fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bağcılar Satranç Anaokulu

Özel Bağcılar Satranç Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 09:00/13:00
Öğlenci: 13:00/19:00

Özel Bağcılar Satranç Anaokulu Hakkında

İstanbul Bağcılar'da bulunan Özel Bağcılar Satranç Anaokulu 2.5-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okul 09.00-17.00 saatleri arasında eğitim vermektedir fakat çalışan aileler için kolaylık sağlayan okul 07.30-19.00 saatleri arasında çocukların nöbetçi öğretmen eşliğinde okulda oyunlar oynamasını sağlamaktadır. Okul 3 katlı müstakil bir binaya sahiptir , okulun bahçesi oldukça geniş ve kullanışlıdır. Okul çocuklarla ezberci bir sistemle eğitim vermeyen , oyun merkezli bir okuldur. Kurum çocukların fiziksel ve zihinsel olarak yeterli gelişimi gösterebilmesi için aktiviteler düzenlemekte ve çeşitli eğitimler vermektedir. Özel Satranç Anaokulu çocukların yabancı dil eğitimine oldukça önem vermektedir çünkü çocukların bu yaşlarda dil eğitimi kalıcı olabilmektedir. Bu yüzden okulda her gün İngilizce dersi vermektedir ve bu dersler oyunlar , şarkılar gibi aktivitelerle desteklenmektedir. Okul çocukların fiziksel olarak gelişimleri için , enerji dengelerini koruyabilmeleri için her sabah çocukların sabah sporu ile güne başlamasını sağlamaktadır. Sportif faaliyetlerde okul özellikle ip atlamayı önemsemektedir çünkü ip atlama çocukların fiziksel olarak birçok kas gelişimini aynı anda sağlayabilmektedir. Fiziksel gelişimi destekleyici bir diğer etkinlik ise sınıfça alınan jimnastik dersidir. Verilen tüm bu dersler çocukların bedenlerini tanımalarını sağlamaktadır. Okulda satranç dersleri 5-6 yaş gruplarındaki sınıflara verilmektedir. Satranç dersleri çocukların zihinsel olarak gelişmesini sağlamaktadır. Okulda çocukların ilkokula hazır olarak gidebilmesi için birçok etkinlik yapılmaktadır. Bu etkinlikler çocukların el kas gelişimini tamamlamasını sağlamaktadır. Bu yaş aralıklarında çocukların gözlem yapmaya ve araştırmaya merakı oldukça fazladır. Bu yüzden Gezi Kulübü adı altında birçok gezi düzenlemektedir. Sinema, tiyatro, kültürel geziler gibi birçok alana gidilmektedir ve çocukların gözlem yaparak , görerek bilgi toplaması sağlanmaya çalışılmaktadır. Okul çocukların düzenli bir beslenmeye sahip olması için 3 öğün yemek hizmeti sunmaktadır ve okulda yemekler çocuk yaş grupları göz önünde bulundurularak sağlıklı bir şekilde hazırlanmaktadır. Çocukların gelişimlerinin yakından takip edilmesi, olası bir aksilik için destek sağlanması için okulun rehberlik hizmeti bulunmaktadır. Yapılan gelişim takip testleri ailelere düzenli olarak raporlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Basketbol Öğretmeni

- Satranç Öğretmeni

- Native Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

Yorumlar (16)

 • RG

  Biz çok severek gidiyoruz Nilhan Öğretmenimizi çok seviyoruz, İngilizce eğitimi konusunda bence çok başarılılar, satranç eğitimi de cabası. 4-5 yaş sınıfına kızım gidiyor. Öncesinde pandemi döneminde kızım evde hiç birşey öğrenememişti okuldan ben çok faydasını gördüm.

 • Ke

  Okul kadrosu öğretmenleri çok başarılı Özlem hanım Tuğçe hanım Cemile hanım ve diğer kadro iyi ki varsınız ❤️

 • FE

  SatrançSatranç ana okulunda 4 üncü yılımız . Oglum okulunu çok seviyor .ne yazıktır son yılımız . Emeği geçen tüm öğretmenlerimize çok tesekkürler

 • KA

  Çocuklarım eğitimleriyle ilgili çok güzel etkinlikler yapılıyor çok tesekur ederim . 2 yılı aştı benim oğlum .OZELSATRAN ANA OKULUNDA VE ÇOK MEMNUNUM

 • Sanatranc anaokulu bu civarda bulunan iyi okullardan bir tanesi.kizim okuluna severek ve isteyerek gidiyor öğretmenini ve arkadaşlarını çok seviyor ilk okul deneyimi başlarda çok korkmuştum alisamiycak diye ama şimdi daha farklı bu konuda başta öğretmenimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ederim.yonetimden ve ogretmenlerinizden memnunum ilgililer anlayışılilar teşekkürlerCovid nedeniyle velilerin okul bahçesinde olmasını istemiyorum Allah korusun.

 • EH

  Oğlumun ilk okulu güvenle bırakıyorum Demir Efe yi Dünya tatlısı saygı değer öğretmenlerimiz Betül Kıymaz iyiki iz. Tüm öğretmenler şevkatle yaklaşıyor. Sibel öğretmen, kamila öğretmen, özlem öğretmen, Büşra öğretmen bütüm öğretmenler harika. Oğlum bir çok yönden gelişti kendini daha iyi ifade ediyor, özgüveni yerinde, soru sorma şekli bile değişti. Özverili çalışanlar servis şöförüne kadar herkes görevini seve seve yapıyor. Ders programı, yemek programı tüm eğitim ve etkinliklerin oyun eşliğinde yapılması. İngilizce derslerinin eğlenceli bir şekilde işlenilmesi. Satranç eğitimi herşeyiyle memnun kaldığım okulumuz Bağcılar Özel Satranç okulu verdiğiniz güven için sonsuz teşekkürlerYok. Herşey için aksiyon alınıyor. Okulun değil bizim geliştirilmesi gereken yanlarımız olduğunu düşünüyorum.Sonsuz Saygılarımla. İyiki varsınız. Kutsal öğretmenlerimiz

 • Okulumuz gayet duzenli ve temiz. Cemile hanimin verdigi ilgi ve bbilgilerden dolayi çok memnunuz . Iyi ki yollarımız kesişmiş.

 • NK

  Çocuğumu gözümü kapalı emanet ettigim, Öğretmenimizin cocugumla abla kardes gibi yakin oldugu sıcacık, samimi bir okul olmasının yani sira, donanımlı, eğitimli öğretmenleriyle kaliteli, müfredattan şaşmayan disiplinli bir okul.

 • Güvenle evladınızı teslim edebilirsiniz eğitimi özverisi temizliği ile yemekleri öğretmenleri peraonelleri ile çok memnun kalıp isteklerinizin karsılığını bulabileceğiniz bir okul ☺️

 • ST

  Kızımı 2 yaşı dolunca bu okula başlattım.. Okul müdürünün spor ve satranç üzerine eğilmesi çok hoşuma gitti.. Kızımın öğretmeni olan Cemile öğretmen bizim şansımız oldu.. Hiç sorunsuz, sıkıntı yaşamadan bir süreç yaşadık okulun ilk başlarında.. Kendi öğretmenimiz dışındaki diğer öğretmenlerinde güler yüzlü olmasınıda söylemeden geçemeyeceğim.. İyi ki bu okula ve iyi ki Cemile öğretmene denk gelmişiz.. Bizim en büyük şansımız..

 • Ak

  3 senedir bu okuldayız genel olarak memnunumçocukları okula hapsetmiyor havaşartları uygun oldukça çocukları parka bisiklet gezmesine götürüyorlar bence çok iyiGenel olarak çok bir beklentim yok oldugu kadarı fene degil

 • BY

  Okul genel olarak çok güzel bahçesi iç yapısı çocuklar düşünülerek dizayn edilmiş. Özel derslerin (İngilizce, değerler eğitimi, satranç,basketbol) verilmesi çocuklara çok iyi geliyor. Sibel öğretmen ve Cemile öğretmen çok yaratıcı ve güler yüzlüler iyi ki onlarla tanıştık.

 • BT

  Güler yüzlü öğretmenleriyle temiz ve hijyen siniflariyla ve kaliteli eğitimiyle çok iyi bir okul okulun konumu itibariyle günün her saatinde güneş alması ve aydınlık olmasında çok iyi. Çocukların yaş aralıklarına dikkat edilerek sınıfların olması her yaşa uygun etkinlik kerim yapılması zeka odaklı çalışılması da çok iyi çocuğum güvende teşekkürler.Yüzme dersleri de olursa harika olur.

 • BU

  Butik bir anaokulu 1 senedir oğlum gidiyor gözümüz arkada kalmadan bırakıyoruzOkulda pedagog olmasını isterdim

 • SD

  Çocuğum okuluna ve öğretmenine severek kendi isteğiyle gidiyor iletişim beceri ve bilgi kazandı gelişti ve her gün gelişim aratarak devam ediyorBana göre her öğretmene en az bir yardımcı olmalı bir pedegok olmalı

 • Vezirler sınıfı öğretmeni Sibel öğretmenimiz canımız herşeyimiz iyi ki bizim cocuklarimizin öğretmeni o kadar ilgili ve bilgili bir ogretmenki iyi ki var.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bağcılar Satranç Anaokulu İletişim Bilgileri

Hürriyet Mahallesi, Malazgirt Caddesi, 138. Sokak, No:2, Bağcılar / İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum