fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Babil Anaokulu

Özel Babil Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 13:00/18:30

Özel Babil Anaokulu Hakkında

Amacı yaratıcı, öz güven sahibi, araştıran, sorgulayan, üretken, paylaşımcı, hoşgörülü, kendisine ve çevresine karşı saygılı bireyler yetiştirmek olan Özel Babil Anaokulu İstanbul Bahçelievler'de hizmet vermeye devam etmektedir. Okulda çocukların kas gelişimine oldukça önem verilmektedir. Bu yüzden resim yapmak ile başlayan eğitim makas tutma çizgi çizmeye kadar ilerlemektedir. Bu tip basamak basamak ilerleye çalışmalar çocukların motor kaslarının gelişimi için oldukça önemlidir. Çocukların yaptığı bu etkinlikler ile aynı zamanda ilkokula hazır bir şekilde gitmesi de sağlanmaktadır. Özel Babil Anaokulu çocukların fiziksel ve mental gelişimine oldukça önem vermektedir. Çocukların aşama aşama düşünüp , bir oyunun kurallarını bilip , strateji geliştirip farklı açılardan düşünebilmesi için satranç öğrenmeleri sağlanmaktadır. Yapılan drama etkinlikleri ile çocukların iletişim becerilerinin gelişmesi ve kendini özgürce ifade edebileceği bir ortama sahip olması sağlanmaktadır. Drama çocukların taklit yoluyla bilgi edinmesini de sağlamaktadır ayrıca doğaçlama ile çocukların benliklerini ortaya koyma fırsatı elde etmektedir. Okulda çocukların özgürce oyun oynamasına olanak tanınmaktadır çünkü kurum , çocukların en çok oyun esnasında öğrendiğini ve yaratıcılıklarını geliştirdiğini düşünmektedir.Yabancı dil eğitimin özellikle okul öncesi dönemde gerekli olduğunu düşüne okul İngilizce eğitimi vererek çocukları bu yönden geliştirmeye çalışmaktadır. Okulun bir de pedagogu bulunmaktadır. Bu sayede okula yeni başlayan çocuklar için oryantasyon süreci daha kolay ilerlemektedir bunların haricinde olası bir destek için pedagog her türlü yardıma hazır olarak okulda bulunmaktadır. Okulun yarım gün ve tam gün alternatifleri bulunmaktadır ; tam gün 08:00-19:00 arası yarım gün ise 08:00-12:00 arasıdır. Özel Babil Anaokulu yazında çocuklarının eğitimine devam etmesini isteyen ebeveynler için yaz okulu alternatifi de sunmaktadır. Yaz okulunda çocuklar binicilik için gerekli alanlarla gitmektedir ayrıca yüzme eğitimi için havuza giderek antrenör eşliğinde yüzme öğrenmektedirler.

Yorumlar (4)

 • Af

  Cok memnunum inanılmaz ilgililer gözünüz arkada kalmaz

 • CG

  Çeşitli çalışmalar ve faaliyetlerle çocukların özellikle okul öncesi edinmesi gereken doğru alışkanlıkları ve iletişim tekniklerini gereğince öğretmeye çalışan bir anaokulu. Tavsiye edebilirim.

 • ZT

  Çocuklarla ilgilenen ve önem gösteren öğretmenler çalışıyorlar. Gönlünüz rahat olsun okul öncesi eğitim konusunda çok yardımcı oluyorlar gerçekten.

 • Tecrübeli ve güvenilir bir anaokulu. Çocuğunu gönderen annelerden duyduklarım kadarıyla büyük bir sorun yaşanmıyor ve çıkan ufak sorunlar için de muhattap bulunabiliniyor istendiğinde.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Babil Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Vita Sitesi Yiğit 3 Sok. No:2/1 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum