fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Avrupa Elit Anaokulu

Özel Avrupa Elit Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 17
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Avrupa Elit Anaokulu Hakkında

Kişiyle ilgili her şeyin şekillendiği bir dönem olan 0-6 yaş grubunun eğitimi amaçlı kurulan Özel Avrupa Elit Anaokulu yıllardır bu özel eğitimi vermeye çalışıyor. Örneğin çocukların hep korktuğu matematik dersi bu yıl okulda mathazone adı verilen yöntemle masal tadında öğretilmeye başlanacak. Uzak Doğu ve Dubai gibi ülkelerde uygulanıp çok başarılı olduğu görülen bu yöntemde matematik Mathazone ormanında yaşayan karakterlerle bir serüven tadında sürüyor. Daha işin başında bu dersi sevdirmek Özel Avrupa Elit Anaokulu’nun hedefleri arasında. Bir başka branş dersi olan İngilizce de başlangıç seviyesine uygun olarak resimli kartlarla, şarkılarla, hikayelerle yani hayatın içinde yer alarak öğretilmeye çalışılıyor. İstanbul’un Gaziosmanpaşa semtinde, eğitim dönemi boyunca kapılarını 7:30’da açan okulda hayat 09:00-10:00 saatlerinde verilen kahvaltı ile başlıyor. Öğle yemeği 12:00-13:00, ikindi kahvaltısı ise 13:00-14:00 arası hep birlikte yemekhanede yeniyor. 17:00’de bir günlük eğitim bitiyor. Sonraki bir saatte çocuklar güven içinde ailelerine teslim ediliyorlar. Okulda süregelen diğer eğitim aktiviteleri ise satranç, modern dans, bale, gezi kulübü, yaz okulu olarak sıralanabilir. Örneğin modern dans ve bale eğitimi miniklerin vücut koordinasyonlarını arttırarak duygularını ifade etmeyi amaçlıyor. Görsel sanatlar eğitimi sulu boya, kuru boya, atık materyal, kil ve seramik hamuru ile oynamayı kapsıyor. Sınıfta hayvan veya bitki beslemek, çevre gezilerine çıkmak, müzeleri ziyaret etmek fen ve doğa etkinliklerinin bir parçası olarak uygulanıyor. Oyun alanı ise büyükler hiç anlamasa bile minikler için hakiki bir sınıf vazifesi görüyor. Oyun alanlarında birlikte yaşamayı öğreniyorlar, hayal güçleri gelişiyor. Çocuklarda bulunan potansiyelin doğru ve yararlı şekilde yönlendirilmesi anaokulunun kuruluş amaçları arasında sayılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İstanbul da özel okullar bünyesinde faaliyette bulunan Özel Avrupa Elit Anaokulu seçtiği karma ve özgün eğitim modelini psikolog ve doktor gözetiminde uyguluyor. Okulun kendi sitesinde yer alan fotoğraflardan, tanıtıcı bilgilerden kurum ile ilgili daha ayrıntılı fikirler edinilebilir. Aynı zamanda okul psikologu tarafından yazılmış eğitim ve çocuklarla ilgili makaleler de konuyla ilgili akademik kaynak olarak okunabilir.

Yorumlar

 • GE

  Kızım 3 senedir devam etti bu sene ilkokula basladı.. Gercekten eğitim ve öğretim anlamında cok basarılı bir okul. Öğretmenler donanımlı. Ev gibi, anne sıcaklığı gibi... Her anlamda yeterli bi okul.. Sizi çok özlüyoruz Avrupa Elit....

 • JG

  Çocuğumu oyun grubuna yazdırdım daha önce hiç anaokuluna göndermediğimiz için pek bir beklentimiz yoktu ama bizi şaşırttı çok ilgililer ve çocuğum okuldayken çok huzurlu normalde çok ağlayan bir çocuktur her yere alışamıyor kolay kolay

 • Yabancı dil eğitimi okumaya yazmaya hazırlık dersleri çok verimli geçiyor bunun en büyük nedeni hocaların her öğrenciyle tek tek ilgilenmesi ve her öğrencinin anlama kapasitesinin farklı olduğunun bilincinde hareket etmeleri.

 • İT

  Fiziksel imkanları yeterli bir anaokulu için oyuncaklar sağlığa zararlı olmayan materyllerden seçilmiş. Ayrıca okulun rehberlik servisinden çok memnunum çocuklarla birebir ilgileniyorlar gerektiğinde bizimle de konuşuyorlar.

 • MA

  Çocuğumu iki senedir bu okula gönderiyorum şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadık. öğretmenlerinden gayet memnunuz hem tecrübeliler hem alanlarında uzman çocuklara da kesinlikle kötü davranmıyorlar güveniyorum okula.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Avrupa Elit Anaokulu İletişim Bilgileri

Karayollari Mah. Abdi İpekçi Cad. Avrupa Konutlari Tem Sitesi Sosyal Tesisleri Binasi No:34 Ad-5 Gaziosmanpaşa/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum