fb
Özel Bağcılar Benim Dünyam Anaokulu

Özel Bağcılar Benim Dünyam Anaokulu

0212 963 2081
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-5
Okul Saatleri: 07:00/19:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Bağcılar Benim Dünyam Anaokulu Hakkında

İstanbul Bağcılar'da bulunan Özel Bağcılar Benim Dünyam Anaokulu’nun eğitimdeki amacı, bilgiyi en üst seviyede çocuklara aşılayabilmektir. Eğlenilerek öğrenilen bilginin kalıcı olduğu ispatlandığından eğitimimizin temelinde eğlenceyi esas alınmaktadır. Kurumda 3 ve 5 yaş arasındaki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okulun çalışma saatleri 07.00 ve 19.00 arasındadır. 15 kişilik her yaş grubuna özel tasarlanmış sınıflar bulunmaktadır. Okulda uygulanan eğitim programları eğitim koordinatörü ve uzman psikolog tarafından her yaş grubuna uygun ve ayrı olarak düzenlenmektedir. Okulun eğitim programları hazırlanırken, çocukların kendi istekleri doğrultusunda planladıkları ve uyguladıkları etkinliklerden daha çok verim aldıkları dikkate alınmış ve bu yönde uygulamalar geliştirilmiştir. Çocuklarda bulunan zeka tanımlanabilir ölçülebilir ve genişletilebilirdir. Bu nedenle eğitim programları hazırlarken dikkate alınan bir diğer faktör çoklu zekadır. Okulda uyku odası, bahçe, yemekhane, oyun alanı bulunmaktadır. Kuruma ait servisler ile öğrenciler güvenli ve rahat bir şekilde evlerinden alınıp evlerine bırakılmaktadırlar. Rehberlik hizmeti ile öğrencilerin yaşadıkları veya yaşamaya meyilli oldukları sorunlar tespit edilir bu sorunların çözüm yolları veliler ile birlikte bulunmaya çalışılır. Ayrıca çocukların kişilikleri, gelişim düzeylerine uygun bir eğitim programı hazırlanmaya çalışılır. Eğitimine ara verilmeden yaz okulu uygulaması ile devam edilmektedir. Çocuklara matematiği sevdirmek ve matematiğin temel kavramlarını öğretmek için, eğlenceli matematik oyunları oynatılmaktadır. Çocukların karşılaştıkları sorunlar karşısında pratik çözümler bulabilmeleri, zeka gelişimlerinin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için akıl oyunları oynatılmaktadır. Matematiğin dört işleminde hız kazanılması ve temel matematik kavramlarının daha iyi kavranması için her yaş grubuna mental aritmetik dersleri verilmektedir. Çocukların özgüvenlerini geliştirmeleri ve empati yeteneğine sahip olabilmeleri için drama programları düzenlenir. Çocuklar ritme dayalı şekilde öğrendikleri bilgileri unutmayacakları için Orff eğitim tekniği tercih edilmektedir. Okulda her yaş grupları için ayrı olmak üzere ayda bir defa mutfak etkinliği düzenlenmektedir. Türkçe eğitime verilen önem kadar İngilizce eğitimine de aynı oranda önem verilmektedir. Haftanın 5 günü öğleden öce 1 saat öğleden sonra 1 saat İngilizce dersi bulunmaktadır. 5-6 yaş grubu için ilkokula hazırlık test çalışmaları yapılmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Yüzme
Futbol

Sanatsal

Bale
Halk Oyunları
Ebru

Kulüpler

Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Yorumlar

 • S. S.

  Artık çok alıştık size. Oğlumun da keyfi yerinde. Arkadaşlarıyla olsun öğretmeniyle olsun hep evde bahsediyor neler yaptıklarını neler öğrendiklerini. Bu da beni çok mutlu ediyor. Gerçekten çok emekleri var üstünde. Düşünen veliler için mutlaka tavsiye edebileceğim bir okul Benim Dünyam Anaokulu

 • G. Ş.

  Okul idaresi ve personelleri tecrübeliler. Buna güvenerek kaydımızı yaptırdık. Bunun yanında okul içi gayet ferah ve çocukların güvenli ve sağlıklı bir ortam içinde mutlu vakit geçirmelerini sağlıyorlar.

 • Y. Ç.

  Çeşitli sosyal aktiviteleri ile öğretici ve eğlendirici bir ortam sunuyorlar sağolsunlar. Veli öğretmen ilişkisi yüksek bir okul ayrıca. Kızım da hayatından memnun. Biz de memnunuz haliyle.

 • C. S.

  Çok nazik ve sıcak kanlı içten öğretmenlere sahip bir anaokulu. Her an yanlarında ve kontrolleri altında olmaları güven verici.

 • G. Ç.

  Okul bir aile ortamı oluşturmuş şirin bir yer. Oğlumla da güzel ilgileniyorlar. Çok kolay uyum sağladık emekleri büyük. Çok teşekkür ederim kendilerine buradan.

"Özel Bağcılar Benim Dünyam Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bağcılar Benim Dünyam Anaokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mah. 9. Sokak No:8/a-B Bağcilar/istanbul
0212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu Özel Okul
Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu

Sizleri gerçekten çok seviyoruz. Etkinlikleriniz çok faydalı ve yerinde. başarılarınızın devamını dilerim.

Özel Karınca Yuvası Anaokulu Özel Okul
Özel Karınca Yuvası Anaokulu

İletisimin hic koparilmadigi saat kac olursa olsun her soruya cevap buldugumuz sicacik bir yuva ...Sabirli sevgi dolu ho...

Özel Karbeyaz Anaokulu Özel Okul
Özel Karbeyaz Anaokulu

Çocuklarımıza kendi çocuklarıymış gibi beslenmesinden eğitim öğretimine anne şefkatiyle yaklaşan süper insanlar var, dah...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum