fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Aydınlığa İlk Adım Anaokulu

Özel Aydınlığa İlk Adım Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:00

Özel Aydınlığa İlk Adım Anaokulu Hakkında

Özel Aydınlığa İlk Adım Anaokulu Şişli bölgesinde yer alan özel, okul öncesi eğitim kurumudur. Okul 2015 yılından beri eğitim öğretim hayatını sürdürmektedir. Kurum, çocukların akademik konular dışında değerler eğitimi görerek saygılı, dürüst, çalışkan, paylaşma ve empati duyguları gelişmiş bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Her dönem bir kez portfolyo ve gelişim raporları hazırlanarak velilerin çocuklarındaki gelişime detaylı olarak ulaşılması sağlanır. Okulda yoğunlaştırılmış bir şekilde, haftada 12 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. Bu eğitimde Türk ve yabancı öğretmenler yer alır. İngilizce eğitimde hikaye anlatımı ve drama gibi etkinliklerle çocukların rahatlıkla kendini yabancı dilde ifade etmesi amaçlanır. Aynı zamanda müzikli ve resimli öğelerle eğlenceli hale getirirken kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Özel Aydınlığa İlk Adım Anaokulu'nda birçok sosyal ve kültürel faaliyet gösterilmektedir. Bunlar satranç, drama, fen dersleri, İngilizce odaklı faaliyetler, halk oyunları, bale gibi etkinliklerdir. Ayrıca okulda serbest zaman, Türkçe dil, sanat, okuma, yazma, fen, matematik ve portfolyo etkinlikleri yapılmaktadır.
Okulun eğitim anlayışı çoklu zeka kuramı odaklı gerçekleşmektedir. Bu eğitim anlayışı her çocuğun tüm alanlarda kendini geliştirebilmesini amaçlar. Bu odakla hazırlanan etkinlikler her çocuğunun bireysel farklılıklarını göz önüne alarak gerçekleştirilir. Bu eğitim ile çocukların farklı bakış açıları kazanması ve bilişsel gelişimini güçlendirmesi amaçlanır. Okulun oyun alanı bulunmaktadır. Okulda gerçekleştirilen sanat faaliyetlerinin amacı, yaratıcı düşünce ve el - göz koordinasyonunun kazandırılması ve ilerletilmesi, ince motor becerilerinin gelişimi sağlanması ve çocukların dinamik bir birey olmasını sağlamaktır.
Özel Aydınlığa İlk Adım Anaokulu'nda çocuklara yoğun bir İngilizce programı uygulanmaktadır. Haftada 12 saatlik İngilizce eğitimi ve oyun, şarkı, hikâye ve çeşitli aktivitelerle hazırlanan zengin içerikli ders programlarıyla çocuklar yaparak-yaşayarak ve keşfederek öğrendikleri bilgileri unutmaz ve farklı sınıf etkinlikleriyle öğrendiklerini uygulama imkânı bulurlar.
Türkiye'ye Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, üretken, yenilikçi ve çağdaş gençler yetiştirmeyi amaçlayan ve geleceğe umutla bakan çocuklar oluşturan Özel Aydınlığa İlk Adım Anaokulu çevrede en çok tercih edilen okul öncesi kurumlardan biri olmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Aydınlığa İlk Adım Anaokulu İletişim Bilgileri

Duatepe Mahallesi, Çobanoğlu Sokak, No:18/1, Şişli/istanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum