fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Babahan Anaokulu

Özel Babahan Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 08:00/12:30
Öğlenci: 12:30/18:30

Özel Babahan Anaokulu Hakkında

Özel Babahan Anaokulu İstanbul Avcılar’da çocukların ikinci evi olarak okul öncesi eğitim hizmeti vermektedir. 3 ile 6 yaş grubu arası çocukların eğitim gördüğü okulda çocukların gelişim düzeylerinin arttırılması için çalışmalar yürütülmektedir. Psikomotor gelişim, sosyal-duygusal gelişim, dil alanı ve bilişsel gelişim alanlarını dikkate alan Özel Babahan Anaokulu’nda psikoloji, pedagoji, çocuk gelişimi ve anaokulu öğretmenliği mezun olmuş öğretmenler çalışmaktadır. Okul öncesi eğitim yaşamın en önemli basamaklarından biri olduğu için çocukların öğrenebilmesi için büyük bir çalışma sergilenmektedir. Ayrıca çocukların sosyal, bilişsel ve duygusal gelişimlerine yardımcı olmayı amaçlayan anaokulunda sorgulayan, düşünen, kendini tanıyan, özgür düşünebilen, üretken çocuklar yetiştirilmek amaçlanmaktadır. Okulda etkinlikler düzenlenerek çocuğun gelişim sürecine katkı sağlanmaktadır. Türkçe dil etkinliği önemli etkinliklerden biridir. Çocukların ihtiyaç duyduğu konular belirlendikten sonra 5 duyusuna hitap edecek şekilde öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Özel Babahan Anaokulu 'nda Türkçe dil etkinliklerinde çocukların aktif olarak derse katıldığı drama, sohbet, kavram haritaları, bilgisayar kullanımı, beyin fırtınası gibi pek çok yöntem kullanılmaktadır. Diğer etkinliklerden biri de fen ve doğa etkinlikleridir. Fen ve doğa etkinliği gerçekleştiren çocuklar deneyler yaparak gözlem yeteneği kazanmakta ve görüş açılarını geliştiren yakın çevre gezileriyle öğrendiklerini pekiştirmektedir. Okuma yazmaya hazırlık etkinliklerinde ise öğrencilerin objelerle olaylar arasında neden sonuç ilişkisi kurabilmesi öğretilmektedir. Okuma yazmaya hazırlık eğitiminde çocukların kavram gelişimi, işitsel algılama becerisi ve matematik gibi becerileri geliştirilmek istenmektedir. Sanat etkinlikleri çocuğun yetenek ve becerilerini ortaya koyabileceği etkinliklerin başında gelmektedir. Sanat etkinliklerinin başında; resim, yoğurma maddeleri, kolaj, inşa ve biçimlendirme çalışmaları gelmektedir. Drama ve gezi gözlem ise okul bünyesinde gerçekleştirilen diğer etkinlikler arasında yer almaktadır. Avcılar'daki Babahan Anaokulu'nda aylık eğitim programı çocuk gelişim uzmanı tarafından hazırlanmakta ve hazırlanan program her ayın ilk iş günü velilere verilmektedir. Özel Babahan Anaokulu’nda her ay yemek listesi hazırlanır ve veliye her ayın ilk iş günü ulaşımı sağlanır. Okulun 3 yemek menüsü bulunmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından meydana gelen yemek menüsünde çocuklar için besleyici ve vitamin açısından zengin yiyecekler tercih edilmektedir. Yemek menümüz gıda mühendisi tarafından onaylı ve her ay Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. Yemek menüsü bakliyat, sebze ve et ağırlıklı oluşturulmuştur.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (6)

 • DK

  çocuklarımı kreşe göndermeyi düşündüğüm dönemlerde birkaç okul gezmiştim hepsi daha resmi daha parasal konuştular açıkçası .. Babahan anaokuluna tavsiye üzerine gittim. Okul müdürü Zehra hanımla görüştük ve görüşmemin 5.dakikasında evet burası dedim ... çünkü gerçekten sevgi dolu bir insan .. zaten aile ve eğitimcilikten gelen insanların kurmuş oldukları bir okul olduğu için hiç düşünmeden evet dedim ..ve çok şükür 2 yıl oldu çocuklarım orada..Allah hepsinden razı olsun

 • Hy

  Biz 2.5 yaşında okula kaydımızı yaptırdık daha tuvalete bile düzgün gidemiyor düzgün konuşamıyor ve yemek yemiyorduk şimdi 5 yaşındayız okul sayesinde düzgün cümleler kurabiliyor okul sayesinde paten yüzme atabinme jimlastik bu tür faliyetlere katılma şansımız oldu çocuk diğer arkadaşların dan kendini bu faliyetler sayesinde bir basamak önde görüyor bazen halta ici okula göndermedigimiz zaman bize kızıyor ben okula gidicem siz beni okula niye göndermiyorsunuz bizi dedesine şikayet ediyor annem babam beni bugün okula göndermedi diye siz düşünün bir çocuk bu kadar okula gitmek istiyorsa okulda nasıl egleniyordur en azından evde telefon tablet televizyon uzak güzel eğlenceli zamn geçiriyor birde 3 öğün yemek var biz yemek seçiyoruz sadece beyaz olan yayla pirinç gibi ama okulda sağolsun aşçı yemeği öyle sevdirmiski anne sen yapamıyorsun atike teyzem daha güzel yapıyor ben hepsini yiyorum diyor biz çok mutluyuz bu sene son senemiz bizim çocuğumuza bizden çok kıymet verip kendi çocuğunuz gibi baktığınız için teşekkür ederim

 • ÖM

  Üç öğün yemek veriyorlar okulda yemekleri sağlıklı ve çeşit çok. Okulda temizliğe ve güvenliğe de oldukça önem veriyorlar. Sınıflarda ya da bahçede çocuklar için tehlike oluşturabilecek bir araç gereç oyuncak vs yok.

 • ŞA

  Çocuğuma şimdiye kadar hep dadılar bakıyordu ancak evde çok sıkıldığı için ve sosyalleşmesi için anaokuluna göndermeye karar verdim. Kıızım anaokuluna başladığından beri daha mutlu ve okulda çok eğleniyor bir yandan da iyi bir eğitim alıyor çok memnunum okuldan iyi ki göndermişim

 • Veli

  Tüm çalışanlardan Allah razı olsun. Oğlumuza çok iyi bakıyorlar. Bunun yanında eğitimi de gayet iyi gidiyor.

 • Veli

  İlk başta yavrum için endişelerim vardı. Ancak sizlerle tanıştıktan sonra ne kadar gereksiz olduğunu anladım. Ona çok iyi baktınız. Aktiviteleriniz çok iyi geldi ona çok mutlu ettiniz. Şimdi ben de herkese tavsiye ediyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Babahan Anaokulu İletişim Bilgileri

Cihangir Mah. Osman Paşa Cad. Ürün Sok. No:28 Kat:1 Ve 2, Avcilar/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum