fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Badem Çocuk Anaokulu

Özel Badem Çocuk Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/19:30

Özel Badem Çocuk Anaokulu Hakkında

Sabah 07.30’da kapılarını açan Özel Badem Çocuk Anaokulu, akşam 19.30’a kadar hizmet vermektedir. Anaokulunda, çalışan ebeveynleri düşünerek cumartesi günü yarım gün olarak da destek eğitim verilmektedir. Yarım gün ve tam gün olarak eğitim hizmeti veren kurum 12 ay açıktır. Öğretim döneminin bitmesi ile yaz okulu olarak hizmetine devam etmektedir. Sınıflarda öğrenci sayısı; büyük gruplar için 15, küçük gruplar için 12, oyun gruplarında ise 6 ile sınırlandırılmıştır. Çocukların yaşlarına göre ayrılan gruplarda ikişer öğretmen ile eğitim verilmektedir. İlköğretime geçiş öncesi okula hazırlık ile eğitim dönemini tamamlayan 6 Yaş hazırlık grubunda okul olgunluk testi uygulanarak, okul yaşamına ne derece hazır olup olmadığı ölçümlenerek velilerle paylaşılır. Günlük ve taze olarak hazırlanan yemekler açık büfe sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak sunulmaktadır. Öğrencilere farklı damak tatları kazandırmak için yöresel yemeklerde yemek menüsüne eklenmektedir. İstanbul Maltepe’deki anaokuluna, özel servis şirketi tarafından sağlanan ulaşımda öğrenciler, servis hostesleri veya eğitmenlerin gözetiminde olur. Her bölgeye ulaşan servis ağında, tüm yolculuk boyunca kemerlerinin takılı olduğundan emin olunur. Çocuklar ebeveynlerinin önceden bilgilendirme yapmamaları durumunda, veli haricinde kimseye teslim edilmemektedir. Uyku saatinin zorunluluk tutulmadığı okulda, dileyen çocukların dinlenmeleri için uyku odası bulunmaktadır. Öğrencilerin günlük yemek, sağlık, uyku ve etkinliklere katılım durumu bilgilendirmeleri e-posta ve günlük takip çizelgeleri ile velilere aktarılmaktadır. Yılda 2 kez öğrencilerin bilişsel, sosyal, duygusal gelişimlerine dair değerlendirmeler yapılarak velilere sunulur. Ayda iki kez düzenlenen kültürel ve eğitimlerini destekleyici gezilere veli izin belgesi olmadan katılım gerçekleşmemektedir. Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitim programının uygulandığı okulda, çok yönlü gelişimi destekleyen çoklu zeka modeli ve yaratıcılıklarını kullanacakları High Scope etkin öğrenme modelleri ile eğitim programı sentezlenmektedir. Türkçe dilbilimi, matematik, fen ve doğa bilimlerinin yanı sıra İngilizce eğitimi verilmektedir. Halk oyunları, dans, bale, ritmik jimnastik, müzik ve orff metodu verilen branş dersleridir. Dileyen veliler çocuklarını, yaz ve kış aylarında kapalı havuzda verilen yüzme derslerine dahil edebilir. Anaokulunda 1-2 yaş çocuklar için oyun grubu bulunmaktadır. Çocuklara hayvan sevgisini aşılayabilmek adına okulda evcil hayvanlarla vakit geçirme imkanı sunulmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (5)

 • HU

  Okulun en beğendiğim yönü okuma yazma öğretmekten çok ilkokula hazırlarken okuma yazma olgunluğunu eğitim bilincini çok güzel bir şekilde vermeleri oldu. Binlerce kez teşekkürler kapılarınızı bize açtığınız için

 • ÜN

  Bu işe yürekten inanan öğretmenlere çocuklarımızı emanet ederken bırakın gözümüzün arkada kalmasını işe gitmeyip benim çocukla çocuk olasım geliyor badem anaokulunda

 • Veli

  Yavrularımıza çok güzel şeyler öğrettiniz, yardımlaşmayı, kurallara uymayı sosyalleşmeyi sayenizde kazandı. Özgür bir birey olma yolunda sizlerin karşımıza çıkmış olması gerçekten büyük şans. Yaklaşımınızın her zaman kendi çocuklarınıza davrandığınız gibi olduğundan hiç şüphe uyandırmadınız gerçekten size güvenme konusunda. Keşke her çocuk burada başlasa okula.

 • Veli

  Beklentilerimizin ötesinde çocuklarımıza değerler katabilen, sevecen sıcacık ortamıyla yavrumuzu emanet etmekten büyük güven ve mutluluk duyduğumuz herkese de tavsiye ettiğimiz biricik okulumuz.

 • Veli

  Tesadüf eseri karşılaşmamıza rağmen ne kadar doğru bir karar verdiğimizi sonradan anladık. Duygusal ve sosyal yetenek gelişiminin çok iyi altından kalkabilen çocuk odaklı bir okul. Çocukların kendisinde bulunan potansiyel yetenekleri dışarı çıkarmak için çalışan öğretmekten çok, çocukların bol malzemelerle oynamasını da sağlayan çok güzel bir yer.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Badem Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Oğuzhan Caddesi, Mimoza Sokak, No:5 Maltepe/istanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum