fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ayşe Ozan Anaokulu

Özel Ayşe Ozan Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Ayşe Ozan Anaokulu Hakkında

Dünyanın en özel yerlerinden biri olan İstanbul Boğazı’nın seçkin semtlerinden biri olan Sarıyer’de kurulan okul öncesi eğitim kurumlarının arasında yer alan Özel Ayşe Ozan Anaokulu zaten bir anneye adanmış olan bir anaokuludur. Cumhuriyetin ilk öğretmenlerinden biri olarak hatırlanan ve 1894-1953 yılları arasındaki zor yıllarda yaşayan Ayşe Ozan Öğretmen adına ailesi tarafından yaptırılan bu eğitim merkezi minik öğrenciler için hem bir okul hem de bir yuva olmaya çalışıyor. Sabahları 07:30’da okula gelmeye başlayan öğrencileri nöbetçi öğretmenler karşılıyor ve bir günlük eğitim başlıyor. İki ile altı yaş arası minikler 3-4 yaş ve 4-5 yaş gruplarına göre ayrılarak faaliyetlerine başlıyorlar. Yarım gün veya tam gün olarak velilerin isteğine bağlı belirlenen okul zamanı akşam 18:30’a kadar sürüyor. İki kahvaltı ve bir öğle yemeği grup sırasına göre yeniyor. Özel Ayşe Ozan Anaokulu 'nun sınıfları en fazla 14 öğrenciye göre düzenlenmiştir. Bu sayede öğretmenlerin öğrencilerle bire bir daha yakından ilgilenmeleri sağlanmaktadır. Orman okulu uygulaması ve her fırsatta çıkılan bahçe çocuklara güzel bir oyun ve dinlenme mekanı sunmaktadır. Okul TEMA Vakfının Minik TEMA Programı içindedir, bu yüzden ekoloji kavramı çocuklara hissettirilmeye çalışılmaktadır. Önüm, arkam, sağım, solum toprak ile doğada olmayı seviyorum bu amacı anlatan sloganlardan sadece ikisidir. Özel Ayşe Ozan Anaokulu'nda İngilizce eğitim ise English Kİds Academy programlarına göre yürütülür. Çocuklar İngilizceyi kitaplardan değil, yaşarken öğrenmeye başlarlar. Özellikle miniklerin dil gelişimi aylık raporlar halinde anne babalara sürekli bildirilir. Müfredat dersleri Türkçe dil eğitimi, neşeli matematik, müzik, resim gibi faaliyetlerden oluşsa bile İngilizce şarkılar, müzikli jimnastik, puzzle çözümü, mandala boyama, belgesel seyretme, kukla oyunu, okuldaki minik dinazor müzesi, hatta mıntıka temizliği, tarım zamanı ve beslenen evcil hayvanların bakımı, serbest okuma saatleri ve çocuk dergileri de eğitim faaliyetleri ve materyalleri arasındadır. Özel Ayşe Ozan Anaokulu 'nda yaz okulu faaliyetleri arasındaysa sabah saatlerinde yapılan yoga ve yüzme öne çıkmaktadır. Yüzme için haftanın üç günü TED (Türkiye Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü) tesislerine gidilmektedir. Ayşe Ozan Öğretmenin torunu olan sayın okul kurucusu da dahil olmak üzere bu anaokulunda dokuz öğretmen görev yapmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- 2 Haftada 1 kere

Yorumlar (8)

 • KK

  3 yaşında kızım okula başladığından bu yana bir çok konuda gelisim göstermiştir. Gözüm kapalı emanet edebildiğim tek yer...Aile ortamı sıcaklığı ve öğretmenlerin içten davranışlarıyla kendinizi rahat hissedeceksiniz.

 • JK

  Gözünüzün asla arkada kalmadan cocuğunuzu gonderebileceğiniz okul. Gerek eğitimi gerek temizligi gerekse aile sicaklığı. Baska hicbir yerde bulamayacağınız sevgi.3 yıl kızım bu okula gitti.orası hala bizim evimiz.

 • SA

  Kızımın eğitim hayatına başladığı yer. Ders açısından ve sosyallik açısından çok şey kattı kızıma Dersler ezberci şekilde işlenmiyor. Öğretmenler oyunlarla çocukların eğlenebileceği şekilde ders işlemeye özen gösteriyorlar. Okulun imkanları da gayet iyi güvenlik çok sıkı

 • AK

  Kızım iki sene bu okulda okudu 2 senede o kadar çok şet öğrendi ki öğretmenlerine ve okul yöneticisine ne kadar teşekkür etsem azdır. çok yönlü bir gelişim söz konusu hem sosyalleşip hem kültürel birikim kazandı ve ilkokula çok iyi bir hazırlık oldu.

 • PC

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum eğitimi çok iyi branş derslerine uzman öğretmenler giriyor ve öğretmenler çok ilgili. Konumu bakımından da güvenli ve ulaşımı kolay. Okul içinde de güvenlik üst seviyede zaten. Ayrıca temizliğe önem veriyolar sınıflar ve tuvaletler temiz.

 • Veli

  çocuklar gibi sahipleride öğretmenleri de çok tatlı buranın

 • Veli

  Geleceğin çocuklarına, eşsiz bir eğitim veren, onları bir ana kucağı gibi sarıp sarmalayan AYŞE OZAN ANAOKULUNA sonsuz teşekkürler.

 • Veli

  Hayata bakışınız öyle güzel ki çocuğum sizinle birlikte olduğu için çok mutluyum umutluyum. İyi size emanet etmişim yavrumu

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ayşe Ozan Anaokulu İletişim Bilgileri

Ferahevler Mahallesi, Adnan Kahveci Caddesi, Yıldıztepe Sokak, No:4 Sarıyer/istanbul
0 212 963 2083
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum