakından ilişkiler kurabilmesi ve velinin çocuğunu daha iyi tanıyabilmesi için anne-çocuk oyun grupları bulunmaktadır. Yazın da eğitimine devam eden bu anaokulu, çocukların öğrendiklerini pekiştirmesi ve her alandaki gelişimine yaz aylarında da devam etmesi sağlanmaktadır. Okulun kendine ait servisleriyle öğrencilerin ulaşımı güvenli bir şekilde sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- Waldorf Pedagojisi

- STEM

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (11)

 • Öncelikle çocuğumu güvenle göndereceğim bir okul. Çok çabuk oryante oldu okula. Öğretmenleri ve çalışanları çok ilgili ve özverili. Okulun fiziki şartlarıda yeterli. Her günü dolu dolu geçiriyorlar. Her konuda velilere iletişime geçip çocuğun gelişimine destek olıyorlar.

 • Saglık calısani bir anneyim.Bu zor günlerde çocuğumu sizlere gözüm kapalı emanet edebilmek ne güzel lüks.ögretmenlerimize okul yönetimine yardimlari ve özverilileri icin tesekkür ederim iyiki varsiniz

 • Bir arkadaşımızın tavsiyesi ile gönderdik kızımızı, bizim beklentilerimizi karşıladı, öncelikle çocuğumuz güvende, okula severek gidiyor, sorduğumuzda öğretmenlerini sevdiğini söylüyor ve yeni şeyler öğrendiğini gözlemliyoruz Seneyede aynı okulla devam etmeyi planlıyoruz

 • Da

  Herkes isini cok severek yapiyor cocuklar icin oldukca hassas dusunceli ve oldukca profesyonellerEksik bir yani oldugunu düşünmüyorum

 • TK

  Pozitif yönetim Sevgi dolu öğretmen İsteğini en kısa zamanda karşılama Veliye değer verme

 • E

  Öncelikle instagramda gördüğüm ve takip etmeye başladığım bir okuldu.Okul arayışında tesadüf eseri karşıma çıkan ve iyi ki dediğim güzel okulumuz...1 sene boyunca takip ettim;eğitim şekli,aktiviteleri,çocuklara kattığı değerleri paylaşımda farketmemek mümkün değildi.1 sene sonunda hiç düşünmeden yazdırdım.Kızıma yaklaşımları,eğitim şekilleri,renkli yetenek ailesinin sevgi dolu tavrı iyi ki lerimiz oldu.Şimdi yeni bir şubesiyle,yeni çocuklara değer katacak.İyi ki varsınız Renkli Yetenek ailesi.

 • CK

  Okuduğum bir kitapta şöyle diyordu; 'Degerli bir öğretmenin teşvikleri, bir öğrencinin yaşamını değiştirir '... Sizlerde o güzel ictenliginizle, bizim yaşamlarımıza renk katiyorsunuz.. Sicacik sevginiz için Teşekkürler Hakan hocam ve Renkli Yetenek ailesi.. Beraberliğiniz ve beraberliğimizle nice güzel, başarılara..

 • İ

  Renkli Yetenek , iki çocuğumu da güvenle teslim ettiğim, ilgi ve sevgi dolu öğretmenleri, birbirinden eğlenceli ve faydalı aktiviteleri, çocuklara hissettirdiği okul sevgisi ile samimi , huzur dolu kocaman bir aile demek!

 • GB

  Tam da ismi gibi rengarenk bir okul Renkli YetenekHenüz her şehirde açılmamış olması..

 • SA

  En degerlilerimizi guvenle emanet edebileceginiz bir yer,guleryuz ve sevgi icimize isliyor,iyi ki varsiniz.

 • Ek

  Ağustos ayında itibaren çocuğumun devam etmekte olduğu okuldur. Renkli Yetenek kurucuları, idari kadrosu ve öğretmenleri hepsinin ayrı titizlik ve sevgi ile işlerini yaptığı her alanda hissedilmektedir. Sevgi ve güven dolu bir ortamın çocuklara geridönüşü gözle görülür şekilde aile olarak bizler tarafından hissedilmektedir. Kurucusu Hakan Bey'in de eğitimci olması işinin başında özenle yaklaşması ve takipte olmasıneğitime bakış açılarını farklılığına büyük katkı sağlıyor. İyi ki dediğimiz okulumuz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Renkli Yetenek Anaokulu İletişim Bilgileri

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Sonay Sok. No:4, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum